Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2009, 08:03   #611
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

3. metoda jest najtansza i najprostsza
Jak sie cos potem zepsuje to od razu idzie to wykryc, a tak bedziesz w głowe zachodził że może to sterowanie dorabiana a moze piec a moze pociagnieta instalacja
Ja opis przeróbki juz kiedys wrzuciłem z rysunkami do tego co zrobiłem wystarczy układ zwłoczny + przekaźnik i dla tych co nie maja dodatkowa pompka wody

marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 08:30   #612
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Koledzy coby nie zakładać nowego tematu mam szybkie pytanie.Mam u siebie niesprawny D5WZ i mam mozliwosc zakupic z anglika D5Z-F niby sprawny .CZy ja moge zniego wykorzystac jakieś części?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 22:55   #613
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy coby nie zakładać nowego tematu mam szybkie pytanie.Mam u siebie niesprawny D5WZ i mam mozliwosc zakupic z anglika D5Z-F niby sprawny .CZy ja moge zniego wykorzystac jakieś części?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Manele będą z niego pasować do D5WZ, oprócz sterownika, bo ten jest juz po CANie.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 08:05   #614
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzieki Stefano za info..
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 13:42   #615
kamilmkm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Tarnów
Model: sharan
Silnik: tdi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam

Już od miesiąca próbuje naprawić swój dogrzewacz czytając ten temat oraz podobny na elektrodzie ale ciągle nieskutecznie i już mi ręce opadają. Mam sharana tdi 110km 99r. Posiadam go już 3 lata i od początku nie działał dogrzewacz ale dopiero teraz się zabrałem za jego naprawę.
Wykonałem już kilka czynności. Na początku po rozpięciu kostki przy dogrzewaczu okazało się ze jest urwany przewód czerwony przy samej kostce więc uciosem z drugiej strony i je połączyłem. Następnie podałem + na czujnik i alternator, w 3 i 4 wstawiłem żarówkę i właśnie po połączeniu wszystkich kabli coś piknęło w dogrzewaczu i po ok. 10sek chyba się uruchomił (tak średnio głośno bziuczał) na ok. 5sekund i się wyłączył. Nic nie dymi z tłumika, jak przystawiłem palce do tłumika to przez te 5sek dmucha powietrze z tłumika. Myślałem że wyłącza się przez to że nie działa pompka paliwa ale teraz okazało się jednak że z pompką jest dalej to samo. Przy pompce zgnił jeden styk ale dało się przylutować kabelek i teraz ładnie stuka.
A więc pompka zrobiona, ostatnio nawet zmostkowałem czujnik temperatury +5 na podszybiu a dogrzewacz nadal próbuje się uruchomić po czym wyłącza się po ok. 5sek i tak za każdym razem jak uruchamiam silnik. W tej chwili wyciągnąłem bezpiecznik żeby dogrzewacz się nie zablokował.

Kolejny mój problem jest taki że również przez te całe 3 lata samochód chyba nigdy nie osiągnął pełnej temperatury płynu czyli 90stopni, nawet w letnie upały przy długiej jeździe jest max 80stopni – wskazanie vaga. 2 lata temu wymieniałem termostat ale zupełnie nic się wówczas nie zmieniło. Ciągle wskazówka maksymalnie stoi wyraźnie przed tą środkową kreską. Po za tym strasznie długo się nagrzewa płyn
np. dzisiaj przy ok. +15st na zewnątrz, przy ciągłej jeździe ok. 80km/h na 5biegu wskazówka doszła do tych 80st dopiero po ok. 15km takiej jazdy.
Dodam do tego że termostat chyba jest sprawny bo po tych 15km chłodnica była minimalnie ciepła, dolny wąż idący od chłodnicy również, a górny wąż od chłodnicy bardzo gorący (przy nim chyba jest czujnik temperatury), zbiorniczek wyrównawczy gorący i rurki przy dogrzewaczu gorące. Dodam że wystarczy krótki postój np. 15min i temperatura wyraźnie spada. Przy 30min postoju to spada o jedną kreskę.
Nieraz w trakcie jazdy sprawdzałem tem oleju w komputerze pokładowym i wynosi przeważnie dziewięćdziesiąt kilka stopni.
Samochód nigdy się nie przegrzewał, przez te 3 lata zrobiłem nim 60tys i żadnych problemów z silnikiem i układem chłodzenia nie miałem.
Chciałbym jednak coś naprawić bo w zimie (poniżej zera) ogrzewanie zaczyna działać dopiero po ok. 10-15km jazdy.

