Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2010, 21:42   #1
pawulon182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Łódź
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 93
Postów: 10
Unhappy czy dobrze założyłem rozrząd?

Witam serdecznie
Sprawa dość dziwna. Silnik 1.6 16V, padł napinacz rozrządu (dopiero po 2 odpaleniach i wizycie w garażu się dowiedziałem!).Po wymianie niestety nie ma kompresji na żadnym cylindrze i tu pytanie, co mogłem źle zrobić? Czy błąd jest po mojej stronie czy padła głowica?W zasadzie przed naprawą odpalił jeszcze 2 razy i więcej nie próbowałem - kierunek garaż na holu, za 2gim odpaleniem jakoś tak ciężko i szedł siwy dym.
Wymieniłem napinacz i w zasadzie postępowałem wg podręcznika. Nie mam specjalnego klucza do ustalenia wałków więc zrobiłem z blachy 3mm. Opiszę co zrobiłem, może ktoś z szanownych forumowiczów znajdzie błąd:
1.Podwiesiłem silnik, zdjąłem różne pierdoły przeszkadzające, odkręciłem prawe mocowanie silnika i górną część osłony rozrządu
2.Zdjąłem pasek i resztki napinacza - rozsypało się biedactwo ale nadal nieco napinał pasek.
3.Zamontowałem nowy napinacz, pasek, ustawiłem wał wg wskaźników i wałki jak w książce, kręcę wałem i nie ma kompresji
4.Próbowałem różnych ustawień, napinania paska, przestawiania wału itp i zawsze albo kompresji brak albo zawory haczą o tłok
Moje pomysły:
1.Mam nie odpowiedni przyrząd do ustalania wałków (bo jest luz jak je zblokuję moją blachą) i ten nikły luz wpływa na zawory
2.Głowica poszła, zawory pogięte i tym podobne atrakcje
3.Zły przyrząd (blacha) i obrócone wałki o 180 stopni względem wału - to byłoby wg mnie idealnie ale już dziś nie miałem siły tego sprawdzić

Proszę o opinię co może być źle - moje działanie czy głowica w proszku?Nie mam już siły myśleć dziś...

__________________
rork
pawulon182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 22:23   #2
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: czy dobrze założyłem rozrząd?

Zdejmij dekiel i ustaw wałki wzgledem pracy cylindrow, zablokuj je. Z boku masz korek w ktory zamiast niego wchodzi blokada (pozycz, kup). Rozrzad ustawiony, sprawdz kompresje.
__________________
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2010, 01:37   #3
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: czy dobrze założyłem rozrząd?

tak jak pisze pintonek. ustaw tloki i walki na zaplon np. I cylindra i wtedy zobaczysz czy z Twojej sprawy wszystko gra.
t_skiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2010, 08:06   #4
pawulon182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Łódź
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 93
Postów: 10
Domyślnie Odp: czy dobrze założyłem rozrząd?

korek?opisz proszę gdzie on jest i jak wygląda, masz na myśli ten od wlewu oleju??Jedyna blokada jaką uświadczyłem to taki przyrząd płaski do blokowania wałków, oryginalnego nie mam a to co stworzyłem nie jest takie jak być powinno i tu szukam problemu.Jest możliwe że wałki są obrócone względem wału, dziś to sprawdzę. Jak idzie zapłon?1-3-2-4?Pierwszy cylinder to ten po lewej stojąc przed autem i patrząc na silnik?jak jest on w górze to jak powinny być ustawione wałki?Znaczy czy na sprężanie czy na wydechu?
Pytam może idiotycznie ale nie robiłem tego nigdy a nie mam możliwości oddać do warsztatu...
__________________
rork
pawulon182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2010, 14:12   #5
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: czy dobrze założyłem rozrząd?

Przyjacielu.... z motyką na ksiezyc....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprowadz sobie najlepiej kogoś z co najmniej podstawowa wiedza bo narobiszsobie tylko bałaganu.
__________________

Ostatnio edytowane przez pintonek ; 02-10-2010 o 14:18
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2010, 16:07   #6
pawulon182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Łódź
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 93
Postów: 10
Domyślnie Odp: czy dobrze założyłem rozrząd?

Dzięki przyjacielu za rady ale wiesz, mam "nieco" technicznej wiedzy i jakoś sobie dałem radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głowica wyjęta i okazało się ze po 1 zaworze na cylinder trzeba wymienić bo się pokrzywiły biedactwa i nie było kompresji na żadnym cylindrze, mogłem sobie ustawiać do osranej śmierci heh.No nic, jeszcze mycie dziewczynki i do speca od głowic niech zrobi co trzeba.

Dziękuję za rady, na pewno były przydatne

Pozdrawiam
__________________
rork
pawulon182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
rozrząd



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.