Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2009, 21:13   #11
kspiwosz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Warszawa
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Może to półśrodek, ale na honowanie się nie zdecydowałem, poza tym na tulejach cylindrów były jeszcze wyraźne ślady fabrycznego honowania (charakterystyczna jodełka). Będę musiał go ostrożnie docierać i może dużo szybciej olej zmienić. Co do ustawienia rozrządu, przekręciło się minimalnie kółko napędowe na wałku wydechowym - brak wpustów jest tutaj akurat problematyczny. Dorobiłem dźwignie do przytrzymania kółka więc może tym razem dokręcę je tak jak trzeba. Dzisiaj po zdjęciu pokrywy zaworów odkryłem jeszcze jeden problem - na jednym z wałków pękła połowa końcówki do wstawienia liniału, została jeszcze druga połowa ale o wstępnym przytrzymaniu wałków przy dokręcaniu nie ma co myśleć. Połówka na szczęście się znalazła i niczego nie uszkodziła.

kspiwosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 09:45   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Jest to o tyle dziwne, ze jezeli sa wytarte pierscienie to bedzie i prog w gladzi i zanik honowania. Jezeli jest ono jeszcze widoczne to raczej nie wskazuje na problem z pierscieniami.
Jak je diagnozowales?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 10:59   #13
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Pytam z ciekawości bo się nie znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli autko sapala dużo oleju to zawsze przyczyna to pierścienie ? czy niekiedy wina jest postronie uszczelniaczy ?
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 11:06   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Najczestsze przyczyny znikania oleju to wg mnie (wg czestotliwosci wynikania):
1. Wycieki. Czy to z laczenia ze skrzynia, czy z miski, pokrywy walkow, kola pasowego itd. "Tylko kropelka" daje czesto najwiekszy ubytki, wiec do czasu kiedy silnik nie jest calkowicie czysty nie warto szukac innego powodu.
2. Uszczelniacze. Gumowe elementy, szczegolnie przy LPG (temperatura glowicy rosnie) szybko twardnieja, wiec to kolejna rzecz do sprawdzenia. Zanim zdejmiecie glowice warto odkrecic kolektor ssacy i zobaczyc czy na zaworach jest olej. Ponadto czarna swieca z bialawym nalotem tez duzo mowi.
3. Zle wykonczenie gladzi. Za slabe czy za mocne fabryczne honowanie powoduje przedostawianie sie oleju do komory. Np 1.6 Opla cierpial na to bardzo dlugo i kto ma taki silnik musi dolewac oleju - TTTM.
4. Pierscienie. Najczesciej przebieg od 300 tys km dla malych i wysilonych silnikow, do nawet 500-600 tys dla wiekszych. Oczywiscie kiepski olej lub rzadka wymiana potrafi zmniejszych ich zycie (nagar i blokowanie sie odplywow w tloku)
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 19:26   #15
kspiwosz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Warszawa
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Tuleje miały ślady honowania, ale także minimalny próg w górnej części. Dodatkowo przy wyjmowaniu tłoków okazało się, że oryginalne pierścienie wytarły się o blisko 0,5 mm (w sumie 1 mm po średnicy), a na tłokach 2, 3, 4, pierścienie zgarniające były praktycznie unieruchomione przez złogi nagaru. Co do diagnozowania, to jak już wspominałem silnik nabrał w pewnym momencie większy apetyt na olej, który wzrastał znacząco ilekroć przekraczało się prędkość 130km/h, tudzież obroty w podobnym jak przy tej prędkości zakresie. Nigdzie na zewnątrz nie było oznak wycieków, końcówka wydechu była osmolona, i bardzo szybko padły świece zapłonowe (po około 20 000 km) - biały nalot + przerywanie silnika w okolicach 2000 ob. Co więcej przy pomiarze ciśnienia sprężania wychodziły wartości z przedziału 1:12 - 1:14. Pierwotnie zamierzałem wymieniać same uszczelniacze zaworów jednak mechanik w osobie mojego wujka proponował zdjęcie głowicy do wymiany uszczelniaczy i sprawdzenia stanu zaworów. Do wymiany pierścieni droga już nie była daleka więc i na to się zdecydowałem. Dodam, że nie było oznak - jak co niektórzy wspominali na forum - plucia olejem z wydechu, mimo to dwa uszczelniacze pokruszyły się w trakcie wyjmowania, co oznacza że po 10 latach to warto na nie zwrócić uwagę przy jakiś operacjach przy rozrządzie.
kspiwosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 18:00   #16
cygerman89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: kraków
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Panowie blagam o szybką odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

miesiac temu mechanik planował mi glowice i wymieniał wszystko z tym związane. po wymianie silnikk bierze olej 1 litr na 200 km. Oddalem spowrotem do mechanika który twierdził ze to rzez uszczelke glowicy którą wymieniał. . po rozkreceniu stwierdził ze to przez pierścienie a naprawa bedzie kosztować 1500 . wcześniejsza naprawa też tyle kosztowała. Mechanik twierdzi ze po każdym odkreceniu głowicy znowu trzeba ja planować i wymienic uszczelke i śruby. Czy tokonieczne??

Pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cygerman89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 18:20   #17
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Jezeli glowica jest prosta to nie trzeba, ale czy jest i czy mechanik to sprawdzi?
Jezeli nawet glowica jest prosta to mechanik nie da Ci pewnie zadnej gwaracji, wiec pewnie i tak skonczysz na placeniu drugicg 1500zl.

Jezeli glowica byla ruszana z innego powodu to dlaczego piszesz, ze po wymianie zaczal brac olej? Jezeli po wymianie to powod musi byc w naprawie.
Czy uszczelniacze byly ruszane?
Czy mechanik robil probe cisnieniowa z olejem ? Niestety czesto pierscieni zgarniajacych nie da sie tak sprawdzic.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 18:48   #18
cygerman89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: kraków
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

zaczeło sie od wymiany rozrządu. mechanik jak twierdzi po ustawieniu rozrzadu tak jak ma byc cos sie stalo i auto nawet nie chcialo zapalic. Powiedzial ze rozrzad był wcześniej przestawiony (czy tak sie da? ) a jak on go ustawil dobrze to sie posypala głowica. przed wszystkimi naprawami mialem wyciek oleju i i czesto byl poniżej minimum ale nigdy kontrolka mi sie nie zapalila. po tych naprawach bierze olej a wiem to bo na bagnecie spada i dymi z ruru przy wyzszych obrotach a dymienia wcześniej nie było.
cygerman89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 18:53   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Glowica nie moze sie uszkodzic po poprawnym ustawieniu rozrzadu, nawet jezeli wczesniej byl lekko przestawiony.
Jezeli rozrzad wczesniej mialbys przestawiony to bys mial problemy z moca albo odpalaniem na cieplo.
Wyglada raczej jakby zle ustawil rozrzad i tloki spotkaly sie z zaworami (dlatego "cos sie stalo" i nie odpalal). Wtedy zdjal glowice i musial ja naprawiac.
Widzialem przypadki pekniecia pierscieni olejowych po takim spotkaniu. Druga opcja jest uszkodzenie prowadnic zaworow podczas uderzenia, albo zla instalacja uszczelniaczy.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 19:36   #20
cygerman89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: kraków
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

czylu wyglada na to ze mechanik od samego poczatku robi mnie w .... . Zabrać od niego samochód i oddać innemu? może udać sie to zrobić taniej niż 150 zł. za same pierścienie powiedział mi 400zł a ja znalazłem za 180 i to kolejny dowód na to ze nie jest fer wobec mnie....
cygerman89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.