Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2011, 12:29   #1
turas66
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo MkIII 2005

Witam

Proszę was o parę opinii na temat tego samochodu. Co o nim sądzicie? Juz na wstępie zauważylem że sprzedający trochę mija się z prawdą jeśli chodzi o ksenony. Ja ich tam nie widzę.
A jak reszta?

link: http://moto.gratka.pl/tresc/ford-mon...96c1fb6bed71,1

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 18:48   #2
dab36
ford::average
 
Avatar dab36
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Skąd: śląskie
Model: mondeo mk3/ RS pakiet
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: Mondeo MkIII 2005

raczej niema ksenonów ,chyba że ma tz ''HID chińskie .. same żarniki...
__________________
...w życiu piękne są tylko chwile...
dab36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 21:25   #3
przemoprzem
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: Oleśnica, świ
Model: Ford Modeo Mk 4
Silnik: 2.0 TDCI + automat AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Mondeo MkIII 2005

Witam. Dzwoniłem do sprzedającego parę dni temu i też zacząłem rozmowę pytaniem:
"Gdzie spryskiwacze do ksenonów?" - jak się okazało to nie ksenony, ale właśnie jakieś tam żarówki imitujące.

Z tego co pamiętam auto niby z Hiszpanii sprowadzone lub stamtąd pochodzi. Chciałem VIN na sms-a ale niestety nie dostałem, więc jak byś dzwonił to bez problemu dostaniesz ale od razu bierz podczas rozmowy.

I niby wersja Ghia ale nie ma grzania siedzeń chyba, i zegarek jest z czarnym tłem a powinien być z białym tłem, przynajmniej tak wynika z wypowiedzi To_Ja_L45Y w wątku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No chyba że to właśnie jakaś wersja hiszpańska i miały inne wyposażenie na tamten rynek. W sumie to by mogło tłumaczyć brak grzania siedzeń - Hiszpania raczej ciepła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie wersja z jasnym wnętrzem jest super, choć ja się rozglądam za benzyną 2.0 i założyć LPG.
przemoprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 21:41   #4
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Mondeo MkIII 2005

ghia nie musi mieć grzanych foteli. ksenony mógł mieć, tylko po stłuczce taniej założyć zderzak bez spryskiwaczy a klientowi powiedzieć że same lampy założył. generalnie bym auto sobie odpuścił. jeżeli sprzedawca nie chce podać vinu, znaczy ma coś do ukrycia. aut jest na rynku tyle, że napewno znajdziesz coś ładnego
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 21:48   #5
przemoprzem
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: Oleśnica, świ
Model: Ford Modeo Mk 4
Silnik: 2.0 TDCI + automat AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Mondeo MkIII 2005

Ksenonów nie ma bo sprzedawca powiedział mi przez telefon, że to jedynie żarówki ksenonowe - więc nie ksenony na bank.

VIN poda bez problemu, ale przez telefon od razu, ja liczyłem na smsa bo się raz pomyliłem ze znakami i już nie odpisał.
przemoprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 00:01   #6
To_Ja_L45Y
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo MkIII 2005

To chyba jest wersja po drugim lifcie, więc nie wiem jak rozwiązano sprawę z zegarkiem. Nie spotkałem się jeszcze z czarnym w prawdziwej Ghii po 1. lifcie, ale istnieje możliwość, że takie też kładli, szczególnie po drugim. W końcu nie wszystkie Mondeo na świecie zdążyłem zobaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast samochód nie dość, że nie ma chromowanej listwy na klapie bagażnika, to miejsce przyczepienia tabliczek Mondeo i TDCi na klapie jest nieoryginalne (powinno być wyżej) . Jaki wniosek? Ano taki, że radziłbym dogłębnie zbadać bezwypadkowość tyłu, bo klapa ma pewne niezgodności z oryginałem. A poza tym, samochód wydaje się być prawdziwą Ghią, a nie przekładańcem.
__________________
BYŁO: 2003 Mondeo MK3 lift kombi 2,0 TDCi 115KM Manual 5 Ink Blue
Ambiente
JEST: 2006 Volvo S40 2,4i 170KM Automat 5 Electric Silver
To_Ja_L45Y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2011, 15:08   #7
reconesans
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo mk5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 180
Rocznik: 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: Mondeo MkIII 2005

Moim zdaniem jest to wersja po lifcie ze słupem :-). Tylna klapa mówi nam,że ktoś grzebał przy nim. Znaczek Mondeo powinien być wyżej o ok 5 cm. Znak TdCi znajduje się nad środkowym przetłoczeniem klapy. W miejscu obecnego znaczka TdCi (ale 5 cm wyżej) powinien być GHIA. Ale.. Ford w zależności od rocznika w różnych miejscach umieszczał znaczki. I czasami jest Ghia ale nie ma znaczka Ghia z tyłu, tylko na bocznych szybkach. Do zegarka bym się nie czepiał bo ot tylko kosmetyka i mogłoby to być udziwnienie poprzedniego ownera. No chyba, że odcinając "stary"przód po to aby wstawić "nowy" przód potłukli zegarek:-) Różne rzeczy się dzieją i będą się dziać dopóki szkoda całkowita nie będzie równoznaczna ze skasowaniem pojazdu.
reconesans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2011, 17:59   #8
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Smile Odp: Mondeo MkIII 2005

Cytat:
Napisał reconesans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem jest to wersja po lifcie ze słupem :-). Tylna klapa mówi nam,że ktoś grzebał przy nim. Znaczek Mondeo powinien być wyżej o ok 5 cm. Znak TdCi znajduje się nad środkowym przetłoczeniem klapy. W miejscu obecnego znaczka TdCi (ale 5 cm wyżej) powinien być GHIA. Ale.. Ford w zależności od rocznika w różnych miejscach umieszczał znaczki. I czasami jest Ghia ale nie ma znaczka Ghia z tyłu, tylko na bocznych szybkach. Do zegarka bym się nie czepiał bo ot tylko kosmetyka i mogłoby to być udziwnienie poprzedniego ownera. No chyba, że odcinając "stary"przód po to aby wstawić "nowy" przód potłukli zegarek:-) Różne rzeczy się dzieją i będą się dziać dopóki szkoda całkowita nie będzie równoznaczna ze skasowaniem pojazdu.
Ja mam GHIA po I FL i zegarek ma białe tło - zapraszam do mojej galeriiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ten mondek z linku jest po II lifcie - przaynajmniej ma taki przedni i tylny zderzak.
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.