Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2010, 08:59   #1
Martinek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2008
Skąd: Wawa
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 2l zetec-e
Rocznik: 1998
Postów: 92
Domyślnie [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

Mam takie pytania ponieważ trochę zielony w tej sprawie jestem.
Jeżeli wymienić wydech na sportowy, dać wałki sportowe koła do precyzyjnej regulacji rozrządu, i dedykowany ukł dolotowy to hipotetycznie jakich wyników mogę się spodziewać. Dużo jest o modyfikacja zetec 1.6 i 1.8 i przekładki z 2.0 dają spore przyrosty mocy , ale bardzo mało jest o modyfikacjach 2.0 . Myślałem też o turbo soft ale to juz chyba nie na moją kieszeń.

__________________
el.szyby, el.lusterka(podgrzewane),podgrzewana przednia i tylna szyba i przednie fotele, kontrola trakcji, ABS,skórzana tapicerka, klimatronik, el. regulowany fotel kierowcy,alu felgi, tempomat, dwa podłokietniki (przód tył), halogeny przód, gaz sekwencja, 2 poduszki i......
gęś, wiadro i pompka do roweru.

Takie jest moje mk2

Ostatnio edytowane przez Martinek ; 07-07-2010 o 09:02
Martinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 08:25   #2
lukaszek2603
ford::average
 
Avatar lukaszek2603
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Łódź-Górna
Model: Ford Mondeo ST200
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 171
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

Łatwiej,taniej i prościej będzie sprzedać obecnego i kupić 2.5 v6. Bedziesz miał przyrost mocy od 40-60 koni w zależności od wersji ( st 200). Na angielskich stronach czytałem ,że najlepszą formą przyrostu mocy w zetecach jest dodanie turbo, są nwet kompletne zestawy do montażu ale tutaj koszty oscylują powyżej 5 tyś zł. Te zabiegi o których piszesz moim zdaniem nie przyniosą rewelacyjnych efektów a bardzo często efekt może być odwrotny np odnośnie wydechu.Ewentualnie podzwoń po firmach chojnacki, świątek...ale to też będą koszty w tysiącach złotych.
lukaszek2603 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 19:16   #3
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

Cytat:
Napisał Martinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie pytania ponieważ trochę zielony w tej sprawie jestem.
Jeżeli wymienić wydech na sportowy, dać wałki sportowe koła do precyzyjnej regulacji rozrządu, i dedykowany ukł dolotowy to hipotetycznie jakich wyników mogę się spodziewać. Dużo jest o modyfikacja zetec 1.6 i 1.8 i przekładki z 2.0 dają spore przyrosty mocy , ale bardzo mało jest o modyfikacjach 2.0.
Nie ma sensu, w 1,6 czy 1,8 można sobie dla zabawy podłubać, bo pasują części z 2,0 dostępne za grosze na szrotach. Z 2,0 tanio nic nie zrobisz. Najtańsza opcja to sprzedać 2,0 i kupić 2,5 (najlepiej od razu ST200).
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 13:15   #4
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

no tak najlatwiej mowic , tylko ze my juz w nowych autach nie dzialamy , wiec sobie tak sprzedac i kupic to pewnie proste

Tylko niespodzianka bedzie jak sprzeda i kupi trechline.

Zreszta odpowiedz miales w innym temacie.

st200 chyba nigdy go nie naprawial z was , a juz napewno nie szukal komus do kupienia. Znalesc cos ogolnie przwoitego bardzo ciezko , trzeba cala polske przejechac , jeszcze nic nie kupic . A jak ktos sprzedaje wmiare ladne to 12-13 trzeba polozyc najmniej.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 09-07-2010 o 13:17
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 23:30   #5
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak najlatwiej mowic , tylko ze my juz w nowych autach nie dzialamy , wiec sobie tak sprzedac i kupic to pewnie proste
Tak najłatwiej nie tylko mówić ale i zrobić. Ile można uzyskać z 2.0 niewielkim kosztem? 10 koni? Może 20? I to pewnie nie do serii tylko do tego co ma dany egzemplarz zużytego już silnika.

