Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2015, 13:58   #1
PanSonic
 
Postów: n/a
Exclamation Ford Focus MK3 1.6 Tdci Prośba o spojrzenia na auto okiem fanatyka.

Witajcie,

Planuje zmianę auta na coś nowszego, obecnie jezdze francuzem 2005r, przypadkowo odwiedzając Krakowski komis natknąłem się na ten egzemplarz.

http://otomoto.pl/oferta/ford-focus-...-ID6y9UUj.html

Autko wizualnie przypadło mi do gustu, gorzej z silnikiem bo obecnie jeżdze dieslem i w mieście sie nie sprawdza ale jednak aspekty wizualne dosyć mocno przemawiaja za tym autem.

W fordach sie nie orientuje wiec prosze was o rady na cos zwrócić uwage:
-jak sie sprawuja te silniki? Czy do miasta to dobry pomysl (małe spalanie) czy dpf nie będzie sie zapychać?
-wiem, że ze zdjęc to jak z fusów ale jak go oceniacie wizualnie?

Moze jakies pytanie ktore warto zadac w komisie ?

Autko jest nawet bogato wyposażone przyjechało z Włoch serwis Forda do 166 tys km

Licze na odpowiedz i pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 19:01   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.6 Tdci Prośba o spojrzenia na auto okiem fanatyka.

Koszt rejestracji tylko 255 zł.

+ opłata recyklingowa !
na dzień dobry - to mi się już nie podoba , poza tym - dpf w mieście odpada , chyba że masz czas i ochotę w trasę raz w miesiącu żeby go wypalić , ten egzemplarz - spory przebieg , chyba w tej cenie coś dostaniesz z salon PL , po leasingowy , zapytaj o VIN , może koledzy coś wyczają - ja bym go sobie osobiście odpuścił, w Kraku masz trochę dilerów ford co mają oferty używek , warto dopłacić parę zeta i mieć pewny samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 19:36   #3
PanSonic
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.6 Tdci Prośba o spojrzenia na auto okiem fanatyka.

@Usefull

No tez jestem zdziwiony ze tak sie na niego nastawiłem od dłuższego czasu szukam benzyny do miasta a ten mi tak wpadł w oko ale to chyba dlatego ze jestem gadzeciarzem a on ma pelno tych wodotryskow jakies lane assisty i inne, no i ma xenony a moze to dziwne ale najpierw patrze na to czy sa xenony a pozniej na silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Dzieki chyba masz racje potrzebowałem takiej opinii bo pewnie gdyby nikt nie odpisal to bym jutro pojechał go dokladniej ogladac.

Przegladajac allegro to w sumie cenowo on dobrze jest jesli chodzi o wyposazenie i wlasnie te xenony, nie znalazłem nic lepszego.

Co do Forda w Krakowie byłem na drodze na Olkusz w Fordzie to same Mondeo poflotowe po 55 tys albo jakies mini czy seaty leony dziwnie
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 23:31   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.6 Tdci Prośba o spojrzenia na auto okiem fanatyka.

W Krk po mieście się jeździ całkiem przyjemnie, o ile nie wjeżdżasz do centrum i jeździsz lekko przed lub lekko po porannym i popołudniowym szczycie, nie w piątek i nie jak deszcz spadnie.

Jak długie te odcinki po mieście?

Całkiem sporą ofertę miał Ford Eurocar na Powstańców Śląskich, ale ostatnio jak tam byłem, to ich parking świecił pustkami. Pewneuzywane.pl - tam możesz szukać aut od nich.

Możesz spróbować w automeritum.pl - tam podajesz specyfikację, której szukasz i pułap cenowy i szukają takiego auta dla Ciebie na aukcjach firm leasingowych, na który zwykły zjadacz chleba wjazdu nie ma. Jak jest to dzwonią z raportem Dekra i oceną rzeczoznawcy, wpłacasz jakąś zaliczkę i o ile uda im się wylicytować auto to ciągną.
Trochę pokrętnie to działa, ale dwóch znajomych od nich brało i zadowoleni byli.

Ja się tylko spytam po kiego grzyba Ci ksenon ... w samochodzie do miasta?
Kolega się już pytał na kiego Ci DPF i klekot do miasta, to ja nie będę.

Te silniki podobno są lepsze od poprzednich 1.6TdCi. Suchy DPF, 8 zamiast 16 zaworów - mniej skomplikowany rozrząd, występują już z 6 biegową skrzynią (poprzednio był pięciobiegowy MTX-75). Raz tym jechałem, nówką sztuką, zaskoczył mnie niskim poziomem hałasu i wibracji, ale mój miał wtedy jakieś 200kkm, a tamten 200km. Różnica spora.

Zimą lepiej sprawdza się benzyniak - ciepło szybko się robi. Przy mrozach po 20 stopni, to swoim, który miał PTC na szczęście, także ciepło się po paru minutach robiło, ale silnik temperaturę ponad 70 stopni to łapał po 15km, jak już dojeżdżałem do pracy prawie. Nie służy to motorowi za bardzo.

Także napisz ile po tym mieście jeździsz i jak.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 06:02   #5
PanSonic
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.6 Tdci Prośba o spojrzenia na auto okiem fanatyka.

@wrzoch

Dzięki za podesłanie linków zaraz się nimi zajme, po co ksenon do miasta hah na dobra sprawe to na pozycyjnych można by jezdzic jak w Hiszpanii podobno, ale u mnie to raczej chodzi o to jak samochód wygląda, bardziej mi sie podobaja auta z soczewka w reflektorze. Jezdzilem 3 autami z xenonami i juz sie jakos przyzwyczailem wiadomo koszta odblysk zarniki ale jakos sobie z tym radze.

Jak jezdze po miescie ? Roznie raz jest to 10 km postoj sklep czy cos pozniej 5km przerwa 1h i znowu przejazdzka. Ogolnie zdarza sie tak 70-100km dziennie po miescie ale nie sa to km ze odpalam i jezdze tylko jade postoj gasze go znowu wsiadam i jade.

To z czystej logiki diesel odpada a co dopiero DPF/FAP, tylko na razie oprocz allegro i przegladania po 10 stron, odwiedziam wszystkie Krakowskie komisy zeby popatrzec jak auto na zywo wygada a nie na zdjeciu, gownie to same diesle a jak benzyny to jakies suv lub premium 50 tys + wiec lipa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 08:42   #6
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.6 Tdci Prośba o spojrzenia na auto okiem fanatyka.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
też jestem z Krakowa tylko nie mieszkam tam już od 23 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ostatnio byłem tutaj w sierpniu , tak więc wiem jak się jeździ po mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
szukaj benzyny przy tych przebiegach co robisz po mieście , różnica w spalaniu może i jest jakaś ale potencjalne ewentualne koszty remontu diesla jak coś padnie szybko mogą zniweczyć ewentualne korzyści z mniejszego spalania
moja opinia - diesel to tylko nowy z salonu, pojeździć 3-5 lat , zrobić ok. 200kkm - jak nic nie padnie w tym czasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to sprzedać jak najlepiej i kupić następne , jak nie ma takiej możliwości to lepiej brać benzynę , obecne diesle to już nie to samo co dawniej , teraz producent przewiduje trwałość na poziomie 250 kkm i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.