Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2010, 20:23   #1871
Basia
ford::professional
 
Avatar Basia
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-04-2006
Skąd: Kielce Kobenhavn Albertslund
Model: Ford Mondeo kombi Gold X
Silnik: 2.O TDCi Duratorq
Rocznik: 2008/2009
Postów: 1,911
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Tak to trzeba przyznać niedokładności są lecz cóż tak ma być i już cieszmy się z tego co mamy.( Z daleka tego nie widać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

__________________
Pozdrawiam Grzegorz.
Basia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 16:05   #1872
mradziol
ford::beginner
 
Avatar mradziol
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Model: ford MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał mradziol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,

dołaczam swoją liste usterek w nawiasie wpisujac przy jakim przebiegu co mi sie stalo:

Samochod: Mondeo MKIV 2.0TDCi 140KM (obecny przebieg 62 tys. km) zakup 12.2008

1. obluzowanie i urwanie plastikowej listwy przy progu - drzwi kierowcy (20 tys.)
2. obluzowanie uchwytu do zamykania tylnej klapy po lewej i prawej stronie (25 tys.)
3. zluszczenie sreberka na dzwigni zmiany biegow (40 tys.)
4. odpadniecie gumowej uszczelki pomiedzy komora silnika a pokrywa bagaznika (40 tys.)
5. opuszczenie sie tylnych prawych drzwi i obcieranie o nadproze (45 tys.)
6. buczenie silnika z prawej strony, okazalo sie ze alternator do wymiany (45 tys.)
7. piszczenie fotela kierowcy (45 tys.)

i jeszcze:
8. silownik/tloczek od schowka z przodu u pasazera uszkodzony (najprawdopodobniej od nowosci) - wymienionyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (20 tys.)
9. prawa przednia opona buczenie przy 70 km/h (30 tys.) Michelin 215/55/16

Tak generalnie w miare ok, choc samochod uzywany glownie w trasach, wiec pewne usterki moga dziwicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(
Dodam, ze jestem raczej zadowolony z mojego mondziaka. Poprzednio mykalem octavia I i raczej nie ma porownaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
Witam,

po dłuższej przerwie postanowilem cos dorzucic do listy usterekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

10.przy przyspieszaniu czasami faluje mocą, tzn. zaczyna lekko szarpac - problem sie powtarza od 90 tys.
11.listwa przy progu calkowicie odpadla, urwany metalowy zaczep 95 tys.
12. zepsuta stacyjka zapłonu (czasami nie odpala - wina immo?) (105 tys.)

...ostatnia usterka chyba najpowazniejsza

pzdr
mradziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 18:01   #1873
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Wracając do zderzaka . Jak opadnie niżej , to będzie nadawał się zimą do odśnieżania !
Ja , by zamknąć bramę [bramkę] od garażu muszę dojechać do ściany a tam jest tylko wykładzina podłogowa {lekko spleśniała} więc trochę docisnąć zderzakiem muszę ale zderzak nie opadł mi ani trochę . Robię to regularnie od X2008 .

Z usterek , w bagażniku pod sufitem są gniazda siatki i lewe regularnie mi wypada z gniazda szczególnie w upalne dni , poza tym w porównaniu z MkIII wyczuwalna poprawa w niezawodności .

Ostatnio edytowane przez lewbran ; 02-09-2010 o 18:07
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 23:27   #1874
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Podczas czyszczenia słupka zacięła mi się regulacja wysokości pasa kierowcy.
Naprawione w ASO na gwarancji. Przy okazji sprawdzili zawieszenie, mimo 17'stek i dziur na drogach - całe (28 tys km przebiegu)
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 23:31   #1875
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał ernestpierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas czyszczenia słupka zacięła mi się regulacja wysokości pasa kierowcy.
Naprawione w ASO na gwarancji. Przy okazji sprawdzili zawieszenie, mimo 17'stek i dziur na drogach - całe (28 tys km przebiegu)
ja mamprawie 60 tyś przebiegu i nic się nie dzieje więc się nie ma co stresować
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 23:33   #1876
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

znam takie co mają ponad 100tkm...i zero problemówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 00:01   #1877
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znam takie co mają ponad 100tkm...i zero problemówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko szkoda, że jakość wnętrza znacznie gorsza niż w mk3
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 17:27   #1878
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

134 000 km i pojawił się luz na maglownicy. (wyszło na stacji diagnostycznej podczas przeglądu) więc teraz wiem skąd stuki.
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 09:29   #1879
koralMKP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Model: wkurzajaca jest
Silnik: ta rejestracja
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

własnie, ja tez prosze o liste usterek, ktorej tu nie widze :/ nie bede czytal 200stron esei ze brzydki albo nie itp itd mialem nadzieje ze nie bede sie musial rejestrowac i napisac jako "gość", niestety nie znalazlem takiej opcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie jestem posiadaczem mondeo, jednak bedac teraz w Berlinie zastanawialem sie nad mondeo mk4 2.0TDi z automatyczna skrzynia biegow- mial jednak 200tys.km i nie wiedzac nic o tym modelu np czy skrzynie padaja nie zdecydowalem sie na kupno mimo full wypasu lacznie z kamera cofania..
wyszedby mnie troche ponad 50tys.zl a byl w super stanie, o ile mozna to stwierdzic po pobieznym ogladaniu..w konsekwencji wrocilem audi..
dlatego z ciekawosci zajrzalem tutaj i prosilbym o liste z tematu,ktora ewentualnie kazdy by powielal i tylko dopisywal kolejne usterki ktore zauwazyl lub stwierdzil w swoim tak zeby temat był jasny i czytelny, bo żmudnych dyskusji nie kazdemu chce sie czytac..

podoba mi sie to auto i chcialbym wiedziec czy warto takie auto kupic, jak bardzo traci na wartosci i czy jest klopot z odsprzedaza..
koralMKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 11:15   #1880
zedar
ford::beginner
 
Avatar zedar
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

oto usterki ktore mialem do dzisiaj:

- wymiana maglownicy przy 70 tys km
- mokra podloga ,filc i wykladzina pod pedalami. pierszy raz ASO powiedzialo, ze przeciek z klimy. po miesiacu sprawdzam a tu znow woda. Aso niby naprawilo ,ale nie mowili co to bylo. w zeszly poniedzialek znow to samo. sprawdzam a tu woda.
lekko mowiac bordowy z nerwow wpadlem do ASO zrobilem zadyme. po 3 dniach dzwonia i mowia ze jakis uszczelniacz specjalny puszcza i gdy samochod jedzie dzieja sie jaja. niby w poniedzialek ma byc zrobione na zicher. uprzedzilem ASO ,ze jesli filc i wykladzina nie beda nowe nie odbieram auta. zobaczymy jutro



Okazalo sie ,ze woda pod pedalami wziela sie z przecieku ,ktory byl w gormnym rogu przedniej szyny od strony pasazera. Znalezienie usterki zajelo ASO 9 dni. wymienili przednia szybe, filc, wykladzine i oddali auto.

Ostatnio edytowane przez zedar ; 08-09-2010 o 08:12
zedar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.