Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2014, 10:22   #21
szimano1
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 28-04-2014
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

Wie ktoś jak nazywa się bądź pod jakim numerem szukać wężyka zasilającego olejem turbinę w 16.tdci 109 km.

szimano1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 21:09   #22
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

A na co Ci ten wężyk?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 10:15   #23
szimano1
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 28-04-2014
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

Po wymianie turbo, autko super chodzi. Ale i zawór dobrze działa. Wiec na razie ok.
szimano1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 01:48   #24
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

Witajcie. Wiem, że temat stary, ale jak najbardziej pasujący do mojego problemu.

Posiadam cmaxa I FL 1.6 TDCI 109km, czyli że zmienną geometrią łopatek turbo. Auto obecnie ma przejechane blisko 302tys. km z czego u mnie przez ostatnie niecałe 6 lat ok 80tys.km.

Obecnie walczę z totalną zmułą silnika (baaaardzo ale to bardzo powolne rozpędzanie) połączoną z narastającym gwizdaniem. W pierwszej myśli oczywiście pojawiła się uszkodzona zupełnie turbina i tego nie wykluczam, ale może najpierw napiszę co ustaliłem.
- przy zgaszonym silniku, odpalonym na biegu jałowym jak i przy gazowaniu sztanga gruszki ani drgnie. Tak jakby była zupełnie zespawana w konkretnej pozycji. Naciśnięcie sztangi śrubokrętem również nic nie zmienia, sztanga ani drgnie
- po odpięciu wężyka podciśnienia od gruszki sztanga od razu plynnie odskakuje do góry. Wtedy też naciśnięcie sztangi śrubokrętem pozwala normalnie bez oporów wciskać gruszkę, która pracuje płynnie bez zacięć.
- pracy gruszki nie sprawdzałem przy pomocy wakumetru, czy zwyklej strzykawki, gdyż nie miałem pod ręką odpowiedniego wężyka do podcięcia (później się okazało, że mogłem wykorzystać jeden z wężyków idących od zaworu poerburga, ale czasu już nie starczyło). Po wciśnięciu sztangi i przytknięciu otworu na wężyk palcem gruszka stoi w miejscu. Po zwolnieniu palca od razu płynnie idzie szybko do góry.
- co zauważyłem, to po odpięciu wężyka przy gruszce (sztanga idzie całkiem do góry) i po jego ponownym podpięciu chwilę potem (silnik ciągle wyłączony) gruszka może nie idzie na dół, bo tego nie zauważyłem, ale ponowne odpięciu przewodu podciśnienia powoduje psyknięcie/efekt uchodzącego powietrza
- przewodów podciśnienia od gruszki do zaworu pierburga nie miałem jak sprawdzić pod kątem szczelności, ale po połączeniu wężyka idącego od pompy vacum z wężykiem od gruszki po odpaleniu silnika nic nie zmienia w pracy gruszki. Gruszkę zasysa w konkretną pozycję i jest tak samo jw., czyli nie rusza się i nic nie drgnie pod naciskiem śrubokręta
- wirnik turbiny od strony zimnej jest w dobrym stanie, łopatki są całe niepogięte, luz jest minimalny, ale na tyle mały, że łopatki nie haczą. Od strony ciepłej oczywiście nie zaglądałem
- auto nie kopci przy przyspieszaniu, oleju nie ubywa ani grama z silnika, więc turbo raczej szczelne
- 4 lata temu wymieniałam egra na nowy valeo, który dalej jest niezaślepiony, ale do tej pory nie było z nim żadnego problemu (ani objawów, ani błędów)
- gruszka i przewód olejowy do turbo były wymieniane, a zmienna geometria była czyszvzona rok temu, gdy miałem problem z przyspieszaniem i palącym się checkiem. Czyszczenie pomogło i auto dobrze przyspieszało.
- obecnie żadnego checka nie ma (kompa z braku czasu jeszcze nie podpinałem), ale auto ma dużo większą zmułę niż rok temu no i ten narastający gwizd przy przyspieszaniu...

Co to może być? Czy to turbo już całkiem kaplica, czy ponownie zawalone kierownice geometrii, czy może zawór pierburga do wymiany? Najlepiej jakby to był tylko zawór pierburga (w sumie ta moja próba pominięcia zaworu bez sensu tak sobie teraz myślę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), ale ten gwizd... Muszę go zlokalizować...

Postaram się podpiąć forscana w tygodniu, ale doradzcie jakie parametry wrzucić na podgląd. Wtedy też oczywiście zaczytam potencjalne błędy.

Doświadczonych w bojach proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 09:06   #25
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

Weż zdejmij dwie rurki gumowe z elektrozaworu N75, jedna cieńsz, druga grubsz, znajdż kawałek, 10 cm rurki hamulcowej, wygnij w literę U, i na końce rurki załóż te przewody,i tak pojeżdzij, czy zauważysz różnicę???? ,jak tak to wymień zawór, jak nie, szukaj dalej przyczyny, tylko nie wymienianiem części, tylko sprawdzaniem ich działania, na pewno będzie taniej.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 14:50   #26
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie żebym był jakimś ekspertem, ale co miałoby pokazać takie połączenie? Grubszy wężyk, to ten zakończony grzybkiem/filterkiem na górze silnika (atm), ten cienki najbardziej po prawej (od strony rozrządu) idzie z pompy vacum, a środkowy (cienki) od gruszki. Co mialoby dać połączenie wężyka "atmosferycznego" z wezykiem vacum ł b gruszką? W każdym przypadku wtedy gruszka byłaby pozbawiona zasilania/sterowania podciśnieniem... Albo jestem w błędzie? Popieram Twoje twierdzenie, żeby najpierw sprawdzić, a później wymieniać, ale jak już sprawdzać, to tak aby miało to jakiś uzasadniony sens.
Może dziś zaczytam błędy i zrobię logi to się czegoś więcej dowiem.

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , po swoich przebojach z przeszłości może mógłby coś zasugerować?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 15:44   #27
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale ten gwizd... Muszę go zlokalizować...
Prawdopodobnie masz niszczelnosci w dolocie do sprawdzenia metalowa rura i plastikowa z charmonijka
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 15:58   #28
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za sugestię. Sprawdzę. Harmonijki plastikowej u mnie brak - od nowości jest gumowe kolanko, to zlokalizowane u góry, bezpośrednio wokół turbo i wpadające do rezonatora powietrza. Chyba, że mówisz o tej harmonijce od strony przepustnicy? Tam mam również gumowa "rurę/łączenie".
Mówiąc o metalowej rurce masz na myśli tą wpadająca do dolotu od strony egru? Gdzieś konkretnie bywają tam nieszczelności? Jakiś kompresor by się przydał, aby ustalić ujście powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 12-04-2021 o 16:17
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 21:54   #29
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

Mialem na mysli kolo przepustnicy a na metalowej to na uchwytach
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 21:25   #30
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Słabe doładowanie silnika -wina gruszki?

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mialem na mysli kolo przepustnicy a na metalowej to na uchwytach
Ok, dzięki. Obecnie nie ma mi kto pooperować gazem, więc kontrolę muszę odrobinę przełożyć... Jak coś ustalę dam znać. Gdubu, to była tylko nieszczelność, to naprawdę byłaby dobra wiadomośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.