Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2011, 19:40   #1
marhiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 12
Domyślnie Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

Witam


Dzis po raz pierwszy odkad mam mojego focusa zawiódł mnie.Tzn nie zawiódł bo zgasł dopiero pod moim domem i dojechalismy o wlasnych siłach ale jednak cos sie zepsuło.W czasie jazdy zapaliła sie czerwona kontrolka akumulatora"od ładowania". Po kilkunastu metrach światła zaczeły przygasac aż zgasły całkiem potem juz nawet silnik zaczął dzwinie chodzic i też zgasł(pwenie pompa paliwa juz nie miala napiecia i nie podawała paliwa) I teraz moje pytanie czy to wina szczotek ? Czy to może jakas inna przyczyna. Dodam że pasek na alternatorze jest cały odpowiednio naciagniety.. Nigdy wczesniej nie piszczał ani nic. Samochód sprowadzony z włoch w czerwcu. Chyba to nie zaden sterownik pompy czy sama pompa.Silnik 1.8 TDDI 2000 rok

Czy cos powaznego sie stało czy poradze sobie sam z wymianą ewentualnie..
Dzieki z góry za pomoc

marhiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 19:59   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

Nie masz elektrycznej pompy paliwa. Silnik zgasł bo zabrakło prądu na sterowanie. Masz poważny problem z instalacją elektryczną. Na akumulatorze (od zapalenia kontrolki) powinno dać się jechać przez co najmniej pół godziny. Sprawdzenie zacznij od akumulatora. Później regulator napięcia i alternator.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 20:09   #3
marhiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 12
Exclamation Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

cholera a czy sam bez jakiejkolwiek aparatury dam rade sprawdzic w czym tkwi problem? Jesli byłby to alternator to czy droga bedzie naprawa?Akumulator jest nowy na gwarancji kupowany na zime.
marhiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 20:22   #4
andrzej916804
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 43
Domyślnie Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

Miałem podobnie kolego z tym, że kontrolka zapaliła mi się blisko domu, po prostu wyłączyłem światła i spokojnie dojechałem. Okazało się, że padł alternator, był zużyty do zera, koszt nowego 300zł. Tak czy inaczej alternator musisz wymontować żeby stwierdzić co się stało, regulator napięcia jest w alternatorze więc innego wyjścia nie ma.
andrzej916804 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 20:29   #5
marhiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

Czyli to mniejsze zło... bo myslalem ze pompa cz jej sterownik siadl. Ale czy alternatora nie mozna nigdzie naprawic? Moze by taniej wyszło... Moze jakies szczotki wymienic czy cos..
marhiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 20:40   #6
andrzej916804
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 43
Domyślnie Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

Jeśli dobrze pamiętam to szczotkotrzymacz jest zintegrowany z regulatorem napięcia, choć czytałem, że podobno można wymienić same szczotki. Trzeba wymontować alternator, rozebrać i wtedy będzie wiadomo co jest grane bo tak można tylko zgadywać. Możesz naładować akumulator, odpalić i zobaczyć czy alternator wogóle się obraca bo tam jest jeszcze sprzęgiełko.
andrzej916804 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 20:43   #7
dami16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus, transit
Silnik: 1.8 TDDI 2,5 TD
Rocznik: 1999 1992
Postów: 29
Domyślnie Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

Naładuj akumulator odpal auto i sprawdź ładowanie multimetrem ! Pozdro
dami16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 20:47   #8
andrzej916804
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 43
Domyślnie Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

Jeśli zapala się kontrolka ładowania a potem pada akumulator to co tu sprawdzać prąd ładowania?
andrzej916804 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 20:48   #9
marhiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

dobra jutro tak zrobie naladuje i zobacze co sie stanie.Dzieki wam za pomoc jutro napisze co udało mi sie ustalić.
marhiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 17:51   #10
marhiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Najpierw zgasły swiatła potem zgasło auto 1,8 TDDI

witam ponownie...

Cos już wiem w tej sprawie. Bylem dzis w serwisie tam za 36 zl mechanik sprawdzil auto i powiedzial ze olej cieknie ze sprezarki czy z intelcoolera i kapie na alternator i dlatego ten raz ładuje a raz nie. Powiedzieli ze troche mu pogazowali i ładowanie wróciło bo rzekomo olej sie wydostał z alternatora.Nie wiem co o tym sadzic...żadnych objawów padajacego turba nie zauważam ..nie kopci....chodzi równo, nie stracił na mocy...nic nie swiszczy. Ale faktycznie od spodu po sciagnieciu oslony był ubrudzony olejem głownie tuż pod alternatorem domyslam sie ze na pompie od wspomagania ale moge sie mylic.No ale raczej to był taki dosc stary olej . Dzis go spryskałem specjalnym plynem do mycia silników i karcherem go przepucowałem od spodu do aluminium.Teraz przynajmniej bede wiedzial czy to dalej wycieka czy nie...

Moze mi cos poradzicie co z tym robic dalej...
marhiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.