Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2007, 13:45   #1
bimbelek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2007
Postów: 2
Domyślnie Proszę o opinie.

Witam. Jestem tutaj nowy, i mam prośbę do forumowiczów o opinię na temat Forda Modeno mk1. Obecnie mam Opla Vectre 89rok 2,0GT. Pomimo tego że ople mają bardzo słabą blacharkę, to silnik wymiata niesamowicie. Ale życie zmusza aby furę wymienić. Potrzebuję auta większego(bagażnik,wnętrze) od mojej Vectry, A jednocześnie szybkiego jak mój opelek. Więc zastanawiam się nad Fordem mk1 do ceny 7tyś. Słyszałem od różnych osób że są to autka awaryjne, że często się psują, ale słyszałem tez opinie że lepszego autka poza fordem ni widzą. Mam pytanie czy warto w Forda inwestować? Jak z częściami? Czy są one dostępne bez większych problemów? Czy występują zamienniki części? I czy części są dużo droższe od części np.VW, Audi, Opel. Proszę o waszą opinie.
Pozdrawiam bimberek.

bimbelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 15:24   #2
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie

bimbelek, :fcp2 Taka zamiana (model, kasa) da efekt z powiedzenia: "zamienił stryjek siekierkę na kijek"...Ile zyskasz miejsca w bagażniku i wewnątrz? Jeśli dłuższy czas miałeś vectrę, to większa, choć z tylnym napędem, będzie omega. Zostajesz w oplu; w fordzie z blachą masz podobnie - jeśli mowa o tych starszych modelach. :fcp4
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 16:48   #3
bimbelek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2007
Postów: 2
Domyślnie

Nie chcę tylnego napędu. Pozatym tylny napęd nie ma takiej mocy jak przedni. Trzeba go polubieć. Ztylnim napędem miałem Poloneza. Mam złe wspomnienia.
bimbelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 17:41   #4
fibbia
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2006
Postów: 102
Domyślnie

Wszyscy chwalą w Mondeo wygodę i to jak się to auto prowadzi. Vectra ma się do tego nijak (nie mówię o tym najnowszym modelu Opla). To tak jakby porównywać taboret z fotelem i duży jacht który płynie po falach i małą łódkę podskakującą na każdej fali.
Z częściami nie ma żadnego problemu.

Psują się i owszem. Najczęściej jednak diesle. Nie wiem jaką moc miało to Twoje GT, jakie przełożenia, etc. Sugeruję Mondziaka, benzynę z silnikiem 2.5 i manualem. Dołóż trochę i kup jednak MKII.

PS: Tylni napęd ma też Chrysler 300M i Ford Mustang; chciałbym spróbować tego złego rozwiązania :fcp27
__________________
Doradztwo personalne
fibbia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 21:26   #5
sawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2007
Postów: 4
Domyślnie

Witam tak jak ty także jestem tu nowy
I podobnie jak ty wcześniej jeździłem oplem kadetem
A jeszcze wcześniej tez polonezami
Przesiadka z kadeta na Modeno jest jeszcze przyjemniejsza jak z poloneza na kadeta
Wygodnie, miło, cicho ,ładnie, przestrzeń , to pozwala zapomnieć o motorku opla
Co do części do opla też są droższe niż do poloneza a który jest droższy w utrzymaniu????
sawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.