Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2008, 18:32   #21
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

A gumy na stabilizatorze sprawdziłeś :fcp9

__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 18:22   #22
Zajka
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Jeżeli to do mnie to podejrzewam, że sprawdzili jak rozbierali... Zresztą byłem w stacji kontroli i na trzepaczce też nic nie wyszło :fcp24
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 20:55   #23
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Ja byłem na 3 różnych trzepaczkach i podobno było wszystko w porządku :fcp5
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2008, 21:20   #24
Zajka
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Zobaczymy jutro - zamierzam wymienić siłowniki od tylnej klapy, bo to prawdopodobnie stąd dochodzą "stuki".
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2008, 06:10   #25
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Cytat:
Ja byłem na 3 różnych trzepaczkach i podobno było wszystko w porządku :fcp5
Ja zawsze diagnozę stuków zaczynam od trzepaczki i jeszcze nie zdażyło się by jakiemus diagnoście udało się znaleźć miejsce skąd stuki dochodzą.
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2008, 22:18   #26
misiekxyz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Witam!
Jestem posiadaczem mk3 z 2005 w sedanie. Też mam podobne objawy które mnie w****iają!!!!
Generalnie jak samochód był jeszcze na gwaracji jeżdziłem z tymi stukami do dealerów Forda i słyszałem niestworzone historyjki..... :fcp6 . W OMC stwierdzili że przyczyną są poduszki omortyzatorów tylnych które mi wymienili...i.....nic się nie zmieniło!!!!! :fcp6 Pojechałem więć do innego dealera (Lipski) tam zdjagnozowali że należy wymienić tylne amortyzatory (z poduszkami) - wymienili....i....pomogło ale.....na jakieś 5 tyś km!!! :fcp5 Ponownie pojechałem do nich złożyć reklamacje (po okresie gwarancji samochodu) ale powiedzieli że mi tego nie wymienią ponieważ mineła gwarancja. Zaproponowali diagnoze płatną ale zrezygnowałem z tego względu że za bardzo mogli mnie naciągnąć na koszty.....Najlepiej dla nich jak wymieniłbym pół samochodu....;/
A jeśli chodzi o moje objawy to...dochodzą one z tylnej części samochodu (bardziej chyba prawa strona) i przy obciążonym tyle. Jak przejade się po dużych dołach to jest mniej dokuczliwy niż po takich mniejszych......Staram się je omijać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeździłem takim samym mondkiem tylko że w haczbeku i tam nic nie słychać (a wiem że zawieszenie dostaje mocno po dupie).
Ostatnio jechałem z tyłu i powiem Wam że jest to nie do zniesienia!!!!! Jak robiłem przgląd po 20 tyś mój mechanior nic nie stwierdził w tylnym zawieszeniu...., nawet jak u innego robiłem geometrie.....
Mam pewne typy np. wydaje mi się że tylny zderzak jest źle założony....
A jescze jedno....zrobiłem sobie taki mały test...otworzyłem tylną klapę żeby pobujać tyłem i nie słyszałem żadnych niepokojących dzwięków...... :fcp5
Czy macie jakąś rade......wydaje mi się że może to być błachostka....

Pozdro
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2008, 23:32   #27
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

A może masz coś nie tak z zamkiem pokrywy bagażnika, albo z zawiasami...
Moze masz obluzowana osłonę termiczną wydechu, albo sam wydech puka o podłogę (spróbuj pobujać układem wydechowym i zobacz czy nie uderza o coś)
Czasem liki ręcznego też potrafią pukać...
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2008, 23:19   #28
misiekxyz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Z linkami hamulca ręcznego przerabiałem - przy przeglądzie mój mechanior je lepiej spioł ale bez rezultatu. Odnośnie zamka to też raczej nie bo ostatnio do niego zagądałem i było wszystko ok....
Odośnie wydechu to sprawdze w najbliższych dniach....

W fordzie w OMC motors na uczniowskiej gadałem z takim mechaniorem i "podobno" w tych monkach(ostatni lifting) nie ma jakiejś osłony wygłuszjącej przy tylnym zderzakiem która była przed ostatni liftem...... :fcp6 A czy to jest prawda to nie wiem... :fcp6 Oni mi właśnie naprawili/wymienili zderzak po drobnym otarciu ale nie wiem czy te stuki były przed naprawą bo wcześniej głownie jeździła inna osoba.....

Mam jeszcze taki pomysł żeby jakiś fachowiec zdioł zderzak i założył ponownie.....może to coś da........

Jak myślicie........
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2008, 23:24   #29
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

generalnie to powiem Ci , że ja się przyzwyczaiłem do tego, że w niemieckim samochodzie coś czasem sobie puka. i przestało mnie to wqur... kilka aut wcześniej jeździłem nissanem z '92 i mimo 550kkm to nic nie pukało. tam też z tyłu był wielowachacz zrobiłem tym autem ponad 100kkm w rok i nic nie robiłem. W fordzie coś mi puka z przodu i żadem mechanik nic nie znalazł. Wymieniłem amory, odboje, łożyska na MC Phersonach i i tak jak na dziurach za mocno mu wcisnę to se czasem puknie. Proste "niemiecka precyzja..."
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 21:31   #30
misiekxyz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Mi to osobiście przeszkadza z tego wzglęgu że nie wiadomo co to jest.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To jest najgorsze!!! można wymienić połowe niepotrzebnych rzeczy ale i tak się nie usunie usterki.....

Wiem że można się do tego przyzwyczaić......ale to jest za świeży samochód (od nowości). Rozumiem gdybym był 3 właścicielem z małym przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to wtedy bym nic nie mówił.
Generalnie uważam że mk3 jest fajnym samochodem ale są takie drobiazgi które psują jego pozytywne noty....?!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czekam na inne odp
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.