Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2010, 21:05   #41
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

to teraz ja odgrzeje temat. chcac miec pewnosc przed zakupem zaciskow, kilka pytan:
1. wymiana zaciskow na te po 2 FL jest mozliwa bez zadnych przerobek?
2. linki pasuja pod wzgledem zaczepu i dlugosci?
3. dla potwierdzenia - klocki trzeba zmienic ze wzgledu na inny ksztalt?
4. czy ktos napotkal problem zapiekajacego sie recznego w mondeach po 2FL lub w starszych wersjach MK3 po wymianie na te z 2FL?
5. probowac czyszczenia i smarowania tej dzwigienki przed wymiana zaciskow, czy poprostu wymienic zaciski?
6. czy po 1FL byly juz poprawione zaciski?
7. lepiej wybrac zaciski po 1FL czy po 2FL?
pozdrawiam

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 06:29   #42
karolm1988
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2009
Skąd: wawa
Model: ST220
Silnik: 3,0
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Ja próbowałem czyszczenie, naprawiania zacisku i nic to nie dawało. Wymieniłem na inny zacisk po regeneracji z allegro i nareszcie wszystko działa. A tobie 2 blokują że chcesz je wymieniać? Bo zawsze słyszałem że lewy nie odbija i u mnie też tak był.
karolm1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 12:22   #43
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

u mnie akurat prawy i tylko na recznym. nie wraca ta dzwigienka przy zacisku. lewy dziala poprawnie. chce zasiegnac opini osob ktore wymienialy zaciski na te po 1FL i 2FL, nie wiem czy ma sens regeneracja tych co mam. po za nie odbijajacym recznym wszystko dziala poprawnie - bylem 27.12 na przegladzie rejestracyjnym i na prawym kole sprawnosc recznego 34%, za to na podstawowym hamulcu wszystko jak najbardziej sprawne. po rozmowie z mechanikiem stwierdzilem, z regeneracja zacisku kosztuje tyle co zacisk, a nawet wiecej - cena zacisku uzywanego po 2FL 120-150zl, a regeneracja to koszt 30zl (zestaw naprawczy) + 40zl (demontaz i montaz) + 80zl (regeneracja) = 130zl za jeden zacisk. jak czytam opinie na forum to regeneracja pomaga na krotko i problem wraca, a podobno od 03.2004 zaciski zostaly zmienione ale chce miec pewnsc wiec chce zasiegnac opini osob, ktore montowaly w swoich MDO zaciski z 2FL lub maja MDO z rocznikow po 2FL i czy maja problemy z recznym.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 12:31   #44
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Głupie pytanie ale sprawdzałeś linki? u mnie było to samo i okazało się że linka w pancerzu się zacina.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 12:37   #45
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

nie ma glupich pytan ale sa glupie odpowiedzi i komentarze:/

tak sprawdzalem, odpialem ja od zacisku zaciagnalem reczny i opuscilem, zszedlem pod auto i delikatnie ja moglem wysunac, wiec uwazam ja za sprawna. natomiast chcialem poruszac dzwigienka przy zacisku i dalo sie ale tylko przy uzyciu kombinerek i przylozeniu sily - powrot do zluzowania hamulca byl naprawde ciezki.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 12:51   #46
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

czyli jak kombinerkami podciągnąłeś dźwigienkę to już sama nie wróciła jak puściłeś?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 12:57   #47
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
natomiast chcialem poruszac dzwigienka przy zacisku i dalo sie ale tylko przy uzyciu kombinerek i przylozeniu sily
zacisk do regeneracji, kup zestaw naprawczy, rozbierz zacisk, wyczyść go dokładnie, przesmaruj i złóż na nowych uszczelkach póki jeszcze się da coś zrobić bo później już zostaje tylko wymiana zacisku. zestaw przed 09.2004 (później zmieniono zaciski z tyłu). w zasadzie będzie trzeba odpowietrzyć układ więc wypada zrobić obydwa tylne zaciski i przy okazji wymienić płyn hamulcowy na nowy jeśli stary był użytkowany dłużej niż 4 lata
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 13:07   #48
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli jak kombinerkami podciągnąłeś dźwigienkę to już sama nie wróciła jak puściłeś?
nie wrocila sama, musialem jej pomoc kombinarkami.

W sumie wymiana plynu wypada na sierpien 2011r wedlug wpisow w ksiazce i naklejek pod maska.
Poczekam jeszcze na opinie uzytkownikow mk3 po 2FL jesli u nich rowniez wystepuje problem z zapiekajacym sie recznym to dokonam regeneracji zaciskow.

Jeszcze pytanie odnosnie zestawow naprawczych, czy sa one produkcji ford/motorcraft, czy innych producentow? jesli to zamienniki to jakiej firmy wybrac?

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 30-12-2010 o 13:19
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 21:32   #49
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

miałem to samo w prawym tylnym kole, a winna była linka, przytarta gdzieś w środku, po zdemontowaniu można było ją przesuwać w pewnym zakresie tylko kombinerkami.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 22:32   #50
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Ręczny - nie odbija do końca dźwignia ze sprężynką przy tylnym kole

[QUOTE=bolek-tarnow;
Jeszcze pytanie odnosnie zestawow naprawczych, czy sa one produkcji ford/motorcraft, czy innych producentow? jesli to zamienniki to jakiej firmy wybrac?[/QUOTE]

Kolego ja kupiłem zestaw firmy Autofren D4564 i wszystko pasowało. Teraz zacisk hula aż miło.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.