Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2006, 22:00   #1
Albi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2005
Postów: 36
Domyślnie Ciśnienie na cylindrach i zapsuty chyba zawór

Czy ciśnienie na poziomie 0,7 na zimnym silniku na każdym cylindrze jest normalną rzeczą? Obecnie auto jest zepsute, coś się stało z zaworem lub z czymś w okolicach zaworu, co będę wiedział jutro jak zdejmę głowicę. Auto zapala, silnik pracuje przez jakieś pięć sekund po czym w okolicach zaworu coś uderza i silnik gaśnie. Zapaliłem auto trzy razy (więcej już się nie odważyłem) i było to samo. Cylindry pracują. A co może być według Was z tym zaworem? W dniu dzisiejszym zrobiłem pomiar ciśnienia na zimnym silniku i na cylindrach wyszło właśnie 0,7, natomiast trochę ponad rok temu jak robiłem pomiar ciśnienia silnika na rozgrzanym motorze wynosiło ono 1,4 na trzech, na jednym cylindrze było coś około 1,3. Silnika nie mogę rozgrzać z wiadomych przyczyn i sprawdzić czy wyjdzie mi stare 1,4.

Dziękuję za odpowiedzi

[ Dodano: 2006-01-03, 23:01 ]
Auto jak w pofilu mondeo 1.8 16v rok 94

Albi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2006, 11:45   #2
dodeks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2005
Skąd: Płaza
Postów: 41
Domyślnie

Witam!
Z tego co widzę to nie masz co bawić sie w mierzenie ciśnienia bo na zimnym silniku to jest mało wymierne. Wydaje mi się że może to być jakieś uszkodzenie mechaniczne (skrzywiony zawór,coś z wałkiem itp.lub złe ustawienie faz rozrządu. Oczywiście najlepiej wszystko rozebrać i dokładnie skontrolować.
Pozdrawiam!!
dodeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2006, 23:25   #3
marcinsalagan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2005
Postów: 11
Domyślnie

mam MKI 1,6 u mnie na zimnym było takie same ciśnienie zwaliłem głowice i 2 zawory wydechowe leciutko nadpalone wlałem naty i przez wszystkie zawory odrazy wyleciała czyli gniazda zaworowe i zawory nie trzymały wymieniłem 8 zaworów wydechowych i doszlifowałem zawory i jest elegancko nafta nie wyciekła.odrazu rozebrałem i umyłem popychacze i kanały olejowe i wszystko jest o.k
marcinsalagan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.