Bardzo proszę o jakieś konkretne porady co dalej sprawdzać, szczególnie jeśli chodzi o silnik.

Ostatnio edytowane przez kamilmkm ; 09-10-2009 o 13:44
kamilmkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 14:26   #616
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

silnik brzytew. świece żarowe w dogrzewaczu kaput.
Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 15:38   #617
kamilmkm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Tarnów
Model: sharan
Silnik: tdi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Arpgor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silnik brzytew
czyli mam rozumiec ze tak powinno byc w tych silnikach co posiadam jeśli nie dziala dogrzewacz?
kamilmkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 16:25   #618
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Wygląda ze tak. Zdjagnozuj świecę lub wyjmij piec i wtedy zobaczysz co padło najprawdopodobniej świeca tak jak wyżej było napisane Ja kupiłem tu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przesyłka bardzo szybka 2 dni i miałem świeczkę u siebie.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 17:05   #619
grzesh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Głogów,Polkowice,Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Rocznik: 1998
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał kamilmkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli mam rozumiec ze tak powinno byc w tych silnikach co posiadam jeśli nie dziala dogrzewacz?
Witam
Miałem te same objawy co w twoim przypadku jak i z dogrzewaczem tak i z temperaturą na wskaźniku. Dogrzewacz wykręciłem rozebrałem przesmarowałem i sprawdziłem na krótko, świece,dmuchawę oraz pompkę(wszystko było ok). Po złożeniu jeszcze nie chciała odpalić z powodu poduszki powietrznej w piecyku. Na drugi dzień próba;
-mostek
-odpalam silnik
-po chwili (5-10 sekund)słychać dmuchawę na około 3 sekundy
-potem cisza przez niecała minutę (40 s.)
-no i w końcu usłyszałem pompkę paliwa (tykanie)
-następnie ponownie dmuchawa ruszyła
-dogrzewacz chodzi bez problemowo
no mi się udało bez większych kosztów i nie wiem czemu przedtem nie chciała chodzić. Fordzika mam od nie dawna i co do wskaźnika jeszcze tym się nie zająłem bo teraz męczę się z przeróbką dogrzewacza na ogrzewanie postojowe. Dziś podłączyłem programator i pompkę wodną i o dziwo działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc tobie radzę też wyciągnąć i rozbebeszyć.
grzesh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 18:37   #620
kamilmkm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Tarnów
Model: sharan
Silnik: tdi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał grzesh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na drugi dzień próba;
-mostek
-odpalam silnik
-po chwili (5-10 sekund)słychać dmuchawę na około 3 sekundy
-potem cisza przez niecała minutę (40 s.)
-no i w końcu usłyszałem pompkę paliwa (tykanie)
-następnie ponownie dmuchawa ruszyła
-dogrzewacz chodzi bez problemowo
A zawsze ci się ten dogrzewacz uruchamia z tą 40 sekundową przerwą czy teraz nie ma tej przerwy?


Cytat:
Napisał grzesh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc tobie radzę też wyciągnąć i rozbebeszyć.
Ok, wiec postaram się jutro wymontować ten dogrzewasz i zobaczyć co w nim siedzi

Ostatnio edytowane przez kamilmkm ; 09-10-2009 o 18:42
kamilmkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.