Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2006, 21:01   #1
Albi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2005
Postów: 36
Domyślnie Przegub

Witam wszystkich. Obecnie przymierzam się do wymiany przegubu zewnętrznego przy prawym kole, gdyż stary to już prawie historia. Przegub chcę kupić przez allegro i pojawił się problem jaki wybrać. Sprzedawca poinformował mnie, że istnieją dwa jego rodzaje, a różnią się one ilością zębów. Zaproponował mi dwie poniższe oferty:

przegub PP-062 / PP-111
liczba zębów czopa przegubu 27 / 25
liczba zębów w wewnętrznym elemencie 30 / 27
średnicapierścienia uszczelniającego 57.1 / 57
średnica zewnętrzna 82 / 87

Moje pytanie do Was, który będzie pasował. Posiadam Mondeo z 1994 roku z czerwca, pojemność 1,8 16V wersja Ghia. Można by było to sprawdzić wyjmując stary przegub i poprostu policzyć ząbki, ale stary przegub jest w takim stanie, że pewnie by się rozleciał w drobny mak po wyjęciu, a auto jest mi potrzebne do codziennej jazdy i nie mogę sobie pozwolić na jego unieruchomienie.

Z góry dziękuje za pomoc.

Albi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2006, 22:15   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

W dziale sprzedam na górze jest ogłoszenie Jacka. Może wystawić Ci przegub oryginalny, albo zamiennik na Allegro. Ty mu podajesz numer VIN, a on Ci sprzedaje przegub. I nie martwisz się ile ma zębów. Polecam tego sprzewcę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 20:54   #3
Pikander
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2005
Skąd: Podlaskie
Postów: 34
Domyślnie

Witam jakiej marki polecacie przegubu zewnętrzne do 1,8 16V - czy warto kupić przegub bez wciśniętego smaru , gdzie występuje tylko jako dodatkowa saszetka? słyszałem że lepiej jest kiedy już fabrycznie jest wciśnięty a dodatkowo na uzupełnienie jest w saszetce.
pozdrawiam
Pikander jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.