Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2009, 16:30   #11
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

RBT sprawdź,czy przewody,które wypinałeś się nie oberwały często tak bywa. Może też być slaby styk na kostce.Napięcie przy filtrze powietrza powinno być 5V. jeśli tak nie jest to szukaj po kablach słabego styku.Jeszcze jedno jak będziesz sprawdzał czujnikiem napięcie to masę weź z akumulatora.

Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 19:59   #12
rbt
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

Cytat:
Napisał Atol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RBT sprawdź,czy przewody,które wypinałeś się nie oberwały często tak bywa. Może też być slaby styk na kostce.Napięcie przy filtrze powietrza powinno być 5V. jeśli tak nie jest to szukaj po kablach słabego styku.Jeszcze jedno jak będziesz sprawdzał czujnikiem napięcie to masę weź z akumulatora.
Dzięki za odp z czujnikiem problem rozwiazany-nie kontakcił ten przy intercolerze ale problem braku mocy nadal pozostał
rbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 13:10   #13
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Unhappy Odp: słabnie w czasie jazdy

Witam
Podepnę się do tematu. Moja foka jakiś czas temu sporadycznie traciła moc w czasie jazdy, np. jadąc na czwórce dodawałem gwałtownie gazu a ona jechała jakby chciała a nie mogła, zdejmowałem nogę z gazu i po chwili miał swoją moc - na obrotomierzu żadnych rewelacji. Tak się złożyło że po tygodniu wymieniłem filtry , olej i pasek klinowy. Problem zaczął się pogłębiać, ponieważ czasami dochodzi syczenie przy ok 1800-2000 obr gdzieś zza kokpitu (jakby ciągnął lewe powietrze). Sprawdziłem bałwanki - są całe, auto nie kopci, raz jedzie bez zarzutu a raz beznadzieja. Byłem na kompie - błędów brak , ale dzisiaj focus przegiął .
Rano o 6-tej było -1C odpalił jak pszczółka, jadąc ok. kilometr przez moje miasto szarpał niesamowicie. Nie szarpał przy dodawaniu gazu ale w czasie utrzymywania stałej prędkości, przed wyjazdem z miasta wszystko ustąpiło - najwidoczniej dostał ciepła.
- jeśli byłby to filtr paliwa lub samo paliwo to przypuszczam że szarpałby ciągle
- potencjometr gazu raczej to nie jest bo kontrolka nie sygnalizuję trybu awaryjnego
- nie muszę go gasić jak traci moc, wystarczy że odejmę gazu i jest ok
Do pracy dojeżdżam ok 23km, wcześniej czułem że podczas jazdy leciutko się dławi ale dało się jechać. Auto ma 192 000 przebiegu, próbowałem sprawdzić wszystkie rury,przewody itp od intercoolera do turbiny ale do tych głębiej nie doszedłem.
Jestem umówiony z zaprzyjaźnionym mechanikiem na poniedziałek , kupiłem świece żarowe to przy okazji je wymienie. Jeśli macie jakieś pomysły lub ktoś się z takim problemem spotkał to będę wdzięczny za propozycję zdiagnozowanie tego dziadostwa.
Pozdrawiam
Piotr
Tczew

Ostatnio edytowane przez PP ; 12-12-2009 o 13:32
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 13:00   #14
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Smile Odp: słabnie w czasie jazdy

Witam ponownie
Właśnie wróciłem od mechanika - focus odzyskał moc.
Katalizator był sprawcą , ponieważ ceramiczny wkład latał sobie jak chciał.
Wkład został wybity i wszystko wróciło do normy.
Pozdrawiam
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 15:00   #15
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

No widzisz takie dziadostwo i tyle nerwów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Przynajmniej nie będziesz miał problemów z jego strony a tak po za tym to jazda bez kata jest super bo ładnie słychać turbinkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a minus to to ,że troszkę głośny się zrobił, ja to u siebie zauważyłem.
Pozdrawiam
Arek
Tczew.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.