Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2011, 17:56   #11
ufoludek6121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: koszalin
Model: ford transit 2.5d
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie

Panowie na forum dodam jeszcze że coś dziwnego jest że silnik już tyle czasu od awarji i nie stara sie nawety lapać , i tego nie rozumiem , proby byly rózne ustawienia róznymi sposobami rożrząd , odpowietrzanie calej instalacji paliwowej ale to calej , potem odpowietrzanie pompy , sprawdzałem sile podającego paliwa do wtrysku oczywiście bez maszyny,laliiśmy tu rożnego rodzaje plaki itd.no cudy niewidy , sprawdzana byla klawiatura , przepustnica egr jest już zdemontowana , wo-gole pól auta z przodu jesty po demontażu dostęp mam do wszystkich części przy komorze silnika , a je śli o niego chodzi to kręci normalnie ale nie odpala, glowica raczej nie mogla szcztrzelić bop jest z żeliwa

Te kaput to ja rozumiem , żebym był pewien to bym zamówił w kraju przez kogoś i zapłacił wysyłkę i cześć, ale skąd pewność można mieć że to pompa?

Możecie go zobaczyć jak stoi przez mape satelitarną , jutro wam podam ulice
a miejscowość to leer 26789


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 16-10-2011 o 21:26 Powód: regulamin pkt21
ufoludek6121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2011, 18:50   #12
ufoludek6121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: koszalin
Model: ford transit 2.5d
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie Odp: Brak reakcji silnika

Panowie nie uwierzycie załatwilem dzisiaj kołek o średnicy 13 mm to znaczxy nikt ze znajomych nie mial więc poszedłem na cpn i kupilem zastaw kluczy przy czym jeden z nich mial sr. 13 mm i jak już sprawdziolem, że nie ma żadnej pomylki w moim ustawieniu kątem oka dostrzeglem że z tylu pompy na zaworku start stop nie ma kabla podłączonego i poprostu zacząłem się z tego wszystkiego śmiać, i nie wiem czy jest taka ewentualność że przez to mi nie odpalał i właściwie mógl zgasnąć na początku tego procederu?
jeszcze dodam że bylo pochmurno i świeciłem latarką ale żadnego kabelka do zaworku nie znalazłem i pytanie moje do was , czy mam zacząć od stacyjki ?i podłączyć kabel start stop na nowo , jak oczywiście nie znajde końcówki wtyczki przy pompie?
ufoludek6121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2011, 19:06   #13
darek lis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: jabłonna
Model: mondeo
Silnik: 2,5 v6
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: Brak reakcji silnika

o tym kablu od zaworka to ci pisałem na pw. ze cztery dni temu żebyś od tego zaczął. jeśli nic go nie urwało to musi gdzieś być
darek lis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2011, 19:06   #14
ufoludek6121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: koszalin
Model: ford transit 2.5d
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie

i kieruje jeszcze jedno pytanie
czy brak kabelka mugl stworzyć taką sytuację że samochud mogl zgasnąć i brak będzie reakcji silnika ?
2 czy przewody wysokiego cisnienia nie będą w takim razie podawały takiej ilości paliwa żeby auto moglo normalnie zadziałać, bez uruchomianego zaworku start stop?

do dereklis , nie mam nic na swoje usprawiedliwienie poprostu mysllem chyba że to raczej coś poważniejszego czyli rozrząd lub zapowietrzenie , i nie zauważylem braku kabelka na tym zaworku, jutro zaraz z rana zaatakuje i sprobuje go znaleść

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 16-10-2011 o 21:27 Powód: regulamin pkt21 - ostatnie ostrzeżenie
ufoludek6121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2011, 19:38   #15
darek lis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: jabłonna
Model: mondeo
Silnik: 2,5 v6
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: Brak reakcji silnika

silnik diesla ma to do siebie że przestaje pracować dopiero po odcięciu dopływu paliwa do tego służy ten zaworek. czyli po prostu
dochodzi do niego prąd zaworek otwarty .
brak prądu zaworek zamknięty nie podaje paliwa i nie odpala
darek lis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 08:04   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,988
Domyślnie Odp: Brak reakcji silnika

