Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2011, 15:00   #1
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Jak dokładnie wyczyścić silniczek krokowy w 1.6 16V srebrny top?

Witam.
Od paru dni walczę z chwilowym falowaniem obrotów u siebie w aucie. Po wciśnięciu sprzęgła obroty czasami potrafią spaść do 500 albo i mniej obrotów. Po chwili wszystko wraca do standardowych 800-900 obrotów i niby wszystko jest dobrze. Jest to bardzo denerwujące. Kilka razy zakończyło się to zgaśnięciem silnika.

W związku z powyższym moje podejrzenia padły na silniczek krokowy. Zdemontowałem go dzisiaj, niby wyczyściłem, zamontowałem i... dalej to samo, może trochę mniej, a może to auto ma taki lepszy dzień - tak więc nie jestem zadowolony z ostatecznych efektów.

Po zdemontowaniu silniczka w jednym otworze u góry mamy sprężynkę z ośką w środku - tamto wnętrze wyczyściłem dogłębnie pędzelkiem.
W drugim otworze była taka biała harmonijka z trzpieniem regulującym prześwit pomiędzy obydwoma otworami. Tamto również wyczyściłem. Próbowałem podważyć ten kapturek u góry (odsunął się tak z 1mm) i od dołu (ale nie szło). Nie chciałem niczego uszkodzić dlatego nie ruszałem niczego na siłę.

Całość została przepłukana w nafcie, czystej benzynie - kilka razy, do tej wlałem do środka troche oleju silnikowego w celu nasmarowania całości.

Chciałem się spytać kogoś kto już to robił jak poradzil sobie z czyszczeniem silniczka? Czy da się odsunąć tą wewnętrzną harmonijkę by zobaczyć w środku ośke po której porusza się ten kapturek i ją wyczyścić? A może da się całość rozmontować na częsci pierwsze bez uszkodzenia czegokolwiek?

Kiedyś znalazłem post na forum dotyczący silniczka krokowego e escorcie, ale niestety nie pokrywa się on z tym co jest w fordzie mondeo.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie pomysły dotyczące dokładnego czyszczenia tego elementu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg krokowy.jpg (90.0 KB, 280 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez mascom ; 02-08-2011 o 16:23
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 19:44   #2
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Jak dokładnie wyczyścić silniczek krokowy w 1.6 16V srebrny top?

to tak jakby zrobiłeś wszystko po kolei co się robi przy czyszczeniu krokowca,powinno być dobrze.możliwe że już się nie kwalifikuje do czyszczenia,tylko do wymianyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja jeszcze go rozbierałem i wtedy da się go naprawdę wyczyścić,ale podobno on jest nierozbieralny,wiec robisz to na własne ryzykoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 21:45   #3
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Jak dokładnie wyczyścić silniczek krokowy w 1.6 16V srebrny top?

Wpadła mi do głowy myśl, żeby jeszcze spróbować go umyć w wanience ultradźwiękowej. Chyba spróbuję też i tego. Udało mi się zakupić na allegro taką wanienkę, przyda się do czyszczenia też innych rzeczy. Naleję do niej benzyny i spróbuję w niej umyć silniczek (oczywiście tylko cześć mechaniczną). Powinno to usunąć zabrudzenia niewidoczne i niedostępne z zewnątrz. Jak dostanę wanienkę to w weekend umyję całość i podzielę się rezultatami.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 00:34   #4
artur1234
ford::advanced
 
Avatar artur1234
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Łęczna-Lublin
Model: mondeo mk1
Silnik: 1600 Pb+Lpg
Rocznik: 1994
Postów: 332
Domyślnie Odp: Jak dokładnie wyczyścić silniczek krokowy w 1.6 16V srebrny top?

Wedlug mnie nadgorliwosc nieco szkodzi... Mysle ze takie przeczyszcenie krokowego bylo wystarczajace... Jesli jestes pewny na 100% ze to on to czeka Cie tylko wymiana... Ja bym jeszcze sprobwal zresetowac kompa poprzez zdjecie klemy...
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec????????
artur1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 06:33   #5
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Jak dokładnie wyczyścić silniczek krokowy w 1.6 16V srebrny top?

nie zaszkodzi mu napewnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a słyszałem o czyszczeniu w tych wanienkach.
ale tak jak kolega pisał,nie licz na wiele.
albo to nie krok,albo wymiana
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 08:24   #6
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Jak dokładnie wyczyścić silniczek krokowy w 1.6 16V srebrny top?

Cytat:
Napisał krzychu3073 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
t
ja jeszcze go rozbierałem i wtedy da się go naprawdę wyczyścić,ale podobno on jest nierozbieralny,wiec robisz to na własne ryzykoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak kolega go dokładnie rozebrał? U góry jest jakaś śruba chyba na imbusa, tyle tylko, że zabezpieczona lakierem (jakieś ustawienie). Silniczek chodzi dobrze po całym zabiegu?
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 10:45   #7
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Jak dokładnie wyczyścić silniczek krokowy w 1.6 16V srebrny top?

Silniczek kalibrowany jest fabrycznie, jeśli go rozkręcimy i nie ustawimy dokładnie jak przed zabiegiem będzie przekłamywał - tzn nie będzie pracował właściwie. To jak bardzo nasze ustawienie będzie różniło się od fabrycznego zależy od finalnego sukcesu. Jeśli jednak silniczek spisujemy już na straty to czemu nie...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 12:23   #8
GALAXY STARA BUDA
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 06-08-2009
Skąd: Kraków
Model: GALAXY 2,3 GHIA
Silnik: 2,3 Benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak dokładnie wyczyścić silniczek krokowy w 1.6 16V srebrny top?

Mam pytania do tego wątku.
1.Co stanie się jeżeli po prostu odepniemy przewody od SK. Znalazłem taki filmik na tubie-facet ma za wysokie obroty, odpina krokowca, obroty zpadają, silnik zaczyna pracować normalnie. Przed eksperymentem wolę zapytać, jak miało by się stać coś brzydkiego.
2.Jak konkretnie sprawdzić czy w SK nie ma uszkodzonej cewki. (bo wtedy wiadomo, czyszczenie nie ma sensu)
__________________
FORD GALAXY 2,3 KAT GHIA; nr. nadw.WF0GXXPSWGXD15653
Pokornie proszę o prostotę.
GALAXY STARA BUDA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.