Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2009, 22:18   #91
Nicolae
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2009
Skąd: Irlandia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Witam,

U mnie wygląda to tak: zaczęło się od podskakiwania wskaźnika temperatury w pobliże czerwonego pola powyżej 130 km/h albo przy niższej prędkości np 110 km/h ale pod górkę. Lekkie odpuszczenie pedału gazu i wskaźnik wracał do normalnej pozycji. Z reguły nie jeżdżę z taką prędkością więc mi to nie przeszkadzało (odkładałem to na później). Teraz zaczyna dziać się to już przy ok 100 km/h i muszę to naprawić.
Wentylator załącza się ale chłodnica jest zimna.
Byłem pewien że wymienię termostat i wszystko będzie ok ale po przeczytaniu tego wątku mam co do tego wątpliwości.
Istnieje możliwość sprawdzenia czy termostat jest sprawny?
W przyszłym tygodniu zamierzam wymienić termostat i płyn w chłodnicy. Opisze jaki odniosło to skutek.

Nicolae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 10:14   #92
pikulini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2009
Model: focus
Silnik: 1,6 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

witam od czasu tej przeróbki z czujnikiem mam spokój wczoraj zrobiłem 240km z 4 dorosłymi osobami w aucie i temperatura maksymalnie doszła do 95stopni po zatrzymaniu sie na lotnisku sprawdzałem przewody i chłodnice byly nie zaciepłe ale to z powodu temp powietrza a jak wróciłem pojeżdziłem troche po mieście i też było ok,po tak długiej jeżdzie nic niestwierdziłem zobaczymy jak bedą upały ale mam nadzieje że niczym mnie nie zaskoczy,pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez pikulini ; 03-01-2010 o 10:20
pikulini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 15:12   #93
dziadol15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,6 gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Question Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Ale czy ktos by mogl stwierdzic jednoznacznie czego jest to winaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kazdy pisze co innego i tak naprawde z tego calego watku to nic nie wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziadol15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 14:49   #94
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