Skoro silnik startował i gasiłeś go stacyjką - TO NA 100% musiał ten przewód być podłączony i spadł. Może jak robiłeś silnik - to go poruszyłeś, spadł podczas jazdy i gdzieś tam wisi. To jest pojedynczy przewód zakończony wsuwką. Musi tam gdzieś wisieć.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-10-2011 o 08:07
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 09:47   #17
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: Brak reakcji silnika

No i WSZYSTKO JASNE!!!
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 20:06   #18
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: Brak reakcji silnika

Rozebrał pół silnika a wystarczy podłaczyc napiecie pod zaworek pompy i jest OKEJ.
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 21:07   #19
ufoludek6121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: koszalin
Model: ford transit 2.5d
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie Odp: Brak reakcji silnika

dobry wieczor wszystkim tu zgromadzonym na forum!!!
pierwsze co chcę napisać, to podziękować w imieniu swoim, za tak pomocną mi pomoc, w naprawie mojego samochodziku !!!
jak wam wiadomo samochód stoi bardzo daleko od kraju, i bez waszej pomocy najprawdopodobniej ogłosiłbym bankructwo mojej małej dzialalności, ponieważ ściągnięcie tego zestawu kosztowało by mnie, katastroficzne sumy.
do rzeczy , próbowałem wszystkich sposobów, na to żeby go uruchomić i nikomu wcześniej nie pisałem, lecz z wykształcenia jestem mechanikiem samochodowym bez dyplomu I PRAKTYKI W ZAWODZIE w ktorym SZKOLENIE odbywalem w właśnie w SERVIS FORD -WIESLOCH,I NIGDY W TAKIM PRZYPADKU UWIERZCIE MI PO WYMIANIE ROZRZĄDU POD AUTOSTRADĄ NIE PRZYPUSZCZALIBYŚCIE ŻE ZWYKŁY KABELEK MOŻE NAROBIĆ TYLE ZAMIESZANIA,DZISIAJ PO POŁUDNIO ZABRAŁEM SIĘ ZA AUTO POBLOKOWALEM PONOWNIE KOLO NA WALE ŻEBY UPEWNIĆ SIĘ CZY RZECZYWIŚCIE WSZYSTKIEŚRUBY Z TYM WIĄZANE SĄ WLAŚCIWIE DOKRĘCONE , WSZYSTKO WIĘC PONOWNIE SPRAWDZIŁEM NACIĄG WTRYSKI CZY SĄ W NALEŻYTYM MIEJSCU I UCHWYCIE , OCZYWIŚCIWE PRZEWODY PALIWOWE, NASTĘPNIE (ALE OCZYWIŚCIE CALY CZAS JESTEM MYŚLAMI PRZY TEJ OWEJ PRACY NAD TYM KABELKIEM)POSZEDŁEM PO BATERIE WSADZILEM W ODPOWIEDNIE MIEJSCE I PRZYKRĘCILEM , A POTEM TO JUŻ POSZLO , WSADZILEM GŁOWE W KOMORE SILNIKA I ZAOWAŻYLEM ŻE LUŻNY KABELEK PASUJĄCY WYGLĄDEM DO TEGO BRAKUJĄCEGO W DANYM ZAWORTKU WISI SOBIE NAD ROZRUSZNIKIEM I JUŻ CZULEM SUKCES , PRZYMOCOWAŁEM GO I ODRAZU ZACZOŁEM KRĘCIĆ ROZRUSZNIKIEM , OBUDZILEM SIĘ GDYZ PRZYPOMNIAŁO MI SIE ŻE BYĆ MOŻE JEST ZAPOWIETRZONY I POPUŚCUIŁEM DWIE RURKI DOPROWADZAJĄCE PALIWO DO WTRYSKOW I DALEJ ZACZOLEM KRĘCIC ROZRUSZNIKIEM I PO 3 LUB 4 RAZACH ZACZOL ŁAPAĆ WSOCZYLEM SZYBKO I KLUCZEM 17 DOKRĘCILEM RURKI WTRYSKOW I DAŁEM PLACZKA I TO JEST NAJLEBSZE ODPALIŁ!!!!!!!!!!
