Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2009, 16:27   #11
Tommy_boy
ford::average
 
Avatar Tommy_boy
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: Buckinghamshire UK
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: pilna pomoc - fotel kierowcy

Hmm, a ja myslalem ze to tylko w moim c-maxie tak skrzypi. niedawno wrocilem z Polski, w drodze powrotnej zaczelo skrzypiec jak cholera siedzenie pasazera. Ciekawe czy ktos rozwiazal ten problem

__________________
Ford Focus Zetec 1.6 2000 (2006-2009)
Ford Focus C-Max 2.0 TDCI Ghia 2006 (2009- 2014)
Ford C-max 2.0 Tdci Titanium 2011 (2014 - ?)
Tommy_boy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 10:29   #12
jaras1103
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2009
Skąd: ddz
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: pilna pomoc - fotel kierowcy

czesc,
u mnie tez skrzypi fotel kierowcy, najczesciej jak wciska sie sprzeglo lub przy hamowaniu. Znalazl ktos na to sposob ?

Oprocz tego skrzypia uszczelki, stuka cos w plastikach z tylu. Dzisiaj zaczal skrzypiec fotel pasazera ( jak nikt nie siedzi to nie skrzypi) MASAKRA. Auto ma 3500 km rok produkcji 2009 !

Zauważylem jednak że jak sie minimalnie uchyli szyby to nie ma skrzypienia.

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez jaras1103 ; 14-09-2009 o 22:33
jaras1103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 22:25   #13
gorzgrze
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Model: Ford Focus MK III
Silnik: 1.6 125
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: pilna pomoc - fotel kierowcy

W moim FL bardziej stukają niż trzeszczą fotele w tym pasażera zdecydowanie bardziej od kierowcy. Stukają - jak się siedzi i rusza na boki lub na zakrętach. Wspomniane stuki narastają wraz ze wzrostem temperatury zewnętrznej. Przy ok 25 już zdecydowanie. Psikałem spód smarem silikonowym ale nieszczególnie pomaga. Rozważam wizytę w serwisie ale jak widzę z doświadczenia kolegów może być ona bezcelowa. Dołączam się do pytania - czy komuś udało się rozwiązać problem we własnym zakresie ?
gorzgrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 14:44   #14
zbogo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: pilna pomoc - fotel kierowcy

Tak, mi sie udalo rozwiazac problem z fotelem pasazera. Tfu tfu odpukac.
Trzy razy mi go demontowali, ale w koncu udalo im sie go naprawic. Podobno przyczyna byly sanki na ktorych porusza sie fote pasazera. Wymienili te sanki na nowe. Od pol roku cisza ... oby tak dalej.
Udaj sie do ASO oni znaja ten problem ... tak sadze.
zbogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 20:36   #15
widget82
ford::amateur
 
Avatar widget82
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: pilna pomoc - fotel kierowcy

Cytat:
Napisał zbogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, mi sie udalo rozwiazac problem z fotelem pasazera. Tfu tfu odpukac.
Trzy razy mi go demontowali, ale w koncu udalo im sie go naprawic. Podobno przyczyna byly sanki na ktorych porusza sie fote pasazera. Wymienili te sanki na nowe. Od pol roku cisza ... oby tak dalej.
Udaj sie do ASO oni znaja ten problem ... tak sadze.
Potwierdzam powodem są prowadnice fotela, w ASO często zbywają że wystarczy posmarować jakimś tam WD40, ale nie wierzcie w to. U mnie usterka zniknęła po "strzale w tył" i wymianie tychże prowadnic. Usterka jest nie dość że denerwująca to niebezpieczna, przy lekkiej stłuczce może wyskoczyć fotel.
widget82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 10:10   #16
cieslag
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2009
Model: S-MAX
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: fotel kierowcy-buja się i skrzypi

Ja miałem podobny problem.
W wyniku reklamacji wymienili siedzisko na gwarancji i jest dobrze.
U mnie trzeszczał cały fotel przy wsiadaniu i na wybojach.
cieslag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 21:18   #17
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: fotel kierowcy-buja się i skrzypi

