Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2010, 07:37   #21
MINIO_STW
ford::average
 
Avatar MINIO_STW
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

A powiedzcie jak sprawdzic swiece miernikiem???
CZy do swiecy ma isc + czy - i w jakiej pozycji ma byc kluczyk w stacyjce???
Czytalem ze dobra swieca ma miec ok 1,5 Ohma.

MINIO_STW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 08:31   #22
karolm1988
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2009
Skąd: wawa
Model: ST220
Silnik: 3,0
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

Ja u siebie wymieniłem świece i przy odpalaniu wskazówka od obrotów raz sobie lekko podskoczy a później jest ok. Wcześniej taniec wskazówki trwał jakieś 15-20 sekund i poszarpywał. Więc chyba warto wymienić te świece
karolm1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 10:16   #23
FOCA
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-09-2010
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 1
Lightbulb Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

Cytat:
Napisał karolm1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akumulator na pewno odpada bo mój ma jakieś 3 miesiące. Musze sprawdzić te świece, może to tylko one są winne
Witam, też miałem taki problem. Na zimnym silniku falowały obroty. Wymieniłem świece-nic nie dało. natomiast gdy do paliwa dodałem płyn K2 do czyszczenia układu paliwowego i wtrysków oraz płyn do usuwania wody z układu paliwowego wszelkie falowania zniknęły. Radzę spróbować: K2 do czyszczenia wtrysków kosztuje tylko 6zł a do usuwania wody 9zł.
FOCA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 14:22   #24
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

lałem STP....a teraz nawet mixol...pompa i wtryski ok...bo zapłaciłem za sprawdzenie...nie wiem co dalej robić :/
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 17:52   #25
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

Witam


....uzyskałem ciekawą informację od Pana który robił mi maglownice, bo zadzwonił dziś do mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tekstem ze nie mógł spać w weekend bo myślał o tym moim problemie bo jak zapalili auto w warsztacie to trochę ich zadymiło i powiedział tzn pytał czy odpalałem auto na zaciąg?.....i tu może leżeć cała przyczyna.... PRZESTAWIONY ROZRZĄD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Banalne?....dla mnie nie bo wydałem na diagnostyki prawie tysiąc złotych i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tu może być taki błahy powód...ja co prawda nie odpalałem na zaciąg bo wiem że nie wolno, ale nie wiem czy poprzedni właściciel tego nie robił, bo bateria jest dość słaba i może miał problemy z rozruchem i go szarpali....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro znajomy ma cos tam załatwić odnośnie ustawienia znaków i sprawdzenia i będzie zaglądał pod pokrywę w celu potwierdzenia tej teorii....

dam znać czy coś było przestawione czy nie...mam nadzieje że to pomoże mi i wielu innym borykającym się z podobnym problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pzdr

Adam
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 22:34   #26
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

Jakbyś miał przestawiony choćby o pół zęba rozrząd w dieslu to by ci się tłoki z zaworami spotkały jak nic.Zmień mechaniora bo ci ciemnotę wciska.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2010, 09:20   #27
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

Cytat:
Napisał jaculek63 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakbyś miał przestawiony choćby o pół zęba rozrząd w dieslu to by ci się tłoki z zaworami spotkały jak nic.Zmień mechaniora bo ci ciemnotę wciska.
nie do końca masz rację, w niektórych autach po przestawieniu się rozrządu, auto poprostu się wyłącza i nie odpala właśnie, żeby nie wywaliło tłoków
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2010, 21:58   #28
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie do końca masz rację, w niektórych autach po przestawieniu się rozrządu, auto poprostu się wyłącza i nie odpala właśnie, żeby nie wywaliło tłoków
To pokręć rozrusznikiem na przestawionym rozrządzie zobaczymy jaki efekt bedzie.
ps.Mondziak ma łańcuch,więc przestawienie rozrządu bez ingerencji z zewnątrz to jakać fikcja sam przyznasz(sam drzewiej przestawiłem przy składaniu rozrząd na łancuszku w benzynie i gdyby nie to że auto solidnie wykonane bo bmw to miałbym spore kłopoty).
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 17:42   #29
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

Cytat:
Napisał jaculek63 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To pokręć rozrusznikiem na przestawionym rozrządzie zobaczymy jaki efekt bedzie.
ps.Mondziak ma łańcuch,więc przestawienie rozrządu bez ingerencji z zewnątrz to jakać fikcja sam przyznasz(sam drzewiej przestawiłem przy składaniu rozrząd na łancuszku w benzynie i gdyby nie to że auto solidnie wykonane bo bmw to miałbym spore kłopoty).
spoko spoko, tylko mnie nie zrozumiałeś, bo nie chodzi mi o mondeo że silnik nie odpali jak się rozrząd przestawi tylko ogólnie że niektóre marki wprowadzały u siebie takie zabezpieczenia...
a to że mondek jest na łańcuszku dowiedziałem się miesiąc po zarejestrowaniu na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 22:24   #30
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Falujące obroty przy odpalaniu jak jest zimno

Rozrządowi dajmy spokój,jeśli chodzi o falowanie też mam podobny objaw odpalając rano,lecz bardziej to czuć na fotelu kierowcy niż na obrotach które w zasadzie stoją i na obrotomierzu nie widać zmian i tu ciekawostka jak miałem dziurę w rurze interkoolera(tej co wszyscy)po porannym odpaleniu nie było tych objawów.Może ktoś z łaskawych forumowiczów rozwiąże wreszcie tę zagadkę i poda info ku uciesze reszty zmartwionych(tylko nie wtryski bo u mnie są żyleta).Pozdrawiam.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.