JA WIEM ŻE NIEKTÓRZY BĘDĄ SIĘ Z TEGO ŚMIALI ALE UWIERZCIE NA TAKIEJ ODLEGLOŚCI KM OD KRAJU TO RACZEJ CZLOWIEK NIE MYŚLI REALNIE ,
ZNALAZŁEM I ZAPOZNALEM TU LUDZI KTURZY W JAKIŚ SPOSOB TEŻ MI JAKOŚ POMOGLI I ZA TO TEZ JESTEM IM WDZIĘCZNY LECZ TEZ JESTEM CHARAKTERU ŻE NIE LUBIE NIC NIKOMU BYC WINNYM I NAPRAWDE TEŻ CO MOGŁEM TO TEZ TYM LUDZIOM POMOGŁEM.
JUTRO SKLADAM CALOŚC I RUSZAM TU PO MIASTECZKACH ŻEBY NAJPIERW SPRAWDZIC CO JAK , JAK ZROBIE Z 100KM PO WIOSKACH TO NA 1 WJEŻDZIE NA AUTOSTRADE WJEŻDZAM I RUSZAM ALE PODEJRZEWAM ŻE NAWET NIE PRZEKROCZE 80 ZE STRACHU, JAK WRUCE DO KRAJU TO ZARAZ SIĘ ODEZWE MOJ MEIL KTURY TU JEST PODANY JEST NAPEWNO PRAWDZIWY I JEŚLI KTOŚ BĘDZIE MIAL OCHOTE POPISSAC TO I OWO TO NIER MA SPRAWY , LECZ NAPEWNO BĘDE TO FORUM ODWIEDZAĆ , DODAM ŻE BYŁEM NA SAMOCHOD TAKI ZŁY ŻE W TAMTEJ CHWIOLI MOWILEM ŻE GO SPRZEDAM ALE JAK DZIŚ ROZMAWIALEM Ż ŻONĄ TO MUWIŁEM ODRAZU ŻE NIC Z TWEGO NIE MA LEBSZEGO WOZU OD TRANSITA, JEŚLI CHODZI O MOJE AUTO TO JEST TO TRANSIT TROSZKE INNY NAZYWA SIE FORD TRANSIT HI-CUBE JAMBO TO JEST PRWADZIWY MAKSI ICH W POLSCE JEST BARDZO MALO I ŻADKO DO ZAUWAŻENIA I Z ROKU 98 Z WOLNYM MOSTEM ALE SILNY
PS . DODAM ŻE PRZEZ KRUCIEC ODPOWIETRZAJĄCY POMPĘ ZACZĘŁO MI LECIEĆ PALIWO I NIE WIEM BO CHYBA USZKODZIŁEM USZCZELKĘ GUMOWA LUB TEŻ PRZEKRĘCIŁEM GWINT ALE MYŚLE ŻE RANO NAŁOŻE JAKĄS GÓMKĘ I JUZ A JAK NIE TO ZAŁOŻE PRZEWOD GÓMOWY ZROBIE TROJNIK NA POWROCIE DO FILTRA I TO POWINNO ZDAC EGZAMIN
JESZCZE RAZ DZIĘKUJE!!!!!!!!!!!!!!!!
ufoludek6121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 21:35   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,988
Domyślnie Odp: Brak reakcji silnika

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło... Szerokości...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze jedno: skoro ta wsuwka tak lubi spadać z zaworu, to leciutko ją zgnieć szczypcami i załóż z powrotem, aby dobrze się trzymała na nim. Powinna wsuwać się z wyraźnym oporem - tam są spore wibracje...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-10-2011 o 21:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.