Nie no Panowie to jakies fatum. Mi się z kolei rusza oparcie jakby miało luzy (fotel kierowcy) Nie wiem jak zadziałać żeby przestało a wnerwia mnie ogromnie , dodam ze czasem tez lubi poskrzypieć... FF2 2005. 60tys.
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2010, 06:41   #18
four40
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Model: Focus II
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 52
Domyślnie Odp: fotel kierowcy-buja się i skrzypi

Widzę, że fotel w FFII to jakaś straszna niedoróbka. I ja mam z nim problem. Nie ma jakichś strasznych luzów ale delikatne i skrzypi - im cieplej tym bardziej. Dodatkowo mam pomarszczony materiał na siedzisku tak jakby się rozciągnął za bardzo lub pianka wygniotła albo może jakaś rozpórka złamała? Nie wiem jak się za niego zabrać. Nie bardzo chce mi się go wyciągać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS.Dobrze, ze chociaż nie opada jak u niektórych.
four40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 20:43   #19
gorzgrze
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Model: Ford Focus MK III
Silnik: 1.6 125
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: pilna pomoc - fotel kierowcy

Cytat:
Napisał gorzgrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim FL bardziej stukają niż trzeszczą fotele w tym pasażera zdecydowanie bardziej od kierowcy. Stukają - jak się siedzi i rusza na boki lub na zakrętach. Wspomniane stuki narastają wraz ze wzrostem temperatury zewnętrznej. Przy ok 25 już zdecydowanie. Psikałem spód smarem silikonowym ale nieszczególnie pomaga. Rozważam wizytę w serwisie ale jak widzę z doświadczenia kolegów może być ona bezcelowa. Dołączam się do pytania - czy komuś udało się rozwiązać problem we własnym zakresie ?
Objawy jakie opisałem wcześniej (sam się cytuję) bez większego wysiłku wyeliminowałem sam. Jako, że nie przepadam za serwisami i jeżeli sił i umiejętności mi wystarcza z problemem lubię radzić sobie sam. I tak odkręciłem cały fotel po stronie pasażera i dokonałem oględzin, okazało się, że wystarczy odkręcić dwie śrubki pod siedziskiem by ono zeszło bez najmniejszych problemów. Siedzisko od strony deski rozdzielczej jest mocowane od spodu dwoma śrubami i opiera się na dwóch małych półotwartych tworzywowych tulejkach w osi tuż za pokrętłem regulacji pochylenia kąta oparcia na stalowej konstrukcji fotela. Dodatkowo kable do poduszek należy wysunąć z plastikowych oczek (inaczej siedzisko nie będzie chciało się unieść po odkręceniu). Wystarczyło nasmarować owe tulejki (zastosowałem olej do łożysk tworzywowych - akurat jestem w posiadaniu) i stuki a nawet lekkie trzeszczenie znikło całkowicie. Teraz - aż miło, dosłownie odnoszę wrażenie, że wymieniłem fotele na nowe. Identyczny zabieg wykonałem oczywiście względem fotela kierowcy ale okazało się, że nie trzeba demontować fotela by zdjąć siedzisko, nieco trudniej ale da się operację przeprowadzić na fotelu bez jego demontażu - konieczny jest do tego klucz nasadowy typu L.
gorzgrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 22:00   #20
teyo3
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Katowice
Model: FORD FOCUS MK II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: fotel kierowcy-buja się i skrzypi

Witam czy ktoś z was wie jakie powinny być śrubki do siedziska fotela chodzi mi o te gwiazdki muszę wymienić bo gwint mam zjechany tego łebka , śrubka typu gwiazdka łącząca szkielet fotela tam gdzie ta metalowa belka proszę pomóżcie jakie powinna mieć wymiary i gdzie mogę takie dostać oraz czy można dostać tą białą uszczelkę bo mi się zniszczyła taką wewnątrz z drucikiem metalowym jak tylko uporam się z telefonem dodam zdjęcia owych śrubek pozdrawiam
teyo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.