Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2012, 22:09   #1
Dadol
ford::amateur
 
Avatar Dadol
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-07-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze

Czołem.

Dziwny problem dotknął moją Foczkę. Kilka dni temu przestało działać sterowanie szyb (w opcji, którą mam sterowanie dotyczy jedynie drzwi z przodu) oraz sterowanie lusterek (nie działa przełącznik lewe-prawe oraz sterowanie. Dodatkowo kontrolka podgrzewania szyby przedniej pali się non-stop. Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na zwarcie bo dioda pali się mniej intensywnym światłem niż pozostałe (np. od grzania szyby tylnej).

W instrukcji wyszperałem który bezpiecznik jest od czego, zauważyłem że sterowanie szyb, lusterek jest na innym obwodzie wiec spalenie się trzech bezpieczników naraz? Hmm...

Dziś zauważyłem, że nie działa również silniczek od spryskiwaczy.

Czy ktoś z szanownych współforumowiczów miał podobną przygodę? Wszystkie rady co począć z tym fantem mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dadol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2012, 23:09   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze

Cytat:
Napisał Dadol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czołem.

... Kilka dni temu przestało działać sterowanie szyb (w opcji, którą mam sterowanie dotyczy jedynie drzwi z przodu) oraz sterowanie lusterek (nie działa przełącznik lewe-prawe oraz sterowanie. Dodatkowo kontrolka podgrzewania szyby przedniej pali się non-stop. Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na zwarcie bo dioda pali się mniej intensywnym światłem niż pozostałe (np. od grzania szyby tylnej).
...
Dziś zauważyłem, że nie działa również silniczek od spryskiwaczy.
Wygląda na uszkodzony GEM - wszystkie podane funkcje realizowane są w Twoim przypadku przez moduł GEM znajdujący się wewnątrz skrzynki bezpieczników. Warto podpiąć pod komputer, odczytać błędy i upewnić się. Jęśli potwierdzi się moje przypuszczenie czeka Cię wymiana skrzynki bezpieczników - GEMa praktycznie się nie naprawia...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-07-2012 o 23:23
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 18:17   #3
Dadol
ford::amateur
 
Avatar Dadol
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-07-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto podpiąć pod komputer, odczytać błedy i upewnić się. Jęśli potwierdzi się moje przypuszczenie czeka Cię wymiana skrzynki bezpieczników - GEMa praktycznie się nie naprawia...
To dobra okazja do zakupu interfejsu, z którym to noszę się od jakiegoś czasu. Czyli w przypadku, gdy po wykasowaniu ewentualnych błędów - o ile takowe się pojawią utracone funkcje nie będą działać wymiana GEM`u... jaki może być orientacyjny koszt a przede wszystkim czym sugerować się w poszukiwaniach elektroniki na szrotach?
Dadol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 23:21   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze

GEM sprawdzisz faktycznie ELMem327 przerobionym pod rosyjski program ELMconfig. Jeśli GEM cokolwiek współpracuje, to ELMconfig poda Ci Twoją wersję i najlepiej jest szukać takiej właśnie. Orientacyjne możesz także "sparametryzować" sobie szukanie rocznikiem, wersją auta i jego wyposażeniem (rodzaj świateł - np. xenony albo nie, ile elektrycznych szyb, czy szyba przednia podgrzewana, czy jest tylna wycieraczka itp.).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2017, 19:28   #5
ravtko
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 25-07-2017
Skąd: Gliwice
Model: focus cmax
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze

Witam,

Wiem, ze temat już troche ma, ale mam identyczny objaw. Błędów brak. Przycisk otwierania szyby pasażera aktywuje wycieraczkę, podświetlony jest przycisk grzania szyby przedniej, nie działa centralny. Identyczne objawy na dwóch GEMach..
Jakieś podpowiedzi?
ravtko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 09:36   #6
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze

Cytat:
Napisał ravtko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Identyczne objawy na dwóch GEMach.
To może prblem z samą instalacją elektryczną. Zobacz czy jakieś zwierze Ci tego nie pogryzło.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 11:01   #7
ravtko
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 25-07-2017
Skąd: Gliwice
Model: focus cmax
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działa sterowanie szyb, lusterek, spryskiwacze

Póki co wypiąłem lusterka i przełączniki. Dziś mam w planie odłączać po kolei każde drzwi. Instalację oczywiście też przeszukam, ale powiem szczerze, że poza drzwiami to nie widzę możliwości uszkodzeń mechanicznych, stąd liczyłem, że kolega Dadol pamięta jakie było rozwiązanie jego problemu (o identycznych objawach).
ravtko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.