Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2010, 13:01   #1
polonez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 1993
Postów: 1
Domyślnie Zakup MK3 TDCi, jak kupić żeby nie żałować?

Witam serdecznie!

Jestem tu nowy, ale czytuję forum już od jakiegoś czasu.
Planuję zakup kombi MK3 TDCi z lat 2005/06, fakt, że po wakacjach, ale planuję. Czytam te wszystkie tematy i powiem szczerze, że im dłużej czytam, tym więcej wątpliwości mam odnośnie zakupu. Nie wiem, może jest na forum jakiś temat zbiorczy o tym, na co należy zwrócić uwagę kupując kopciucha, ja się w każdym razie do niego nie dokopałem (są tylko jakieś zdawkowe, bez konkretów i porad oraz odnoszące się do konkretnych egzemplarzy z allegro). Mam zamiar poszperać na mobile.de i autoscoucie i wybrać się w małą podróż do Niemiec... i teraz pytanie - jak się nie naciąć? Na co zwrócić uwagę? Jak sprawdzić działanie najbardziej awaryjnych podzespołów? Co chwilę widzę nowy temat, a to wtryski, a to dwumas, a to elektronika...
Panowie poradźcie cośGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co wy byście sprawdzali i w jaki sposób, będąc za granicą i oglądając Mondoloty?
Zakładam właśnie te Niemcy, bo wydaje mi się, że nie można ufać handlarzom na allegro i im cukierkowym mondkom, super wyposażonym, z oryginalnym przebiegiem i oczywiście bezwypadkowym - poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie.

Chciałbym pojeździć mondkiem jakies 5-6 lat z przebiegiem rocznym około 15-20tkm i nie wydać na naprawy/diagnostykę/itp super dużych pieniędzy w tym czasie, dlatego zależy mi na jak najlepszej ocenie rzeczy, które potencjalnie się sypią.
Wiem, że po 04 nie występuje problem łuszczącej się pompy, to już coś.

Aha i mała prośba kolejna, jak odróżnić zewnętrznie wersję po 1 i 2 FL? One się czymś różnią w ogóle?

Dzięki z góry!
przepraszam jeśli temat już był, być może nie potrafię z szukajki korzystać.

__________________
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/94229 moje wozidlo
a w planach MK3 TDCi kombi;D

Ostatnio edytowane przez polonez ; 22-03-2010 o 13:08
polonez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 17:00   #2
barylkaq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Lublin
Model: ---
Silnik: ---
Rocznik: 1998
Postów: 398
Domyślnie Odp: Zakup MK3 TDCi, jak kupić żeby nie żałować?

za granica raczej wtrysków nie sprawdzisz na placu u turka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK-

BYŁO PIĘKNE ...
barylkaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 19:16   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Zakup MK3 TDCi, jak kupić żeby nie żałować?

Jezeli masz zamiar wybrac sie do niemiec to juz dobry ruch,bo tamte samochody nie sa tak wyeksploatowane jak polskie.Przed zakupem jedz z nim do forda i kaz ten samochod sprawdzic,zaplacisz pare euro i spisz spokojnie.U forda znaja bolaczki mondeo i wiedza gdzie popatrzec.jak wydasz na auto 8000 to chyba stowa na kontrole sie znajdzie.I kupuj tylko prywatnie albo w autohausie jakiejs marki nie u handlarza takiego jak polski komis.Kazdy handlarz musi ci dac roczna gwarancje,nawet kiedy napisze w umowie ze sprzedaje bez gwarancji jest to niezgodne z prawem i ty masz gwarancje.Mondeo ma pare problemow ale jak dobrze kupisz bedziesz zadowolony.Gruss
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 19:44   #4
polonez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 1993
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zakup MK3 TDCi, jak kupić żeby nie żałować?

aprox99 - dzięki, w sumie oczywistości wymieniłeś,ale na pewno to pozwala nie utopić pieniędzy w złomie jakimś.

barylkaq - no może i nie sprawdzę wtrysków, ale może są charakterystyczne zmiany w kulturze pracy silnika i spalinach, które nasuną myśl, że może się wtryski kończą.

Dzięki za jakikolwiek oddzwięk i proszę o kolejne dobre rady.
Chciałbym, żeby udało się z tego tematu zrobić coś w stylu tematu zbiorczego, więc jeśli któryś z modów miałby ochotę zająć się moderacją to byłoby super.
__________________
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/94229 moje wozidlo
a w planach MK3 TDCi kombi;D
polonez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.