Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2011, 22:13   #551
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rolka od benzyny ma taka samą średnice co rolka od diesla czyli 53,7mm i nie ma potrzeby stosować dłuższego paska tylko 1642mm
ale jest też dostępna rolka o średnicy 58,7 i w niej trzeba stosować dłuższy pasek 1650 ze względu na różnicę średnic oraz trzeba "zebrać" trochę płaszczyznę obudowy. ta rolka to 5M5Q-10344-AA 5M5Q-10344-AB a zastosowana jest w samochodach MONDEO mk4 1,8 tdci, FOCUS mk1 mk2, S-MAX, GALAXY

WYMIARY KOŁA
Średnica koła: 58.7 mm
Średnica otworu ośki: 17 mm
Szerokość: 36 mm
Ilość rowków: 6

Cytat:
Napisał Rafał R. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zrobiłem to juz chyba ponad pół roku temu i mam spokój. A wy sie pierdzelicie!!!!!!!!!!!!!
wyluzuj trochę


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 18-01-2011 o 22:27
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 18:36   #552
hodson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Re: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

witam ponownie,

a ja jeszcze dołożę jedną kwestię mianowicie jakości koła pasowego. Wiadome że najlepsze było by Dayco ale jego koszt to ok 400 zł, a co powiecie na coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
hodson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 19:36   #553
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

wygląda ładnie i to wszystko co można powiedzieć. producent niemiecki MG - nie znam
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 21:44   #554
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

czy znalazl ktos rolke na alternator Litens OAD???bardzo bym chcial ten sprzet przetestowac na moim mondku
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 07:04   #555
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

A ja znów chciałem poruszyć temat wymiany łożyska na kole sprężarki klimatyzacji, robił to ktoś sam czy tylko u mechanika?
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 10:31   #556
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał venom191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy znalazl ktos rolke na alternator Litens OAD???
szukałem ale nie znalazłem. tylko OAP albo kiepskie opisy. Litens i Gates robią takie sprzęgła ale nie sprzedają tego w Polsce

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 21-01-2011 o 11:01
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 19:12   #557
s3c1k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 47
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał nkluivert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja znów chciałem poruszyć temat wymiany łożyska na kole sprężarki klimatyzacji, robił to ktoś sam czy tylko u mechanika?
ostatnio robilem, ale u mechanika
lozysko kosztowalo ok 70zl
roboty nie znam bo robota byla wieksza

w kazdym badz razie, jesli jakos podejrzewasz ze nawala ci lozysko na klimie, to zrob to szybko ; )
pozdrawiam
s3c1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 19:16   #558
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał s3c1k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ostatnio robilem, ale u mechanika
lozysko kosztowalo ok 70zl
roboty nie znam bo robota byla wieksza

w kazdym badz razie, jesli jakos podejrzewasz ze nawala ci lozysko na klimie, to zrob to szybko ; )
pozdrawiam
nie podejrzewam tylko na pewno, bo powymieniałem już wszystkie rolki na pasku alternator-klimatyzacja i rolkę na pasku od wspomagania i została mi tylko ta na kole sprężarki klimatyzacji. A powiedz mi czy odkręcał on sprężarkę żeby to łożysko w tym kole wymienić?
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 18:06   #559
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam dzisiaj jestem po wymianie alternatora używki - model Visteon 1S7T-10300-CD a poprzednio miałem -Visteon 1S7T-10300-BC . Alternator zmieniałem z tego powodu żeby nie bawić się w dopasowywanie sprzęgiełka ,kupiłem używkę z allegro za 150zł wahałem się czy będzie pasować parametrami oryginału, pasuje idealnie bez żadnych przeróbek ,zmiana alternatora trwała 40minut nie wiem którędy ten magik wyciągnął alternator ale nie góra i na pewno nie ściągał nadkola .Wcześniej miałem takie problemy jak niektórzy tu opisują w swoich tematach czyli -falowanie obrotów-samochód sam przyspieszał na skrzyżowaniu lub na rondzie-wibracje od koła pasowego napinacza i rolek nie było słychać diesla tylko wibracje paska-od 5 lat kilka razy pojawiła się sprężynka ,czytałem wasze wątki w rożnych tematach ale tak do końca nikt nie miał pomysłu na te dolegliwości ,a zwłaszcza jak czytałem padające wtryski szlak mię trafiał .Przed wymianą alternatora magik podpoił brykę do komputera gratis żeby się zareklamować .I wyszły takie cuda >> nieprawidłowe działanie<<STEROWNIK SILNIKA LUB ZASILANIE NAPIĘCIEM -KODY BŁĘDÓW : P1664 << DIAGNOZA OGÓLNA KOD USTERKI<< SKUTEK-BRAK MOCY SILNIKA-NIEPRAWIDŁOWY BIEG JAŁOWY-NIEREGULARNY BIEG JAŁOWY (PRZERYWANA PRACA)-ZAKŁÓCENIA ODCZYTU KODU USTEREK .Po wymianie alternatora nie ten samochód wszystkie te dolegliwości co opisałem ustały ,piękna praca diesla, obroty silnika nie falują samochód sam nie przyspiesza na skrzyżowaniu lub rondzie ,wszystkiemu winny był alternator a zwłaszcza jego brak sterowania napięciem .Pozostało sprawdzenie świec żarowych w podgrzewaczu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dodam jeszcze że od dawna miałem problem z falowaniem temperatury cieczy ,wymieniłem wcześniej dwa termostaty i nic nie pomogło dalej to samo aż do dzisiaj ,rano zauważyłem że przy -6 stopni temperatura po przejechaniu 5km zaczęła rosnąć i nie falował wskaźnik temperatury .Myślę że przez wadliwy alternator komputer nie załączał świec żarowych w podgrzewaczu cieczy ,teraz jest ok jak silnik złapie temperaturę wskaźnik temperatury stoi jak wryty .Zaznaczam że nic nie sugeruję stwierdzam tylko fakty jakie nastąpiły po wymianie alternatora ,jeśli się mylę to mój problem i proszę mnie nie krytykować bo nie jestem mechanikiem piszę tylko co zaobserwowałem może komuś to pomoże pozdrawiam .Podaje link z moim problemem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez keczup ; 29-01-2011 o 10:10 Powód: Stwierdzenie nowych faktów
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 19:29   #560
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od 5 lat kilka razy pojawiła się sprężynka
to raczej nie z powodu alternatora, zwłaszcza przez 5 lat.
Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pieprzony
?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.