Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2009, 15:35   #81
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Cytat:
Napisał Panki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hej,

tak czytam sobie i czytam Wasze ochy i achy nad "radyjem" sony i ... jestem...delikatnie mówiąc rozczarowany. to jest jakaś totalna pomyłka. radia nie słychać, z cd płytko, wysokie tylko z nazwy, bas ...jaki bas, bum bum i tyle...
No nie wiem, mam 6CD MP3 i jestem zachwycony. Gra wspaniale, wszystko można poustawiać hi-mid-bas, do tego EQ lub cyfrowa optymizacja lewo-prawo-ogólnie.

Dla mnie rewelacja, każdy kto słucha u mnie cd jest zachwycony jakością dźwięku. Co do radia to gra i już, bo radia nie da się w Polsce słuchać. Sygnał jest niskiej jakości i grają w kółko to samo, w kółko reklamy orange i tabletek na biegunkę lub Żaneta od...

Może coś nie teges z Twoim CD? Bawiłeś się ustawieniami?

PS
Żeby nie było, że mi wsio jedno to w domu dla porównania gra cambridge audio+denon+tannoy revoluton R3 (trochę lat już mają...) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gra lepiejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale i głośniki większe, wzmacniacz mocniejszy i cd z wyższej półki...

__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 21:06   #82
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...może by tak wogóle samemu wymienić komplet, na jakieś ciut lepsze ? ktos ma jakieś doświadczenia ? może już coś takiego robił, a może wie na jakie wymienić ? nie muszą być niewiadomo jakie, byleby pasowały, i były ciut " lepszejsze "...
Azet, zerknij na zdjęcia głośnika nisko-średniotonowego na końcu pierwszej strony tego wątku.

"...nie znalazłem odpowiednich ramek/pierścieni - fabryczne głośniki mają blisko 3cm kołnierz. Czekam na pojawienie się dedykowanych do MK4. Myślę, że bardzo ważną kwestią będzie też uszczelnienie pomiędzy koszem głośnika a tapicerką, wtedy cała przestrzeń pod tapicerką (a nie tylko wewnątrz drzwi) działa jako pudło rezonansowe. Fabryczne głośniki są właśnie tak uszczelnione... i jestem zaskoczony tym jak grają po tym jak je zobaczyłem - kawał chińskiego plastiku i papieru. Obawiam się, że o ile w przypadku tweeter'ów różnica jest znacząca o tyle w przypadku niskotonówek trzeba będzie chwilę się pomęczyć żeby osiągnąć lepsze brzmienie."... koniec cytatu.

Być może teraz - po ponad roku - da się już znaleźć dystanse dedykowane do MK4 albo... coś dorobić, w końcu robótki ręczne Ci nie straszne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może odezwie się ktoś kto wymienił dół na coś ciekawszego... czy to nie Ravic wspominał, że planuje upgrade audio w nowym autku? Obawiam się, że wymiana samego głośnika bez porządnego wygłuszenia drzwi da mizerny efekt. Może okazać się, że bez dodatkowych zabiegów chiński, papierowo-plastikowy badziew będzie grał lepiej niż dużo wyższej klasy głośnik...
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 14-08-2009 o 21:15
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 18:40   #83
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

kurcze robótki ręczne może i nie ,ale elektronika i to bardzo ( co to plus albo minus ? ) no cóżtrzeba zobaczyć nie mam dużych wymagań , nie uważam sięza audiofila, 6000 cd mi nie bardzo przeszkadza, więc może by tak wymontować i podjechać do jakiegoś sklepu niech coś znajdą podobne wymiarowo.
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 21:33   #84
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Azet, w takim razie najpierw podpytaj w ASO ile kosztuje oryginał bo w pierwszym lepszym sklepie pewnie nic sensownego Ci nie dobiorą ze względu na wspomniany kołnierz...
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 17:59   #85
aprzemek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2009
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Ja znowu się podepnę pod wątek o większym bracie mojej foki.
Wczoraj przeczytałem ten wątek, a dzisiaj wymieniłem tweetery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Efekt Jest naprawdę super.
Tylko chcę dla pewności dopytać (lajkonik ze mnie) - kupiłem JBL GTO 18T. Nie wyglądają jakby miały w sobie zwrotnice (brak przełącznika). W fabrycznych głośniczkach był wlutowany kondensator. W nowych JBL nie ma (wpiąłem prosto do wtyczek). Na razie gra, gra dużo lepiej, ale czy może to tak zostać - czy trzeba pomyśleć o jakichś zwrotnicach?
aprzemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2010, 22:41   #86
kgielsa
ford::amateur
 
Avatar kgielsa
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-11-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

czy coś nowego jest w temacie? ostatni post z ubiegłego roku...
Nie jestem audiofilem (słyszę że grają) ale tył mi brzęczy i ustawienie fadera F+3 nie jest rozwiązaniem. Kumpel w foce ma lepsze brzmienie... Może coś się rozłączyło, a ja czaję się przed demontażem tapicerki (z postów wiadomo jak to zrobić). Tylko czy jest, po co?
Może ktoś już rozpracował wymianę niskotonowych głośników - lepsze zamienniki itp.?
__________________
na forum, bo MK IV - 2007/2008 (od VIII 2010)
wcześniej: C4, Almera, Xsara, 525i, Ibiza
Fiesta '91, Fiesta 97' - dla Żony na miasto
kgielsa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 16:25   #87
rodneysus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

U mnie z tyłu też kicha, czy ktoś z Was juz je wymieniał?
rodneysus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2011, 20:53   #88
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Ja tylne głośniki "wyfurkotałem" 2 lata temu , orginalne w Fordzie kosztują 200zł .
Więc czekam na coś lepszego nie orginalnego , jak nie znajdę z kołnierzem to go dosztukuję albo zdemontuję ze starego głośnika .
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 14:40   #89
grubasKrK
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2012
Skąd: Kraków
Model: mk4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Witam, proszę o informajce jaki jest rozmiar przednich i tylnych głośników w drzwiach. dziękuje i pozdrawiam
grubasKrK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 22:07   #90
Holy
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2012
Model: Mondeo MK4 Gold X
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: [Mondeo Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Witam
Zaczęły mi okrutnie charczeć głośniki w samochodzie (F. Mondeo mk4) więc postanowiłem je wymienić. Zakupiłem głośniki JBL cs-6c i przy próbie zamontowania pojawił się tyci problem. Do głośników dołączona jest zwrotnica z której wychodzą z jednej strony dwie pary kabli do głośnika wysoko i niskotonowego a z drugiej tylko dwa + i -. Zastanawiam się teraz gdzie to podłączyć. Oryginalne głośniki wysokotonowe mają swoją wtyczkę z dwoma kabelkami (+ i -) niskotonowe mają z kolei wtyczkę z czterema kablami. Nie da się przez zwrotnicę połączyć obu głośników bo potrzebne były by z niej 4 wyjścia a mam tylko 2.
Próbowałem podłączyć zwrotnice do kabli które w oryginale szły do głośnika niskotonowego i oba głośniki grają, ale mam wątpliwości że tak należy zrobić.
Mógłbym też tylko jeden głośnik puścić przez zwrotnice a drugi bezpośrednio połączyć z właściwym kablem, bądź wywalić zwrotnicę wogóle i połączyć głośniki bezpośrednio do kabli.
Pytanie co zrobić żeby było dobrze?
Holy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.