Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2011, 11:17   #1
el Mundo
ford::average
 
Avatar el Mundo
 
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Kraków / Saragossa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: listopad 1996
Postów: 57
Domyślnie problem "prawny" (dwa) rejestracja za granica PL

Pojawil mi sie "maly problem". Otoz moj tymaczasowy, roczny (trwajacy juz blisko 3 lata) pobyt w ZGZ przedluzy sie o kolejne 2. Ponadto od dwoch tygodni blisko zamiast jednego mamy juz dwojke dzieci, w zwiazku z czym wyjazd do PL na wakacje ulegl przesunieciu w blizej nieokreslona przyszlosc. Z drugiej strony auto ma wazny przeglad do 25.08.2011.
Teraz bede musial w koncu zarejestrowac go tutaj. Czytalem duzo (za duzo) w sieci i z tego co rozumiem to musze wyrejestrowac w PL. Podobno mozna tymczasowo. Ale auta wyrejestrowane po 1997 nie sa ponownie rejestrowane w PL. (¿prawda to?)
Pomijajac koszty zwiazane z operacja rejestracji dosc leciwego auta w Hiszp. i bardzo duza "zyczliwosc" niektoruch urzednikow, wyglada mi, ze najwiekszy problem bede mial po powrocie do PL.
Auta "nowego" tutaj nie chce kupowac, bo w moim wiem co jest i jak na razie pomimo lat jest bez zarzutu, a pozatym tutejszy rynek aut uzywanych jest podobno tak samo godny zaufania jak polski. Ponadto sformulowanie "dbac o auto" nie istnieje w slowniku wiekszosci uzytkownikow tutaj...
Powiedzcie mi, jesli cos wiecie, przedewszystkim, co i jak powinienem zrobic w PL. Moze nie wyrejestrowac? Zaplace 2 OC (PL i ESP) i trudno... Da sie tak?

I problem numer 2: do zarejestrowania samochodu potrzebuje cos co nazywa sie "ficha tecnica". Generalnie chodzi o cos co jest specyfikacja techniczna samochodu. Teoretycznie, jesli samochod byl pierwotnie rejestrowany w Niemczech to powinienem starac sie o takie cos w Ford-Niemcy. Slyszeliscie, zeby mozna cos takiego zalatwic. Jak na moj gust to moze mozna cos takiego wygenerowac na podstawie VINu... Potrzebowalbym tylko jakis oficjalnych pieczatek. Tutaj maja manie na ich punkcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moze cos mi podpowiecie.

__________________
Wczesniej: Sierra, 1986, 2.0; Teraz: Mondeo MkII, 1996, 1.8 Zetec.
FCP poza granicami kraju: http://maps.google.es/maps/ms?ie=UTF...08781fb0e535d6
el Mundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 21:51   #2
Bad2004
ford::beginner
 
Avatar Bad2004
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: łódzkie
Model: Transit Courier Ambiente
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: problem "prawny" (dwa) rejestracja za granica PL

Może chodzi o świadectwo homologacji? Tam są zawarte dane techniczne samochodu. Ja coś takiego dostałem przy zakupie samochodu od sprzedającego. Ale skąd on to miał - nie mam pojęcia.
Bad2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 22:13   #3
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: problem "prawny" (dwa) rejestracja za granica PL

Swiadectwa dostaje sie przy zakupie samochodu obowiazkowo juz od kilku lat. Jezeli go nie masz, trzeba sie starac o nie u producenta...