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
st200 chyba nigdy go nie naprawial z was , a juz napewno nie szukal komus do kupienia. Znalesc cos ogolnie przwoitego bardzo ciezko , trzeba cala polske przejechac , jeszcze nic nie kupic . A jak ktos sprzedaje wmiare ladne to 12-13 trzeba polozyc najmniej.
To zwykłą V-kę, jest ich bardzo dużo.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 17:23   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

kto co lubi ja tam akuratat jakos tych valek 2.5 zwolennikiem nie jestem.

Sprzeda swojego zanim znajdzie jakies 2.5 to raz

Moze kupic taniej ale tez drozej , wiec kupic auto za 2 tys wiecej , w ktorego trzeba juz kilka setek wlozyc , nie znac stanu , miec drozsze czesci eksploatacyjne dla 24 koni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak mozna marudzic do konca zycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 21:51   #7
Martinek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2008
Skąd: Wawa
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 2l zetec-e
Rocznik: 1998
Postów: 92
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

A co myślicie o czymś takim
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
el.szyby, el.lusterka(podgrzewane),podgrzewana przednia i tylna szyba i przednie fotele, kontrola trakcji, ABS,skórzana tapicerka, klimatronik, el. regulowany fotel kierowcy,alu felgi, tempomat, dwa podłokietniki (przód tył), halogeny przód, gaz sekwencja, 2 poduszki i......
gęś, wiadro i pompka do roweru.

Takie jest moje mk2
Martinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 21:56   #8
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

Cytat:
Napisał Martinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co myślicie o czymś takim
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ostatnio dotarły do mnie kolektory Racebits do V6. Bardzo ładnie wykonane, porządne spawy, dobrze zrobione gięcia.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2010, 10:06   #9
Martinek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2008
Skąd: Wawa
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 2l zetec-e
Rocznik: 1998
Postów: 92
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

To sie bardzo cieszę tylko mam pytanie. Mój kolektor ma wyprowadzenie na recyrkulacje spalin poza tym mam pytanko czy to jest 4,2,1 bo jakos mi nie wygląda na taki. i czy po jego zamontowaniu muszę cały wydech z nierdzewki robić czy wystarczy sam kolektor.
__________________
el.szyby, el.lusterka(podgrzewane),podgrzewana przednia i tylna szyba i przednie fotele, kontrola trakcji, ABS,skórzana tapicerka, klimatronik, el. regulowany fotel kierowcy,alu felgi, tempomat, dwa podłokietniki (przód tył), halogeny przód, gaz sekwencja, 2 poduszki i......
gęś, wiadro i pompka do roweru.

Takie jest moje mk2
Martinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2010, 09:55   #10
Martinek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2008
Skąd: Wawa
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 2l zetec-e
Rocznik: 1998
Postów: 92
Domyślnie Odp: [mk2] (mondeo) 2.0 zetec-e tuning mechaniczny

Najpierw Dolot
Mam takie opcje:
1.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. K&N 57i
kolektor albo Polska na zamówienie albo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Muszę wymienić tarcze hamulcowe (drgania przy hamowaniu) więc padło na
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do przewodów hamulcowych to cena w Polsce jest do mojego modelu 2x wyższa niż w Anglii więc je na pewno sprowadzę.
Napiszcie co o tym myślicie tylko nie każcie mi znowu kupować v-ki bo nie o to mi chodzi
__________________
el.szyby, el.lusterka(podgrzewane),podgrzewana przednia i tylna szyba i przednie fotele, kontrola trakcji, ABS,skórzana tapicerka, klimatronik, el. regulowany fotel kierowcy,alu felgi, tempomat, dwa podłokietniki (przód tył), halogeny przód, gaz sekwencja, 2 poduszki i......
gęś, wiadro i pompka do roweru.

Takie jest moje mk2
Martinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.