Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2011, 16:21   #1
matthias15
ford::amateur
 
Avatar matthias15
 
Zarejestrowany: 07-03-2011
Skąd: Maszewo
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1994
Postów: 4
Angry stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Witam...jestem posiadaczem znanego nam Fordzika Mondeo rok 1994 silnik 1.8 DOHC 115KM z przebiegiem 150tys km...od jakiegoś już czasu słyszę dziwne stuki najbardziej są one słyszalne na zimnym silniku..w miarę ze wzrostem temp te "stuki" cichną.. niby jakby w głębi silnika...stuki wyraźnie słychać jak się schyle pod podwozie...byłem z tą sprawą u mechanika i powiedział ze to nie zawory nie panewki w sumie ciężko mu było wskazać główną tego przyczyne może kolektor wydechowy?? dodam ze przy przyspieszaniu z pełnym gazem do dechy słychać duży szum powietrza wydobywający spod podwozia...bardzo proszę o pomoc...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

matthias15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2011, 19:51   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Katalizator masz? Może po prostu się wykruszył
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2011, 20:27   #3
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Cytat:
Napisał grzesdc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Katalizator masz? Może po prostu się wykruszył
W autku z takim przebiegiem?
Kolego, mam autko dokładnie z tego samego roku. Obecnie jeździ nim teść.
Ma na zegarze 280 tyś a że był kupiony od handlarza to Bóg jeden wie ile miał na prawdę, gdy go kupowałem a miał mieć 113 tyś i myślę że odmłodził go lekko o 150 tysi. Po dziś dzień z silnikiem wszystko ok. Mocy może juz nie ma ale nic nie puka nic nie stuka.
Myślę że po prostu silnik zaczyna niedomagać.
Jeśli te objawy są na zimnym to świadczyć to może o nieszczelności pierścieni.
Napisz może coś więcej. Czy dymi, ile pali , czy lekko odpala, generalnie coś o autku.
Nie pomyśl że jestem złośliwy. Po prostu ten silnik był sam w sobie nie do zajechania i z tego co wiem wytrzymuje spory przebieg.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 14:59   #4
matthias15
ford::amateur
 
Avatar matthias15
 
Zarejestrowany: 07-03-2011
Skąd: Maszewo
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

hmm...teraz jest mi ciężko powiedzieć czy tak naprawde był kręcony w nim licznik...bardzo możliwe ze ma więcej...powiem tak silnik bardzo dynamiczny...nie bierze wgl oleju nie kopci pracuje równo...tylko tyle ze są te stuki...fakt w najbliższym czasie musze wymienić cały kompletny tłumik bo jest z niego już sito...co do katalizatora to tak ma on kat. ale nie wiem w jakim stanie sie znajduje...dopowiem ze stuki mają bardzo podobny dźwięk do "wbijania biegu przy niezapalonym silniku" stuki są nieregularne...ale bardzo wyraźnie słyszalne na zimnym silniku...wlałem niedawno taki dotatek do oleju "doktor car" który miał to niby wyciszyć ale nic to nie dało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matthias15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 16:43   #5
matthias15
ford::amateur
 
Avatar matthias15
 
Zarejestrowany: 07-03-2011
Skąd: Maszewo
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

aha zapomniałem napisać...pali 8-9 litrów...w te mrozy bez problemu palił za pierwszym razemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matthias15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 17:47   #6
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Wjedź na kanał i zobacz czy gdzieś nie obija wydech. W tych modelach rzemiosło odbiega od oryginału znacznie. Więc i może faktycznie twoje przeczucie że to wydech będzie słuszne. Ten dźwięk nosi się po całej kabinie.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 17:49   #7
matthias15
ford::amateur
 
Avatar matthias15
 
Zarejestrowany: 07-03-2011
Skąd: Maszewo
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

ale czy napewno to wydech?? dodatkowo zrobiłem filmik zapraszam do oglądania.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
matthias15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 08:37   #8
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

witam kolego.
Mam podobny problem z tym, że w 1,6. Jak rozwiążesz temat to daj znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z resztą ja też od jakiegoś czasu szukam przyczyny. Podejrzenie pada na pierścienie.. ale tego do konca nie wiem..
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 15:57   #9
maxas
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

WITAM!!!

Ja tam bym stawiał na popychacze z tego co pamiętam tu już są hydrauliczne. U minie też zaraz po odpaleniu klepie jak czołg a potem się wycisza.

Pozdro
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2011, 15:47   #10
marex 88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8B
Rocznik: 1994
Postów: 20
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Witam nie chciałem zakładać nowego tematu a że znalazłem ten wiec pisze tu.
Przeszukałem całe google i nie mogłem Znajdź odpowiedzi. Mam podobne a wręcz identyczne stuki jak u kolegi na filmiku jak się schylić pod samochód to głośniej jak by coś z kolektora wydechowego lub czegoś innego trudno określić. Latem ledwo było słychać że silnik pracuje wymieniłem olej na Lotos 5w40 pełen syntetyk i czy olej może być przyczyną głośnej pracy silnika?? wraz ze spadkiem temperatury silnik pracuje coraz głośniej gdy się nagrzeje praca cichnie ale nie znacząco I nasuwa się moje pytanie czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał lub wie co może być przyczyną tych stuków. Dodam ze środkowy tłumik jest pusty jak bęben Mndziak ma 200tyś przebiegu i przebieg jest oryginalny. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.
marex 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.