A jesli chodzi o rejestracje to zarejestruj tam gdzie teraz jestes i potem wyrejestrujesz w Polsce.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 13-07-2011 o 22:15
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 09:40   #4
marianheweltowy
ford::beginner
 
Avatar marianheweltowy
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Cesarstwo Torunskie
Model: mondeo mkII
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 1997
Postów: 38
Domyślnie Odp: problem "prawny" (dwa) rejestracja za granica PL

A musisz go tam rejestrowac? zrob tam przeglad a w pl wykup polise i zaznacz w niej ze bedziesz przebywal za granica, ew sprzedaj auto Hiszpanowi (masz umowe do wyrejestrowania w pl) on rejestruje u siebie i sprzedaje Tobie (ty zglaszasz w Hiszp. urzedzie zmiane wlasciciela pojazduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) O "ficha tecnica" napisz do producenta, moze odesle papierki.
__________________
Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać.
Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu.
Praca jest męcząca wiec należy jej unikać.
Co masz zrobić dziś zrób pojutrze - będziesz miał dwa dni wolnego.
Kiedy ogarnia cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż ci przejdzie.
marianheweltowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 13:30   #5
el Mundo
ford::average
 
Avatar el Mundo
 
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Kraków / Saragossa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: listopad 1996
Postów: 57
Domyślnie Odp: problem "prawny" (dwa) rejestracja za granica PL

No wiec niestety musze przerejestrowac. Podatek drogowy placi sie raz na rok, jako podatek miejski. Nie wiem czy calosc jest miejska, czy tylko czesc, ale zalezy w niewielkim stopniu od miejsca zamieszkania. Tak wiec nie przerejstrowywujac auta nie popelniam wykroczenia w mysl kodeksu drogowego, tylko przestepstwo skarbowe (infracción grave, czyli powazne). Poniewaz nasze ubezpieczalnie dzialaja jak dzialaja (jak kazdy widzi) obawiam sie, ze na wypadek potrzeby wyplaty z mojego OC, ktos sie wkurzy i zglosi mnie do urzedu skarbowego. Wtedy oklejaja samochod, opieczetowywuja i sprawa idzie do sadu.

Atlis: u producenta czyli w Ford Niemcy? Auto bylo kupione po raz pierwszy w Niemczech...

A wiece co z powrotna rejestracja w PL? Da sie wyrejestrowac i zarejestrowac ponownie?
__________________
Wczesniej: Sierra, 1986, 2.0; Teraz: Mondeo MkII, 1996, 1.8 Zetec.
FCP poza granicami kraju: http://maps.google.es/maps/ms?ie=UTF...08781fb0e535d6
el Mundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 13:41   #6
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: problem "prawny" (dwa) rejestracja za granica PL

Cytat:
Napisał el Mundo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiece co z powrotna rejestracja w PL? Da sie wyrejestrowac i zarejestrowac ponownie?
Z tego co wiem to jesli wyrejestrujesz nie da rady juz zarejestrowac ale moze jest jakies rozroznienie jesli sie rejestruje w innym kraju (UE), a potem chce zarejestrowac z powrotem w PL, trzeba by do urzedu zadzownic.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 13:58   #7
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: problem "prawny" (dwa) rejestracja za granica PL

el Mundo wlasnie dzownilem do urzedu do gdanska i nie ma problemu z rejestracja, nazywa sie to "rejestracja ponowna" jak chcesz daj mi swoj numer stacjonarny to drydne do ciebie jak chcesz.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 16:35   #8
el Mundo
ford::average
 
Avatar el Mundo
 
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Kraków / Saragossa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: listopad 1996
Postów: 57
Domyślnie Odp: problem "prawny" (dwa) rejestracja za granica PL

Cytat:
Napisał corneliusab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
el Mundo wlasnie dzownilem do urzedu do gdanska i nie ma problemu z rejestracja, nazywa sie to "rejestracja ponowna" jak chcesz daj mi swoj numer stacjonarny to drydne do ciebie jak chcesz.

Pozdrawiam
Wielkie dzieki corneliusab, poslalem Ci PW. Troche sie boje uwierzyc urzednikowi na slowo, bo podobno (wiedza z Internetu) w roznych urzedach roznie interpretuja jakis przepis i potrafia robic problemy...
__________________
Wczesniej: Sierra, 1986, 2.0; Teraz: Mondeo MkII, 1996, 1.8 Zetec.
FCP poza granicami kraju: http://maps.google.es/maps/ms?ie=UTF...08781fb0e535d6
el Mundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.