Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2010, 22:09   #1
bartek_m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: qtno
Model: Mondeo MK II
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 21
Domyślnie Przekroczona norma co2 w spalinach i brak mocy przy przyśpieszaniu

Witam!
Mam obecnie następujące problemy z moim mundkiem:
1. Problem nr 1 to przekroczona norma co2 w spalinach.
Dziś byłem na przeglądzie technicznym no i niestety fordzik oblał badanie. Diagnosta stwierdził, że prawie dwukrotnie przekroczona jest norma co2 w spalinach. Co może być przyczyną? Gdzie najpierw szukać problemu i w jaki sposób można to diagnozować samemu?


2. Drugi problem to dziwne zachowanie samochodu w trakcie przyśpieszania (wciskając gwałtownie pedał gazu) na 4i 5 biegu.
Jakoś tak dwa tygodnie temu samochód zaczął bardzo dziwne się zachowywać podczas gwałtownego, mocnego wciskania pedału gazu tzn. samochód się muli i praktycznie nie zwiększa prędkości - obrotomierz „wkręca” się gwałtownie na obroty tak jak na biegu jałowym ale samochód nie przyśpiesza i nie zbiera się a silnik wyje jak na biegu jałowym. Po chwili wskazówka obrotomierza cofa się (pedał gaz cały czas wciśnięty do oporu) samochód zaczyna przyśpieszać na chwilę i znów gwałtowny skok obrotów i dźwięk silnika jak na biegu jałowym i samochód nie zwiększa prędkości. Dopóki nie odpuszczę trochę gazu silnik będzie tak wariował. Patrząc na obrotomierz i zwiększenie prędkości wygląda to następująco:
a) jadę załóżmy z prędkością 80-90km/h przy około2250 obr/min, po czym chcę przyśpieszyć, wciskam mocno gaz,
b) obrotomierz momentalnie skacze na 4000-5000 obr/min ale zero wzrostu prędkości,
c) następnie (przy cały czas wciskanym mocno gazie) wskazówka obrotomierza cofa się z powrotem do 2200-2500 obr/min, samochód chwilowo zaczyna zwiększać prędkość,
d) ale tylko na chwilę bo zaraz wraca do zachowania z literki b) potem znów c) i dopóki nie odpuszczę gazu to będzie się tak zachowywał.

Jeżeli przyśpieszam delikatnie tj. powoli dodaję gazu to problem nie występuje samochód stopniowo bez czkawki zwiększa prędkość. Nie zauważyłem też problemu na biegach od 1 do 3, na których chyba zawsze obroty dość szybko wzrastają, nie ma na nich efektu cofającej się wskazówki obrotomierza i wycia jak na biegu jałowym a samochód zwiększa prędkość normalnie.

Macie jakieś pomysły co może być przyczyną tego problemu?

Może problem opisany w pkt 1 i 2 są ze sobą powiązane?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

bartek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 07:24   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,336
Domyślnie Odp: Przekroczona norma co2 w spalinach i brak mocy przy przyśpieszaniu

1. dlugo masz mondka i wiesz co bylo przy nim robione? po pierwsze trzeba sprawdzic czy nie byl zaslepiany egr. slyszalem tez o wycinaniu przez niektorych katalizatora.zacznij od sprawdzenia obu elementow

2. sprzeglo do wymiany.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 23:19   #3
el Mundo
ford::average
 
Avatar el Mundo
 
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Kraków / Saragossa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: listopad 1996
Postów: 57
Domyślnie Odp: Przekroczona norma co2 w spalinach i brak mocy przy przyśpieszaniu

Ja przez blisko rok jezdzilem bez katalizatora. Podczas przegladu przekroczone bylo nie tylko CO2 ale i CH. Przekroczenie bylo ponad 7-mio krotne. Sugerowano mi wtedy padnieta sonde lambda.
__________________
Wczesniej: Sierra, 1986, 2.0; Teraz: Mondeo MkII, 1996, 1.8 Zetec.
FCP poza granicami kraju: http://maps.google.es/maps/ms?ie=UTF...08781fb0e535d6
el Mundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 10:08   #4
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: Przekroczona norma co2 w spalinach i brak mocy przy przyśpieszaniu

1.Trzeba sprawdzić czy sonda lambda jest sprawna oraz czy katalizator nie został wycięty

2.Możliwym jest że sprzegło ci się ślizga skoro popuścisz gaz i wtedy zaczyna nabierać brędkości więc pozostaje wymiana tarczy oraz docisku
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 08:03   #5
bartek_m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: qtno
Model: Mondeo MK II
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 21
Domyślnie Odp: Przekroczona norma co2 w spalinach i brak mocy przy przyśpieszaniu

Witam!

Co do drugiej przypadłości to rzeczywiście sprzęgło będę musiał wymienić

Co do spalin to dalej nie wiem co robić i zastanawiam się od czegoudowa zacząć. Katalizator jest, a przynajmniej jest obudowa bo wkład to może już się rozleciał ale sam katalizator chyba by aż tak nie podniósł zawartość co2.

Patrząc dalej na wasze sugesteie to możecie mi podpowiedzieć:
1. jak sprawdzić sonde lambda i zy da się to zrobić samemu?
2. gdzie szukać tego zaworu egr?

Zastanawia mnie też z tymi spalinami to, że nie stwierdziłem żeby samochód więcej palił. Od 7 miesięcy dojeżdżam do pracy. Droga do pracy i z pracy to jakieś 130 km. Spalanie wychodzi mi w granicach 6l / 100km (raz trochę poniżej 6l raz trochę powyżej).

wdzięczny będę za sugestie pozdrawiam
bartek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 09:30   #6
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Przekroczona norma co2 w spalinach i brak mocy przy przyśpieszaniu

Panowie,nie nzam sie na klekotach,ale czy w MK II w klekocie wystepowała lambda i czy ma az tak wielki wplyw na skład mieszanki?.W podpisie kolega ma klekota,no chyba,ze pisze o innym aucie.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 08:20   #7
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,336
Domyślnie Odp: Przekroczona norma co2 w spalinach i brak mocy przy przyśpieszaniu

w dieslu nie ma sondy lambda.

co do spalania, jakosc spalin ma sredni wplyw na spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do egr. zrzucasz ic, pod spodem zobaczysz taka miedziana rurke, wchodzi ona do kolektora, jesli na polaczeniu rurka - kolektor bedzie zalozona jakas blaszka to masz winowajce - tak sie wlasnie zaslepia egr.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.