Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2022, 17:12   #11
smuk
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: 1.6Ti nie pali 1cyl. na ben.

Dzięki za wskazówki.
Z kompresją myślę, że nie ma problemu, bo jak zatrybi to ciągnie dobrze, tak samo na lpg, wiadomo pomiar wskazany ale póki co nie mam czym zmierzyć.
Da się jakoś orientacyjnie sprawdzić te wtryski bez wyjmowania adapterem np. po korektach czy cos?
A jeśli nie, to czy są jakieś problemy z wyjmowaniem ich? Dodam, że auto ma 360kkm nalotu, z czego ponad 200na gazie, ale luzy na zaworach na bieżąco sprawdzane.

smuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 21:55   #12
H_Tur
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 03-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Wypadanie zapłonu na biegu jałowym

Witam,
Od pewnego już czasu zmagam się z zapłonem w Focusie mk2 2006 1.6 Pb + LPG. Parę tygodni temu wymieniony został PCM z racji błędnego sygnału podawanego na cewkę. Od tamtej pory borykam się z wypadaniem zapłonu na 2. cylindrze, ale tylko na biegu jałowym. Podczas jazdy wszystko jest w porządku, począwszy od pierwszego biegu, jak i przy większych prędkościach (podłączony forscan i bieżący monitoring parametrów zapłonu, baaardzo sporadyczne przypadki wypadania zapłonu w czasie jazdy - zazwyczaj przy wcisnietym sprzęgle, natomiast na luzie licznik zapłonu bije jak szalony). Sytuacja zarówno na LPG, jak i Pb. Po odpaleniu czy ciepły, czy zimny chodzi na 3 gary. Pali od strzała. Forscan pokazuje błąd P0302 + nieznany kod usterki (nie wiem czy to tylko nieznany kod dla forscan, czy po prostu udać się na diagnostykę do aso, żeby podłączyć profesjonalny sprzęt i być może zostanie ten enigmatyczny kod rozszyfrowany?). Co zostało zrobione: wymieniona cewka (Bosch), nowe kable (NGK), nowe świece (Motorcraft) - podmiana na stare pogorszyła tylko objawy. Wtyczka cewki przelutowana na nową. Myślałem, że może wtryskiwacz na 2. cyl. leje, więc zmieniłem go z trzecim, wykasowałem błąd, ale za chwilę powrócił na.. 2. cylindrze, więc to nie wtrysk. Co mogłem zwiazane z zapłonem - wymieniłem. Czekam jeszcze na pomiar kompresji na cylindrach, ale szczerze powiedziawszy nie wiem czy coś będzie nie tak, skoro przy obciążonym silniku samochód jedzie aż miło, mocy nie stracił, nie przerywa, przyspiesza jak powinien, więc nie wiem czy to jakiś poważniejszy problem mechaniczny (ale to tylko moje, laika przemyślenie). Chciałem dorzucić LiveData w csv z forscan z dzisiejszej krótkiej przejażdżki - ale nie można załączyć pliku w takim formacie. Może ktoś miał podobne objawy bądź spotkał się z podobną sytuacja i mógłby się podzielić pomysłem rozwiązania problemu, bo jest to denerwujące i jeździć jak na tykajacej bombie do przyjemności nie należy.
H_Tur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 22:23   #13
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na biegu jałowym

pomiar kompresji dużo powie od tego się zaczyna w walce z LPG

natomiast jeśli problem się pojawił od podmiany PCM to tam szukaj przyczyny
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 07:31   #14
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na biegu jałowym

Ostatnio identyczne objawy miałem w swoim. Tylko dotyczyło to cylindra nr 1. Po zdjęciu pokrywy i pomiaru luzów - cylinder 1, strona wydechowa - praktycznie zerowy luz.
Nie radzę tak jeździć, bo zamiast regulacji luzu będziesz miał regenerację głowicy.
Kompresję na tym problemowym cylindrze miałem o niecały bar niższą niż na pozostałych trzech.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 08:19   #15
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na biegu jałowym

gaziarzom się wydaje, że założą gaz i będą jeździć jak na benzynie
otóż nie. silnik z gazem wymaga dużo częstszego serwisu
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 15:15   #16
H_Tur
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 03-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na biegu jałowym

Ostatnio identyczne objawy miałem w swoim. Tylko dotyczyło to cylindra nr 1. Po zdjęciu pokrywy i pomiaru luzów - cylinder 1, strona wydechowa - praktycznie zerowy luz.

Też ci się to działo na biegu jałowym czy i w trakcie jazdy? Pytam, ponieważ u mnie dzieje się to tylko na luzie, w trakcie jazdy jest wszystko dobrze. Luz zawodowy ok. 20 tysięcy temu mialem sprawdzany i mieścił się w granicach tolerancji, dlatego też pytam czy objaw braku luzu to wypadanie zapłonu postoj/jazda czy sam postój bo tego nie doświadczyłem.

W najbliższym czasie pomiar kompresji i sprawdzenie luzów - od tego zacznę!
H_Tur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 18:22   #17
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na biegu jałowym

Licznik misfire nabijał się na biegu jałowym. Jak zostawiłem auto, żeby popracowało na luzie to po kilku minutach już w pamięci miałem błąd wypadającego zapłonu. Podczas jazdy było ok, oprócz momentu gdy wcisnąłem sprzęgło, a obroty spadały do około 1000 - wtedy też nabijało misfire.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 18:38   #18
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na biegu jałowym

kompresja na cylindrach
bez tej informacji nie mamy o czym gadać bo będziemy zgadywać
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 18:49   #19
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na biegu jałowym

Podejrzewam, że będzie jak w moim przypadku, tj. luz praktycznie na 0, a to oznaczało niedomykający się zawór. Pomiar kompresji pokazał odchyłkę względem reszty cylindrów.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 19:43   #20
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.6 100KM - Check engine P0302, P0300

jak będzie odchyłka to wtedy pomiar luzu
jak będzie wzorowo to można to pominąć
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.