Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2007, 10:37   #1
bober676
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Postów: 1
Domyślnie Problem z poduszkami

Witam
Jestem posiadaczem mondeo 94 1,8TD i mam problem, poniewaz niedawno mialem mialy wypadek a mianowicie zjechalem jednym z przenich kol z niewielkiego kraweznika okolo 25cm i tak nie fartownie ze wygielem wozek pod silnikiem i co przy tym idzie strzelily mi 2 poduszki , co dla mnie jest strasznie dziwne poniewaz nie mielm jakies tam duzej predkosci a uszkodzenia wózka nie byly az tak duze (dalo sie jezdzic od mechanika do mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) czy moglo byc cos nie tak z czunikami ? Czy moze to wystarczy aby poduszki sie otworzyly ?

Drugie moje pytanie jest takie, czy moze ktos wiej jak zdemontowac teraz te poduszki, bo przymierzalem sie do tego i zauwazylem ze jest strasznie ciezko odkrecic te sruby z tyly kierownicy od poduchy , a od pasazera to juz calkiem , moze ma ktos jakis sytem poniewaz nie mam az za tyle kasy aby jechac do ASO na wymianke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Równiez slyszalem opinie o uzywanych poduszkach ze jest to wyżucanie pieniedzy w błoto poniewaz nie jestesmy pewni czy ta poduszka jest sprawna i czy tak naprawde cos w niej jest czy to tylko zaslepka . Gosciu na szrocie proponuje mi poduszke kierowcy wraz kierownica za 80zl i teraz niewiem czy zainwestowac w ta kiere czy moze poprostu kupic zaslepke ? Czy jezeli zaloze ta kierownice i nie podlacze wogóle poduszki zadnymi tasmai tylko tak aby sobie byla , czy jest mozliwosc ze ona moze wystrzelic niespodziewanie np. podczas jazdy?

Prosze o pomoc i opinie

POZDRAWIAM

bober676 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 12:49   #2
dr
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: SŁUPSK
Postów: 122
Domyślnie

Po pierwsze - mogły wystrzelić. Starsze czujniki były dość delikatne.
Po drugie powinny się dać odkręcić torxami(klucz).Co do tego czy ci wystrzelą to nie - ja jeżdziłem z niepodłączoną poduchą 3 lata i nic a teraz mój ojciec śmiga polo ma założone poduchy używki z poznania z pasami z napinaczami tylko sensor nie ten i też jest OK. - więc odpowiedz masz
A co do kierownicy z poduchą za 80PLN to dobra cena - sprawdz allegro.
Pozdrawiam
__________________
Mondeo kombi TDDi Ghia X + ksenony 2002r
dr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 13:33   #3
gercons
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 345
Domyślnie

Ja wymieniałem poduszki i napinacze w Sonacie.
Zasada generalna jest taka,nalezy również wymienić moduł sterowania poduchami

najlepiej na ten, od którego kupowane są używane poduszki, ponieważ w starym module zapisana jest data i godzina eksplozji, i nawet jak podłączysz nowe, nie będą działać. Można skasować tą pamięć, ale to koszt 100-180 zł w serwisie

I jeszcze jedno. Wg niemieckiego prawa poduszki powietrzne starsze niż 10 lat
powinny być wymieniane pod rygorem kary
gercons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 20:08   #4
Stępień G
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: śląsk
Model: mustang
Silnik: 3,7
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie

Wymienić poduszki to nie grzech, tym lepiej dla własnego bezpieczeństwa. Sensor trzeba albo naprawić albo kupić od bezwypadkowego auta. Najprawdopodobniej wystrzeliły Ci też napinacze pasów. Koszt takiego kompleciku do mkII nie powinien być straszny ale trzeba dobrze poszukać . Życzę powodzenia !!!
Stępień G jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.