Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2007, 15:03   #1
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie Wymiana klocków hamulcowych

czy trudno się wymienia? Można to prosto wykonac samemu czy lepiej zlecić mechanikowi? jaki koszt orientacyjny za wymianę (robocizna) klocków powinien być?
Zauwazyłem ze jak stanę pod górkę i ruszam i powoli puszczam hamulec to lekko zgrzyta,czyli raczej będa już starte klocki,mocniej gdy jest na zakręcie.
Mam ABS-y więc dlatego pytam czy samemu mozna wymienić bo są tam jakies czujniki.

bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 16:30   #2
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie

Czujniki od ABS-u są niezależne od klocków (w innym miejscu). Wymiana klocków jest prosta, ale najlepiej poczytać jakie potrzebne będą narzędzia. O ile pamiętam kluczyk ampulowy. Ceny mogą być bardzo różne od 50zł za jakieś marne do jakichś 170zł za oryginalne.
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 16:44   #3
Piotrek8814
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2007
Skąd: Żary
Postów: 82
Domyślnie

A sprawdzales jak wygladaja klocki? Najpierw sprawdz ich grubosc bo zgrzytanie chyba o niczym nie swiadczy, poza tym ja jak mialem starte klocki z przodu to zapalala mi sie kontrolka od hamulcow. Ja za klocki dalem 120zl, a wymiana to moze 30min.
Piotrek8814 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 17:01   #4
bumbum
ford::average
 
Avatar bumbum
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-10-2006
Skąd: Zbąszynek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 169
Domyślnie

u mnie tylko zapala si kontrolka przy uruchamianiu silnika a potem gasniee,abs dziala dobrze ,hamulce tez dzialaja dobrze,nie zauwazylem żeby tez sciagalo podczas hamowania.co prawda nie S.A. jak brzytwa jak w niektórych autach .zgrzytaja tylko .napewno to zgrzyt od hamulcow bo zaciagnalem reczny i kolysalem auto i wyraznie slychac zgrzyt na klockach.
bumbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.