a więc tak, u mnie rozwiązanie (tymczasowe, które muszę jak najszybciej doprowadzić do końcowego efektu) jest to wyjęcie z termostatu odpowietrznika (gdzieniegdzie taki metalek gdzieniegdzie kuleczka, zależy jaki termostat) tylko, że efekt jest taki, że samochód dłużej się nagrzewa (mam gaz i dłużej na benzynie jeżdżę zanim się przełączy, więc średnio dobre) i w samochodzie nie jest tak gorąco z nawiewów bo temperatura przy około 90km/h nie wejdzie wyżej jak 82 st. przy 140 dochodzi do 98 i chyba się wtedy termostat otwiera bo spada, czyli wszystko ok, ale chodzi o to, że jak ten odpowietrznik jest w termostacie to układ nie da rady się odpowietrzyć do końca i dlatego chłodnica jest zimna bo się wtedy termostat nie otwiera (według mnie ten układ robił inżynier który z miesiąc pił, jednego dnia zrobił przerwę, wymyślił układ i dalej opijał, że ford to zaakceptował, ale nawet mało znający się człowiek znajdzie tyle tam dziwnych rozwiązań, że głowa mała, ale to tylko moja opinia) tak więc pozostaje kwestia 100% odpowietrzenia układu, tylko właśnie jak, skoro sam układ nie da rady, a manualnej opcji nie ma...
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 12:30   #95
ice
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: krk
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Potwierdzam, umnie problem również rozwiazany. Po krótce. Jeżdzę foczką kilka ładnych lat, nigdy nie było problemu z ukladem chłodzenia. Wiek autka przekroczył juz 10 lat i w zwiazku z tym postanowiłem wymienić płyn. Tym bardziej, że nabrał brunatnej barwy i nadawał się tylko w kanał. Po wymianie płynu niby wszystko OK, odpowietrzone itd. ale autko się przegrzewa. Obajaw taki, na wolnych obrotach obieg wody jest ciepły(mały i duzy), ale tylko jak się ruszy z miejsca i przejedzie 500-1000 m temperatura głowicy wchodzi na 107 st i wąłcza duzy bieg wentylatorów co w efekcie powoduje wychłodzenie chłodnicy i węzy ale nie samego układu(głowicy). Po ciężkich bojach mechanika i prawie miesiąca bez auta problem rozwiązałem dzieki forum. Ktoś kiedyś napisał, że kolega Zbych z wawki usuwa zaworek z termostatu i ewentualnie do tego wywierca drugi otworek, i miał rację. Ja usunąłem zaworek i teraz jest wszystko w porządku, tzn temperatura waha się od 88-98 st przy normalnej jeździe gdzie temp. otoczenia ma -2st. Generalnie odradzam przy tej usterce zaczynac od wymiany jak to niektórzy mieli, pomp, chłodnic, uszczelek pod głowicą, czujników i sam Bóg wie co jeszcze.
Przyczyny tej niewydolności odpowietrzenia w sumie nie znam, ale uważam że na chwilę obecną nie ma co dalej grzebać, zobaczę co będzie gdy na dworze zrobi się cieplej.
Jak to napisał mrozilla, ktoś chyba za dużo wypił robiąc ten uklad chłodzenia, albo jego wydolnoś przewidziano na 8 lat.
ice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 12:49   #96
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Cytat:
...Przyczyny tej niewydolności odpowietrzenia w sumie nie znam, ale uważam że na chwilę obecną nie ma co dalej grzebać, zobaczę co będzie gdy na dworze zrobi się cieplej.
Pisalem o tym troche wczesniej, ale stosuje inne rozwiazanie.
Jest to zakamieniony i zatkany zawor zwrotny w termostacie (kulka).
Mozna ja usunac, ale wtedy teoretycznie z odpowiednich warunkach moze zassac powietrze. Ja najczesciej ja czyszcze i odkamieniam.
Drugie co wspomniales to przewezenie w przewodach idacych do zbiornika i tez o tym pisalem. mozna je wyciagnac (plastikowa barylka), albo wyczyscic.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 17:47   #97
ice
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: krk
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Nie zgodzę się z tobą co do zatkanej kulki(zaworka) w termostacie. Z pewnością nie jest to przyczyna mojej awarii. Termostat, ktory był w silniku nie był zanieczyszczony i zakamieniony. Kuleczka luźno sobie latała. Wymiana, na nowy termostat również nie przyniosła spodziewanego efektu. Prawda jest taka, że układ powinien sie odpowietrzyć, a tego do końca nie robi. Teraz bez tej kulki w termostacie jak jeżdżę to wszystko jest OK, z małym minusem-dłużej się autko zagrzewa i czasem przy spokojnej jeździe spadnie temp. do 85 st. Wtedy widać jak wskazówka cofa się o jakieś 2mm.
ice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 18:57   #98
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Ja Ci nie napisalem jakie jest rozwiazanie wszystkich problemow tylko to co zauwazylem najczesciej jako powod nieodpowietrzania ukladu. No a to, ze 1.6 sie tak kiepsko odpowietrza to tez inna sprawa.
Podkrec mu obroty przy odkreconym korku zbiornika i jak sie plyn podniesie prawie do konca to trzymajac obroty zamknij korek to wtedy stworzy sie podcisnienie i wyssie powietrze.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 21:41   #99
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Często się pisze o problemach z chłodzeniem foczek ale kuzynek ma wersje 1.6 i powiem że nigdy nie widziałem tak wydajnego układu chłodzenia.

Ma foczkę parę lat i nawet w lato nie włączał mu się wentylator i dokładnie to sprawdziliśmy.
Tryb serwisowy i odpalamy na wolnych obrotach czekamy z 15 min i nic wentylator się nie włącza ( w innych autach już po 10 min wentylator się włączał ) a w foczce stałe 94C.
Aby wymusić wentylator na biegu jałowym robiliśmy przygazowanie na 3-4 tyś i temp doszło do 97c i więcej się nie dało, potem spowrotem spadło do 94c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylator działa włącza się wraz z załączeniem klimy ale tak wydajny układ chłodzenie mnie zadziwił. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylator z 1.6 włącza się chyba od 105C
Pewnie napiszecie - wydajne chłodzenie dopóki nie zaczną się problemy z nim związane.
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 09:38   #100
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

wentylator włącza się od 102
a co do wywalenia odpowietrznika to jedno z obejścia problemu a nie jego rozwiązanie i nie dość, że się dłużej nagrzewa autko (u mnie na LPG to naprawdę spory minus) to jeszcze z nagrzewnicy nie leci tak ciepłe powietrze jak kiedyś a teraz jest sporo na minusie st. więc przydało by się ciepełko w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a więc nie spocznę póki nie zrobię tak, ażeby autko działało jak dawniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.