Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2010, 22:27   #21
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

Z tą wygodą w ASO, to bym nie przesadzał. Niby umawiasz się na godzinę, ale później...spędzasz tam dwie. Coś, co innemu mechanikowi zajęłoby 20-30 minut, ale oni mają "swoje" czasy. I nie łudź się, że dzięki temu zrobią Twój samochód dokładniej... Powiedzmy jak jest. Za takie pieniądze, mało kto by się przykładał - taka jest prawda. ASO niestety jest dobre jak ma się w nim swojego człowieka, w przeciwnym razie... to jest TOTOLOTEK. Wiem to na przykładzie różnych ASO: FORD - FIAT -SKODA - PEUGEOT (takie auta w rodzinie). Ja generalnie ASO staram się omijać szerokim łukiem.
Co do historii serwisowej, to ja zbieram faktury, rachunki, paragony itp. Komuś będzie musiało to wystarczyć. Zresztą, lepiej kupić samochód od kogoś kto się na tym zna i robi to sobie sam w garażu, niż od kogoś, kto myśli, że dbanie o samochód sprowadza się do: ASO co 20 000km i myjnia automatyczna raz w tygodniu - oczywiście, nie mam tu na myśli żadnego z forumowiczów z postów niżej, tak ogólnie mówię z autopsji:-))) (poprzedni właściciel mojego forda to właśnie taki typ automaniaka;-) )
Jeżeli chodzi o przetaczenie tarcz - łe, nie dobry pomysł :-( Tarcze powinno się przetaczać w naprawdę dobrym zakładzie na samochodzie. W przeciwnym razie będzie biło, biło i jeszcze raz biło. Wiem, że pewnie paru miało szczęście i jest OK po przetaczaniu. Zresztą, do zebrania jest max 1mm (tyle przewiduje producent tarczy) zatem nie bardzo widzę, co by tam przetaczać. Dla mnie średnia oszczędność kosztem nerwów, że rwie kierownicę podczas hamowania.

maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 22:59   #22
grzemo
ford::average
 
Avatar grzemo
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: focus II hatchback 5d
Silnik: 1.6 TiVCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 168
Domyślnie Odp: Przegląd w ASO

A ja serwisuję (moje drugie auto) w ASO, po tym jak przy pierwszym zapomniałem sobie o pasku rozrządu... I po to jest stały serwis znający historię samochodu. Pewnie, że najlepiej (i najtaniej) znać się na wszystkim. Ale takich "omnibusów" jest coraz mniej... Wolę być lepszy w tym co robię i liczyć na wzajemność gości z ASO.
__________________
Pozdrawiam, Grzegorz
grzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.