Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2010, 09:58   #1801
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Wychodzi na to że mam usterkę i nie jest to pierdoła, nie grzeje cała przednia szyba. W końcu się przyda przedłużona gwarancja bo zostało jej dwa miesiące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 19-07-2010 o 10:00
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 16:51   #1802
vinci72
ford::average
 
Avatar vinci72
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: MONDEO SILVERX
Silnik: TDCI 1.8 125KM 6B
Rocznik: 2010
Postów: 58
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Wychodzi na to że mam usterkę i nie jest to pierdoła, nie grzeje cała przednia szyba. W końcu się przyda przedłużona gwarancja bo zostało jej dwa miesiące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz potem jak to się skończyło i jaki miałeś wariant przedłożonej gwarancji.
__________________
Pozdrawiam - Jarek
http://forum.fordclubpolska.org/image.php?type=sigpic&userid=67041&dateline=127559  1040
vinci72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 17:34   #1803
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Gwarancja ford protect 3 lata lub 60 tyś. km., jestem umówiony na piątek, ale już wiem że są jakieś problemy z przednimi szybami i czas oczekiwania to co najmniej miesiąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 21:14   #1804
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Jeszcze raz na temat DPF-a..... , dzisiejszy artykuł z AŚ : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 21:41   #1805
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

1,8 TDCI i filtu nie ma , jeśli nie jest podrasowany to chmurki sadzy nie zostawia za sobą, niestety do centurm Berlina nie wiedzie . Wcześniej pisałem skąd przybywanie oleju w silniku modelu 2,0 TDCI i 2,2 ale bez echa . Te auta są na trasy po klikadziesiąt kliometrów a nie bzykanie po mieście . Tak bez "kichania" silniki 2,0 i 2,2 , tylko te nie rasowane , bez filtra na trasie też są ekologiczne jak 1,8 , cały problem to jazda w mieście gdzie disle z filtrem { i bez } z powodu sadzy wymiękają , może disel z hybrydą bylby bardziej "ekologiczny ale kosztowałby i ważył dużo .
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:00   #1806
vinci72
ford::average
 
Avatar vinci72
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: MONDEO SILVERX
Silnik: TDCI 1.8 125KM 6B
Rocznik: 2010
Postów: 58
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Gwarancja ford protect 3 lata lub 60 tyś. km., jestem umówiony na piątek, ale już wiem że są jakieś problemy z przednimi szybami i czas oczekiwania to co najmniej miesiąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że problemem nie jest zakwalifikowanie usterki jako gwarancyjnej, tylko dostępność szyby. Bo z ASO to nigdy nic nie wiadomo.
__________________
Pozdrawiam - Jarek
http://forum.fordclubpolska.org/image.php?type=sigpic&userid=67041&dateline=127559  1040
vinci72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:01   #1807
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał lewbran Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1,8 TDCI i filtu nie ma , jeśli nie jest podrasowany to chmurki sadzy nie zostawia za sobą, niestety do centurm Berlina nie wiedzie . Wcześniej pisałem skąd przybywanie oleju w silniku modelu 2,0 TDCI i 2,2 ale bez echa . Te auta są na trasy po klikadziesiąt kliometrów a nie bzykanie po mieście . Tak bez "kichania" silniki 2,0 i 2,2 , tylko te nie rasowane , bez filtra na trasie też są ekologiczne jak 1,8 , cały problem to jazda w mieście gdzie disle z filtrem { i bez } z powodu sadzy wymiękają , może disel z hybrydą bylby bardziej "ekologiczny ale kosztowałby i ważył dużo .
ale 1,8 TDCi pomimo, że bez filtra to chyba spełnia normę Euro4? Jak to jest z tym wjazdem np do Berlina? Czy to kwestia normy czy filtra cząstek stałych?

no i google znalazło coś takiego:
Samochody z silnikiem wysokoprężnym zostały podzielone na 4 grupy w zależności od szkodliwości dla środowiska.

* Pojazdy zakwalifikowane do grupy 1 nie mogą otrzymać specjalnej plakietki i tym samym nie będą mogły poruszać się w obrębie „zielonych stref". Dotyczy to pojazdów o normie czystości spalin EURO 1 i starszych.
* Do grupy 2 zakwalifikowane zostały pojazdy spełniające normę EURO 2 lub EURO 1 - dodatkowo wyposażone w filtr cząstek stałych (sadzy).
* Do grupy 3 zaliczono pojazdy spełniające normę EURO 3 lub EURO 2 (oraz filtr).
* Do grupy 4 kwalifikują się pojazdy o normie EURO 4 lub EURO 3 (oraz filtr).

z tego wynika, że jeśli 1,8 TDCi spełnia normę Euro4 to może wjechać do Berlina pomimo braku filtra.

Ostatnio edytowane przez pwroblew ; 19-07-2010 o 22:28
pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:06   #1808
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

hmm ... odnośnie filtra, dziś jadąc do klienta poczułem że włączyło się wypalanie ale co dziwne zobaczyłem za chwilę za sobą chmurę dymu. Trwało to z 5-10 minut i aż mi było głupio i wstyd, że jadę takim śmierdziuchem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O tyle jest to dziwne, że wcześnie nie zaobserwowałem tego typu efektów wizualnych przy procesie wypalania filtra. Odnośnie dymu to był on raczej przeźroczysto biały.
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:10   #1809
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie dymu to był on raczej przeźroczysto biały.
...no raczej...bo dopalający się DPF oczywiście nie kopci na czarnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:11   #1810
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm ... odnośnie filtra, dziś jadąc do klienta poczułem że włączyło się wypalanie ale co dziwne zobaczyłem za chwilę za sobą chmurę dymu. Trwało to z 5-10 minut i aż mi było głupio i wstyd, że jadę takim śmierdziuchem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O tyle jest to dziwne, że wcześnie nie zaobserwowałem tego typu efektów wizualnych przy procesie wypalania filtra. Odnośnie dymu to był on raczej przeźroczysto biały.
To moze nie filtr?
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.