Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2014, 07:23   #521
FM18tdci
ford::average
 
Imię: Titanium X
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: niedaleko Legnicy
Model: Ford Mondeo Titanium X
Silnik: 1,8 TDCi 92 kw
Rocznik: 2008
Postów: 72
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

@up
a właśnie, że dyskusja ciekawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko z sugestią wyłączenia do odrębnego wątku jeżeli Panowie (i ewentualnie inni) będą chcieli kontynuować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pan Orzeł jak myślę nie chce się dowartościowywać, tylko - jak mniemam prezentuje pewien pozom wiedzy akademickiej/naukowej, którą chce się podzielić kontestując wnioski adwersarza.
Tylko personalne uszczypliwości z obu stron niepotrzebne choć też wcale jakieś nie gruboskórne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie się ta debata podobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FM18tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2014, 13:06   #522
antraxx
ford::beginner
 
Avatar antraxx
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: WAW
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

w temacie paliwa, ale z nieco innym problemem - czy jest sens wymieniać filtr paliwa w połowie sezonu zimowego, biorąc pod uwagę wpływ temp na wytracanie się parafiny?

pytanie 2 - który ON polecacie a który odradzacie? aktualnie leję 'standard' na Neste i Statoil 1-2-3
antraxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2014, 17:41   #523
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Jak dolejesz to co Heko poleca to nie ma większego znaczenia gdzie zatankujesz, ja osobiście używam tego dodatku i efekty są i odczuwalne, i słyszalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2014, 20:12   #524
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał FM18tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pan Orzeł jak myślę nie chce się dowartościowywać, tylko - jak mniemam prezentuje pewien pozom wiedzy akademickiej/naukowej,
śledzę temat i czy gdybym z ciekawości zapytał jakie wykształcenie (kierunkowe) posiada ewentualnie w jakiej branży pracuje the_eagle to by było nie teges?
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 10:37   #525
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał antraxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jest sens wymieniać filtr paliwa w połowie sezonu zimowego, biorąc pod uwagę wpływ temp na wytracanie się parafiny?
zawsze jest dobry czas na wymianę , szczególnie gdy filtr ma już swoje przejechane
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 19:23   #526
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
The Eagle odnoszę wrażenie że chcesz się tutaj jakoś dowartościować. A widzę że tu nikt nie zamierza z tobą dyskutować. Nikt ciebie nie zmusza do lania oleju 2T i innym nie wciskaj na siłę swoich racji.
Po pierwsze:
- Skoro nikt nie zamierza dyskutować to czemu ktoś dyskutuje?

Po drugie:
- W tej dyskusji nie zgadzam się z tym co twierdzi szacowne grono że lanie oleju do 2T jest potrzebne. Poświęciłem nieco czasu i energii na szukanie informacji na ten temat i jestem przekonany że to co pisze wiele osób o dobroczynnym działaniu oleju 2T to kompletna bzdura.

Po trzecie:
- Wymiana poglądów polega na wymianie argumentów i ich obronie. Jeżeli ktoś nie potrafi obronić swoich argumentów tzn że nie jest wiarygodny w tym co twierdzi.

Po czwarte:
Jeżeli nie interesuje cię drążenie tematu i wnikliwe dotarcie do faktów to ... OK ale nie odbieraj tego innym. Mnie nie zadowala twierdzenie że olej do 2T należy dolać bo TAK.

Cytat:
Napisał FM18tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@up
a właśnie, że dyskusja ciekawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko z sugestią wyłączenia do odrębnego wątku jeżeli Panowie (i ewentualnie inni) będą chcieli kontynuować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pan Orzeł jak myślę nie chce się dowartościowywać, tylko - jak mniemam prezentuje pewien pozom wiedzy akademickiej/naukowej, którą chce się podzielić kontestując wnioski adwersarza.
Tylko personalne uszczypliwości z obu stron niepotrzebne choć też wcale jakieś nie gruboskórne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie się ta debata podobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuje, na pewno nie interesuje mnie dowartościowanie a przekazanie tego co sam przeczytałem jakiś czas temu w tym temacie.

Cytat:
Napisał kryzys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
śledzę temat i czy gdybym z ciekawości zapytał jakie wykształcenie (kierunkowe) posiada ewentualnie w jakiej branży pracuje the_eagle to by było nie teges?
Nie posiadam wykształcenia mechanicznego - techniczne aspekty motoryzacji to hobby.
Jestem z wykształcenia mgr inz elektrotechnikiem, skończyłem Politechnikę Warszawską na wydziale elektrycznym, natomiast mechaniką, techniką i elektroniką interesuje się od bardzo dawna. Pracuje w branży IT.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 12:49   #527
zbynekwsh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Moim zdaniem jest wiele + jak i -:
+:
- w moim mondziu 5.4 l na 100 km to bdb wynik ( ps. nie toczę się 90 km/h ^^ )
- obsługi tego silnika to drobne koszty ( oczywiśćie nie mówie o ASO bo sami wiecie jak jest)
- brak filtra cząstek stałych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- :
- miałem wielki problem z alternatorem, 2 razy auto rozleciało mi się w drodze, przy 120 km/h auto straciło zasilanie- 0 hamulcy, wspomagania ani nic !! naszczęscie ratowałem się delikatnie ręcznym ( padało sprzęgiełko alternatora, ASO nie miało pojęcia co jest przyczyną tej usterki, temu towarzyszyły dziwne stuki przedniego zawieszenia, teraz mam 3 alternator i odpukać narazie chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
- owszem co do wyprzedzania trzeba się przyzwyczaić jak ten motor kręcić bo pomimo 125 km to jednak modziak w kombi troszkę waży...

Ogólnie jestem zadowolony lecz obawa co do alternatora towarzyszy mi cały czas i dłuższe wycieczki np. za granice to nie małe ryzyko....

Pozdrawiam !
zbynekwsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 21:25   #528
lewbran
ford::average
 
Avatar lewbran
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Warmia
Model: Mondeo MkIII - MkIV - jest EDGE
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 167
Red face Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cóż minęło 5 lat od początku tego tematu , a ja dalej toczę się swym 1,8 wibracje jak były tak są nadal jedyna rzecz która mi szwankuje to klima 3 raz wymieniona chłodnica .
Jeżdżę i wlewam paliwo . I żarówki H4 , połyka parami . Do tego korozja tylnej klapy w kombi szykuję na jesieni malowanie klapy to będzie 2 malowanie od nowości .
lewbran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 13:43   #529
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Weż lepiej wymień na używkę (może nawet znajdziesz w kolorze) bo znowu Ci wyjdą pecherzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 13:53   #530
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał lewbran Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 raz wymieniona chłodnica
Jak to 3 razy? No chyba że na używki zamieniałeś
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.