Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2009, 21:37   #1
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

witam
Cieknie mi woda z tego wężyka dzis prawie zagotowalem silnik

gdzie to moge kupic ten kawalek weża czarnego jak ta czesc sie nazywa???

pomocy
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00143.JPG (79.2 KB, 252 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 636001111.jpg (90.1 KB, 182 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez mateuszford ; 25-05-2009 o 23:21
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 21:46   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

Za dużo na fotce nie widać, ale to pewnie wąż łączący chłodnicę z blokiem silnika. Podjedź do sklepu z częściami i powiedz, że potrzebny wąż/rura elastyczna do chłodnicy i podaj wymiary albo otwórz maskę i pokaż. Sprzedawcy zazwyczaj "na oko" wiedzą jaki ma być. Jeśli nie ma do Focusa to na pewno jakiś się dopasuje. Zamiennik nie powinien kosztować więcej niż 20-25 zł.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 23:37   #3
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

jechałem sobie w sobotę i nagle patrze silnik się grzeje wiec patrze pod maska a w zbiorniczku zero plynu:/
zaholowałem go do domu obróciłem obejmę na tym wężu, bo tam widzialem lekko kapalo z prawej strony weża( cieżkie dojście nawet brak)
wczoraj dojechalem 100km do poznania bez ubytku cieczy ( zadowolony)
a dziś wracam z pracy patrze a plynu znowu niema
wykapuje mi chyba z tego węża a dojście jest do niego fatalne ;/

a może z pompy wody cieknie??
pompa jest na pasku rozrządu czy na klinowym??

pozdro
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 07:52   #4
booob
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

Witam
Mam taki wąż orginalny. Koszty wysyłki przekroczą wartość tego węża. Pompa wodna jest na pasku wieloklinowym. Pompy wodnej chyba się nie da wymontować bez wyciągnięcia silnika. Pewny nie jestem
booob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 10:40   #5
kasai69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: krk
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

miałem ostatnio cos podobnego wyciek płynu i plama pod samochodem, mechanik stwierdził pobieżnie że rura dolna chłodnica-blok silnika (koszt 40 zł w sklepie internetowym forda) po wymianie okazało sie ze wyciek jest nadal i to jeszcze wiekszy i diagnoza ze pewnie pompa wody bo przy wymianie rozrzadu nie byla robiona ale po dokładnym sprawdzeniu okazało sie ze problemem była cieknaca uszczelka obudowy termostatu z tym ze u mnie ten wyciek nie byl duzy a temperatura silnika zawsze była ok
kasai69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2009, 18:36   #6
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

Problem juz dziś usuniety
rzeczywiście ciekło z tego węża

wymiana zajęła 7 godzin straszne dojście , mechanik wycenil sobie 295zł ;/
62 pln -wąż orginal
3 pln - opaski uciskowe
230 pln -robocizna

zdjecie poniżej

pozdrawiam do zamknięcia
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg S7300230.JPG (69.5 KB, 138 wyświetleń)
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 18:45   #7
tomik.p13
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-03-2010
Skąd: Łowicz
Model: ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

Ja też mam podobny problem co "mateuszford" . Gdy jechałem w trasie nagle poczułem zapach płynu chłodzącego , a po paru kilometrach jazdy temperatura zaczeła wzrastać , natychmiast zjechałem na bocznicę i wyłączyłem silnik , jak się okazało płynu zero . Po parunastu minutach gdy temperatura trochę opadła przejechałęm do najbliższej stacji paliw i dokiupiłem płynu . Co dziwne po uzupełnieniu płynu temperatura utrzymywała się idealnie w pionie , zero zwiększenia oleju w silniku ( czyli płyn nie idzie do silnika ) , jednak widoczne na posadzce wycieki wtedy gdy temperatura wzrośnie do 90 stopni ( przeważnie gdy wyłącze silnik . Zauważyłem że gumowy wąż o którym pisze "mateusz " jest trochę popękany i to może być przyczyną wycieku . Proszę o pomoc : jak dostać się do niego i jak fachowo się nazywa żeby można było dokupić , może obędzie się bez 230 zeta mechanika ???
tomik.p13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 10:35   #8
andrzej916804
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 43
Thumbs down Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

Cytat:
Napisał mateuszford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem juz dziś usuniety
rzeczywiście ciekło z tego węża

wymiana zajęła 7 godzin straszne dojście , mechanik wycenil sobie 295zł ;/
62 pln -wąż orginal
3 pln - opaski uciskowe
230 pln -robocizna

zdjecie poniżej

pozdrawiam do zamknięcia
To jest już naprawde żałosne zapłacić 230zł za wymianę kawałka węża Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Normalny człowiek robi tak: idzie do motoryzacyjnego kupuje wąż do poloneza (identyczny tylko trzeba dociąć na wymiar) odkrenca intercooler i zapomocą kilku prostych narzędzi własnoręcznie wymienia.

W moim przypadku ze 2 godziny
6zł wąż
3zł opaski nowe
0zł robocizna

Ale jest też i dobra strona Twojego przypadku, mechanik to też człowiek, też chce żyć i dobrze zarobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzej916804 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 10:56   #9
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

Cytat:
Napisał andrzej916804 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest już naprawde żałosne zapłacić 230zł za wymianę kawałka węża Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Normalny człowiek robi tak: idzie do motoryzacyjnego kupuje wąż do poloneza (identyczny tylko trzeba dociąć na wymiar) odkrenca intercooler i zapomocą kilku prostych narzędzi własnoręcznie wymienia.

W moim przypadku ze 2 godziny
6zł wąż
3zł opaski nowe
0zł robocizna

Ale jest też i dobra strona Twojego przypadku, mechanik to też człowiek, też chce żyć i dobrze zarobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie chwal się bo nie wieże że sam to zrobiłeś
żeby dostać sie do tego węża trzeba polowe auta z przodu rozebrać włącznie z pompa wtryskową ,przewodami

niewieże że zrobiłeś to w 2 godziny

PS. a przechwałki zostaw sobie dla wnuków
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 12:17   #10
andrzej916804
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 43
Wink Odp: cieknący wąż płynu, gdzie go kupic??

Jak mechanik wymieniał mi rozrząd zapłaciłem mu za robotę 200 złotych ale żeby dobrze to zrobić trzeba mieć odpowiednią wiedzę i narzędzia a żeby wymienić głupi wężyk wystarczy tylko trochę pomyśleć i nie bać się pobrudzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , pompa wtryskowa rzeczywiście przeszkadza ale nie do tego stopnia aby trzeba ją było demontować. Stary wąż rozcinasz i wyciągasz, orginalne opaski najlepiej wywalić bo sa akurat nieporeczne w tym miejscu, zakładanie nowego też nie jest trudne wystarczy przyciąć na odpowiednią długość bo zbyt długiego nieda się wcisnąć. W sumie najwięcej problemu robią te fordowskie opaski zaciskowe ale powoli zeszły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cała polityka - koszt 9 zł i trochę dłubania. Wnukom nie opowiem bo mie ma o czym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzej916804 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.