Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2010, 22:00   #111
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Panowie czy można wgrać wirusa jak auto jest na gwarancji i czy go wykryją!
i czy po chipie polepszy się kultura pracy silnika!! Pozdrawiam.

dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 19:12   #112
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał gromot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Mam pytanie odnosnie drugiego biegu (1.8 TDCI, 125KM skrzynia 6). Otoz po przesiadce ze Skody 2.0TDI 140KM wydaje mi sie ze Mondeo jakos slabo ciagnie przy niskoch obrotach zwlaszcza na 2 i nie chodzi mi tu o turbo dziure. Na przyklad kiedy dojezdzam do ronda, zwalniam (nie zatrzymuje sie) redukuje do 2, samochod pomalu sie toczy i kiedy probuje wlaczyc sie do ruchu to prawie mi przygasza az musze troche wysprzeglic i podniesc obroty. A o ruszaniu z dwujki to chyba moge wogole zapomniec. Czy to jest normalne w tym silniku? Czy macie podobe odczucia?

Drugie pytanie mam odnosnie temperatury silnika. Otoz w trybie testowym (dlugie trzymanie OK na kierownicy i zaplon) wskazuje mi tylko 75 stopni, (wskazowka zatrzymuje sie przed 90). Wedlug mnie mam walniety termostat. Czy w trybie testowym macie wskazanie 90 stopni czy mniej?
Odczucia podobne co do octavi jeździłem i 140km i 105 km i obie lepiej się zbierały od dołu a w Mondu musimy niestety trzymać coś koło 1750 plus bo poniżej to jechać się nie da

Termostaty były problemem w naszym silniku, wskazówka nigdy nie dobije do 90 jest zawsze ciut przed...
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 19:58   #113
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał lisec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Termostaty były problemem w naszym silniku, wskazówka nigdy nie dobije do 90 jest zawsze ciut przed...
Ale to nie jest problem termostatu tylko wyskalowania grafiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 08:51   #114
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

MkIII też tak jest więc to pewnie "znak rozpoznawczy" Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 18:12   #115
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Co słuchać u 1,8 TDCwiczów ? W moim jak na razie {tfu tfu} ok , ale zrobiłem tylko 30 tys km { na razie dobijam dziadka MkIII } może ktoś przeleciał więcej km i podzieli się uwagami na temat tego wysłużonego motorka w mondzikach .
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 18:16   #116
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał lewbran Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co słuchać u 1,8 TDCwiczów ? W moim jak na razie {tfu tfu} ok , ale zrobiłem tylko 30 tys km { na razie dobijam dziadka MkIII } może ktoś przeleciał więcej km i podzieli się uwagami na temat tego wysłużonego motorka w mondzikach .
ja zrobiłem ok 16kkm. na pierwszym przeglądzie usunęli mi trzeszczący słupek, ale teraz zaczął trzeszczeć fotel kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
next wizyta w ASO
pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 14:10   #117
Aleksandro
ford::amateur
 
Avatar Aleksandro
 
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Pomorze
Model: mk4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

u mnie troche wiecej usterek;

- uszkodzona dzwigienka kierunkowskaza - sam sie aktywowal w czasie ejzdy,
- poduszki pod przednimi amorkami wym,
- cieklo spod tylnego spryskiwacza,
- dzwoni z zawieszenia - chyba przednie lewe kolo - aso juz kilka razy probowalo usunac usterke i nadal jest tak samo
- przed wczoraj zauwazylem ze przy uruchamianiu zimnego silnika jest jakby taki strzal, po zgaszeniu i odpaleniu juz sie nie pojawia
- wymienione oba boczki tapicerki drzwi przednich,
- wymienione sanki siedzenia kierowcy.

jeszcze cos chyba by sie znalazlo, ale nie pamietam w tej chwili.

W kazdym bardz razie jestem coraz mniej zadowolony z autka
Aleksandro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 18:55   #118
klops
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Model: vw
Silnik: tdi
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Witam Panowie czy każdy 1.8 TDCI nie posiada DPF-a ? Czy były też wersje z np z DE ? Oraz czy ktoś się orientuje jak to wygląda czy w 2.0 TDCI jest suchy czy mokry DPF ?
klops jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 07:01   #119
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

u mnie przy 42 tys. km jakos nic sie nie odezwało ażebym musiał zasuwać do ASO, no może poza tylnym owalem Forda który się złuszczył. Czasami cos tam poskrzypi na desce szczególnie przy niskich temperaturach ale ponoc ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) recepta to podgłośnienie radia.
A jak się wam sprawowały Mondeo z tym silnikiem zimą??? chodzi dokladniej o odpalanie samochodu.
To pierwsza moja zima z dieslem pod maska.
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2010, 11:09   #120
smoki3
ford::average
 
Avatar smoki3
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: Nie tak blisko Warszawy, nie tak daleko.
Model: [Mk4] Ford Mondeo 1,8 TDCi Silver X Kombi
Silnik: 1,8 125KM M6
Rocznik: 2010
Postów: 82
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie czy można wgrać wirusa jak auto jest na gwarancji i czy go wykryją!
Pozdrawiam.

Z tego co wiem na gwarancji stanowczo nie !
Chyba że w servisie autoryzowanym. Lecz zdaje się, że wtedy skazany jesteś na ten konkretny servis do końca gwarancji.

Wirusa napewno wykryją, nawet jeśli wykasujesz go przed ewentualną naprawą gwarancyjną.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.

smoki3
smoki3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.