Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2010, 12:33   #21
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

Cytat:
Napisał s3c1k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy jeździe na wprost lewe przednie koło skrzypi, jeśli jade wolno, skrzypi powoli, jeśli przyspieszę analogicznie skrzypienie przyspiesza. Przy skręcie w prawo skrzypienie nasila się i to w ogromnym stopniu, przy skręcie w lewo różnie bywa, raz skrzypi raz nie.
Podniosłem samochód na lewarku i zakręciłem kołem, slychać było takie jakieś rzępolenie i jakby woda chlupała.
Łożysko zwykle szumi lub buczy, ale z drugiej strony miałem kiedyś taką sytuację, że odgłosów nie było żadnych, a łożysko miało taki luz, że można było poruszać kołem na boki (!). Skrzypienie czy strzelanie bardziej pasuje do przegubu. Tak czy siak takie odgłosy świadczą zwykle o czymś pilnym do naprawienia, więc wybierz się z tym niezwłocznie do mechanika.

Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 12:38   #22
s3c1k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 47
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

skrzypienie bylo spowodowane tym ze lozsyko wyrobilo sobie luz w piascie i poprostu o nia ocieralo
dlatego wymienilem lozysko lacznie z piasta
wina byla w pelni po stronie lozyska i piasty a nie jak napisal ktorys przedmowca ze byl to problem z hamulcami [no chyba ze darl zemnie lacha ; P ]
s3c1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 21:29   #23
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

Witam Forumowiczów
Mam pytanie co do łożyska.
Mianowicie występuje u mnie w samochodzie wycie przy prędkości ponad 60 km/h najbardziej słychać to w momencie gdy jadę w prawo delikatnie słychać przy jeździe na wprost a ustaje to w momencie gdy jadę w lewą stronę. Czy to wina przedniego łożyska w kole od strony kierowcy?
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 21:38   #24
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

wygląda na łożysko. która strona? to już sam musisz ustalić
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 22:36   #25
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Forumowiczów
Mam pytanie co do łożyska.
Mianowicie występuje u mnie w samochodzie wycie przy prędkości ponad 60 km/h najbardziej słychać to w momencie gdy jadę w prawo delikatnie słychać przy jeździe na wprost a ustaje to w momencie gdy jadę w lewą stronę. Czy to wina przedniego łożyska w kole od strony kierowcy?
Najlepiej wymienić po obu stronach (prawy i lewy), chyba ze autko ma niewysoki przebieg. Ja z przodu wymieniłem oba przy ponad 200tyś km przejechanych, mimo że jedno było zdecydowanie głośniejsze od drugiego. Poza tym rada: Nie oszczędzaj na łożyskach, tzn. tylko SKF lub FAG, zapomnij o Maxgear`ach itp. bo po paru tyś km problem powróci.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 23:06   #26
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

jeśli gdy jedzieś w prawo i skrzypi to to lewe bo siła odśrodkowa przenosi ciężar samochodu na lewą strone. I siły działające na koła (łożyska, opony itd) powodujac naprężenia wywołują ten dźwięk . Dobrze się wsłuchaj jeszcze które to koło ale ja miałem taki przypadek i tak zanalizowałem
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 10:47   #27
wolekzbozowy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2008
Model: focus
Silnik: 1,8 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

Panowie pozwolą, że podczepię się pod temat. Z lewej strony , chyba z tyłu gdy koło się kręci coś "cyka" - nie buczy, nie huczy, nie piszczy ani nie skrzypi tylko właśnie "cyka". Im szybciej jadę tym dźwięk jest szybszy. Słychać go wyraźnie jak mam otwarte okno i jadę przy jakiejś barierce, przy ścianie lub gdy wychylę się przez okno. Przy zamkniętych oknach nic nie słychać.
wolekzbozowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 08:06   #28
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

zgadzam sie z wypowiedzia niektorych - czyli przy jezdzie skrecamy ostro w lewo i prawo wowczas halas bedzie sie nasilal w jedna strone i cichna w druga - jezeli przy skrecie w prawo jest glosniej to lewe lozysko do wymiany jak w lewo to prawe i z tym nie ma co czekac bo sie moze rozsypac,

co do kolegi, ktory wyzej pisze, ze cos "cyka" -> moja rada to podnosnik i pierwsze sprawdzenie czy cos nie obciera o kolo typu linka recznego itp. potem pokrecic kolem, poruszac na boki czy nie ma luzow - a nalepiej to robic przy zdjetych zaciskach hamulcowych, u mnie np byl rozwarstwiony jeden z klockow
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 21:00   #29
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

Więc problem już rozwiązałem, a więc też myślałem że jak jadę w prawo i wyje łożysko to jest to lewe łożysko i wymieniłem lewe łożysko ale bardzo się myliłem bo to nic nie zmieniło. Po kolejnych obserwacjach i po przejechaniu następnych 3tyś wyraźniej było już to wszystko słychać i okazało się to prawe łożysko!!! Więc jak jedziemy w prawo i wyje łożysko jest to prawe łożysko!!!
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 07:29   #30
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Czy to łożysko?

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc jak jedziemy w prawo i wyje łożysko jest to prawe łożysko!!!
nic podobnego - zawsze jest na odwrot a u Ciebie widocznie oba lozyska byly padniete albo miales juz tak zuzyte lozysko ze przy skrecie w ktorakolwiek ze stron bylo go slychac
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.