Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2019, 06:07   #931
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Ja w 2.0 EB na odcinkach po 4-5 km (bez korków, ale ze 14 skrzyżowań) mam spalanie od 14 do 19 - w zależności od opon (!). Oczywiście przy zimnym silniku. Po zagrzaniu jest ok. 12. Więc te 15 u Ciebie mnie specjalnie nie dziwi.

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 06:38   #932
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Sorhi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalanie autostradowe to inna bajka.....
Interesuje mnie miasto i tylko miasto. Przepaliłem cały bak na mieście - 65L weszło, już drugi raz. Dla przypomnienia 1.5 EB, 165KM. Noga totalnie lekka, przejechałem jakoś 500 km po mieście, na komputerze średnie spalanie pokazuje mi 15,5 L, to trochę nie halo.... Auto ma 11 tys. km. O docieraniu nie ma mowy. Będę chciał to zareklamować, coś jest ewidentnie nie tak. Miał tak ktoś? Benzyna 95/tankuje tylko na Orlenie.
Masz manual czy automat? Jakie opony?
Ja mam automat i opony 235 szerokości - standardowe spalanie w mieście (codzienna poranna trasa wielicką w korkach z przystankiem pod przedszkolem) to około 15 litrów.
Teraz przeprowadziłem się kilka km dalej i dzięki dłuższej jeździe już bez korków spalanie spadło do około 12,5-13 litrów.
Jeżdżę dosyć dynamicznie ale bez szaleństwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 07:19   #933
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Problemem tutaj jest ciągle zimny silnik i częste ruszanie. To ciężkie auto jest i turbo ma co robić wtedy.
A wiadomo: turbo żyje - turbo pije

I czasami cięższa noga=szybciej rozgrzany silnik, więc radzę poeksperymentować.
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 07:50   #934
BiPi
ford::advanced
 
Avatar BiPi
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-09-2014
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 251
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Jazda po tylko po mieście wedlug komputera 10.6L.
BiPi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 08:04   #935
msztolcman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-08-2018
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MkV
Silnik: EcoBoost 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 6
Unhappy Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Sorhi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepaliłem cały bak na mieście - 65L weszło, już drugi raz. Dla przypomnienia 1.5 EB, 165KM. Noga totalnie lekka, przejechałem jakoś 500 km po mieście, na komputerze średnie spalanie pokazuje mi 15,5 L, to trochę nie halo.... Auto ma 11 tys. km. O docieraniu nie ma mowy. Będę chciał to zareklamować, coś jest ewidentnie nie tak. Miał tak ktoś? Benzyna 95/tankuje tylko na Orlenie.
Mam dokładnie to samo. Dosłownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ten sam silnik, też tankuję na Orlenie, i spalanie 12-13 jeśli jadę na dłuższych odcinkach (przez miasto), w okolicach 15 jeśli po gęstszej części miasta, gdzie często się rusza, hamuje, przyśpiesza etc. Nie mam ciężkiej nogi, choć czasem zdarza się że trzeba przycisnąć żeby się gdzieś włączyć do ruchu.
msztolcman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 08:45   #936
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Wszędzie trąbią że na krótkie odcinki i do miasta tylko benzyna, bo silnik niedogrzany, bo problemy, bo dpf. Poprzednie moje auta (przez ostatnie 15 lat) to wyłącznie diesle i w końcu stwierdziłem że może jakaś prawda w tym jest i zakupię turbo benzynę. Miał być focus 1.5 EB ale w końcu wyszło jak wyszło (nie będę tutaj się rozwodził) i jest znów diesel. Mam do pracy 5 km, oprócz tego w tygodniu robię po mieście ok 150 km, w weekendy jakaś trasa. Średnio w roku robię do 17-20 kkm max. Więc według wszelkich znaków na ziemi i na niebie idealna dla mnie jest benzyna. I tak czytam w wątkach o Mondeo i focusie jakie ludzie mają spalanie w podobnych warunkach i wychodzę z założenia że jednak benzyna nie dla mnie. Średnia w 180 KM mondeo automat kombi z ostatnich 11 kkm to 6.8, z dystrybutora ok 6.9. Jeżdżę raczej normalnie z tendencją do pociskania na ciepłym silniku. Nie wiem o istnieniu dpf, w poprzednich autach też nigdy nie miałem problemu z nim (choć w kilku ekologia wyleciała profilaktycznie) nie było też problemu z innymi układami silników. Miasto małe ale często zakorkowane, małe odległości między światłami, ludzie jeżdżą wolno co prowokuje czasem do nadmiernego wciskania gazu. Reasumując uważam że do tego samochodu diesel to najlepszy wybór (Jeżeli komuś nie przeszkadza świadomość że leje gnój do baku) i wszelkie mity o awaryjności diesla w takich warunkach ja mogę między bajki włożyć. Pod firmą stoi drugie mondeo 2.0 tdci 2015r przebieg 90 kkm i sytuacja ma się identycznie. Nie jestem wrogiem EB, w domu jest też fiesta 1.0 EB i ten silnik jest naprawdę fajny do małego miejskiego auta (Średnia z 16 kkm to okolice 8 litrow) ale nie do tak dużego auta jak mondeo. Teraz mnie już nikt nie przekona że źle zrobiłem. Tylko bez urazy, każdy robi jak chce, nie ma aut idealnych...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 22:34   #937
Sorhi
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-06-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Akurat silnik benzynowy zagrzewa się szybko, diesla bym nie zagrzał w drodze z domu do pracy a do tego nie miałbym gdzie to przypalić. Mieszkam teraz w stolicy dolnego śląska i korki nie są mi obce. Ja myślę, że z tym silnikiem jest coś nie tak, myślałem o chipie albo programie ale nie ma jeszcze tego do tego silnika. Ja rozumiem, że automat pali troche wiecej od manuala ale bez przesady. Wie ktoś jak wkleić tu zdjęcie? Przejechałem 334 km w czasie 24:05:10 (miasto, korki ale też normalna jazda, lekka noga), średnie spalanie 14L a w baku zostało ponoć jazdy na 98 km.
Drugi pomiar jest z 3441 km w czasie 158:01:37 (miasto/trasa - 80/20). Średnie spalanie 11,4. W lecie raz zatankowalem 98 i komputer zwariował, pokazywał mi chwilowe spalanie na piziomie 80L przy lekkim dotknięci gazu. Myślałem, że większe oktany to lepiej, może lepiej ale niekoniecznie w Fordzie......
Sorhi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 22:45   #938
Qpido
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Ja mam EB 1.5 Mondeo manual i MAXymalne spalanie jakie wykręciłem to 12l/100km na autostradzie jadąc bardzo dynamicznie i szybko. W mieście pali mi 9,5 do 10l/100km. Mój silnik nie ma GPF. Jeżdżę dynamicznie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Qpido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 22:47   #939
Sorhi
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-06-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Qpido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam EB 1.5 Mondeo manual i MAXymalne spalanie jakie wykręciłem to 12l/100km na autostradzie jadąc bardzo dynamicznie i szybko. W mieście pali mi 9,5 do 10l/100km. Mój silnik nie ma GPF. Jeżdżę dynamicznie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Z którego roku masz auto?
Sorhi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 22:49   #940
Qpido
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

2018. Mam też box-a na 200KM i 300Nm. Jednak spalanie przed podłączeniem boxa było takie samo.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Qpido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.