Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2010, 08:17   #1
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Kopci na czarno po włączeniu klimy

Panowie sorry za zakładanie wątku na temat którego już pewnie wiele napisano, ale niestety ja nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości - może źle szukam?
Chodzi mi o to, że mój mondek kopci mocno na czarno przy załączeniu klimatyzacji. Dziej się to zarówno przy mocniejszym depnięciu na pedał gazu jak i na postoju (bez dodawania gazu kopci tak delikatnie a jeśli dodam gazu to już widać czarny obłoczek).
Wiadomo przy włączonej klimie mamy większe obciążenie silnika ale czy to zdrowy objaw żeby tak kopcił?
Jedyne co udało mi się zaobserwować (oczywiście prócz tego kopcenia na czarno) to, to, że w okolicach lewej strony patrząc z przodu na silnik słychać zwiększony hałas po włączeniu klimy.
Co można obstawiać? Napinacz, pasek czy koło pasowe? I czy uszkodzenie jednego z tych elementów może też mieć wpływ na zwiększenie kopcenia przy włączonej klimie?
Nadmienie, że EGR i kolektor zostały wyczyszczone (nowe uszczelki) a wszystkie rury są ok (brak nieszczelności).

Z góry dzięki za wyrozumiałość i pomoc (choć autko mam już 8 miesięcy to nadal się go uczę, tym bardziej że to mój pierwszy diesel)

romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 16:03   #2
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy

mnie to może wyglądać na konczący się wtrysk(i) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - najprawdopodobniej zuzyte końcówki rozpylaczy.Pod zwiększonym obciązeniem silnika zużyte koncówki bardziej "leją" stad zwiekszony hałas, druga myśl jeżeli chodzi o zwiekszony hałas z lewej strony silnika to koło pasowe wału korbowego - oba wyjscia sa stała przypadlościa naszych mondków
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 17:59   #3
juri231
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2005
Postów: 89
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy

witam koledzy nie dawno poruszałem ten temat ale też nie było konkretnych odpowiedzi mianowicie też mi kopci przy włączonej klimie leki dymek
juri231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 19:15   #4
s3c1k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 47
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy

ja z taka dolegliwoscia jezdze juz 2 lata i narazie awarii ulegl - rozrusznik : P hehe
radze nie przejmowac sie ; )
s3c1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 19:56   #5
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy

Mój jest po Chipie. Po depnięciu puści bączka, na klimie jest tragedia...Wali sadzą jak Stefan Batory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wszystko poza tym ok. EGR i kolektor czyszczony 4 dni temu. Może na klimie to normalne?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 20:10   #6
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy

Poza tym kopceniem i hałasem po stronie alternatora nic się podejrzanego nie dzieje. Ma moc, jest zrywny, obroty na poziomie 750 (autko stoi na luzie), pali normalnie na poziomie 6,7l na 100km przy trasie dom-praca-dom (razem ok. 15km) a w trasie na poziomie 5,4-5,6 przy prędkości pomiędzy 130-140km/h (sprawdzone w trakcie wyjazdu do Niemiec). Filtry i olej wymieniane w październiku. Jedyne co musiałem wymienić to świece, z których trzy nie grzały.
Także wygląda wszystko ok, prócz tego kopcenia.
romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 21:33   #7
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sorki kolego że tak od razu wypaliłem ztymi wtryskami i małą dwumasa ale to juz chyba jakas trauma lub cosik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a serio to ja mam swojego czarnego rumaka od listopada zeszłego roku więc nie używałem jszcze klimy (wlasnie przywracam ja do zycia bo jak sie okazało nie było z nią najlepiej) stad nie przysło mi na myśl ze to klima moze być powodem czarnych bączków ale juz wiem i jak coś takiego zauważe to najprawdopodobniej unikne palpitacji serca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. które pewnie by mnie dopadły bo moja 1 myśl by była K.....WA wtryski !!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.