Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2004, 19:00   #11
mariusx
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-07-2004
Postów: 246
Domyślnie

Właśnie zabieram sie do wymiany płynu(chyba motorcraft) - ale mam jakieś nieszczelności w układzie, czuć "żelazkiem" - a nic nie widać, gdzie są najbardziej newralgiczne punkty przy przewodach układu chłodzenia, co sprawdzić?

__________________
MkI/94/115PS zetec+spryskiwacze świateł
mariusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2004, 06:23   #12
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

sprawdz metalowe przewody - ten przed kolektorem wydechowym wzdluz silnika i drugi przy prawym wachaczu przykrecany na takim wąsie do miski olejowej, tuz pod kolem pasowym walu korbowego U mnie tam zbieralo sie blotko i cala reszta. Kiedys wszedlem pod samochod o wystarczylo ze go dotknalem i pocieklo - nawet nie chce myslec co by sie dzialo gdyby to sie stalo bez mojej pomocy. Zrobilem tylko tyle ze przesunalem palcem po tej rurce - trzymalo sie na niczym!!
Sprawdz wejscia do kabiny - do nagrzewnicy i polaczenia przy termostacie i oczywiscie chlodnice a o przewodach gumowych nawet nie wspomne - najlepiej je wyginaj we wszystkie strony i obserwuj.
Mozesz miec bardzo maly wyciek ktory przy cieplym silniku bedzie niezauwazalny bo zdazy wszystko odparowac. W takim razie musisz odzalowac na warsztat - sprawdzaja pod sisnieniem (chyba 1.2 atm) przez kilkanascie minut i nie ma prawa cieknac.

AHA i jeszcze jedno- chyba najtrudniej to zobaczyc ale polaczenia przy pompie wodnej - czesto koroduja wyloty z tej pompy w miejscach gdzie naciagniete sa przewody. Dodatkowo zdejmij oslone paska rozrzadu i znajdz pompe od gory - na obudowie pompy od gory ( od dolu chyba tez) sa otwory odprowadzajace wode przy uszkodzeniu uszczelniacza (pewnie bedzie tam mocno zakurzone wiec bedziesz musial pogrzebac zeby te dziurki zobaczyc). Jesli juz je znajdziesz odpal zimny silnik, rozgrzewaj go i obserwuj czy sie tam cos pojawia. Jesli tam jest mokro to pompa do wymiany. Do tej kontroli czasami trzeba podobno sciagnac pompe wspomaganie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Powodzenia
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2004, 21:37   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

SuperPlus 4 to jest prawie to samo co SuperPlus Premium, oba są w pełni mieszalne ze sobą. Płyn Castrola jest droższy od motorcrafta, ale czy lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2004, 05:55   #14
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

Na pewno Castrol nie jest gorszy - mam 4 litry tego i zalegaja w garazu wiec to po prostu wykorzystam. Ilosc idealnie pasuje do Mondeo. W zeszlym roku zalewalem dwa samochody "Mobil1 911 Frostshutz" w proporcjach 1:1 wiec na okolo -35;-40 C. Wszystko bylo OK a podczas kontroli w zeszlym tygodniu okazalo sie ze : jeden ochrania tylko do -12 a drugi do -15 C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla formalnosci tylko nadmienie ze nic nie bylo w ciagu roku dolewane wiec co sie stalo? Do Castrola mam zaufanie ale tez go w przyszlym roku skontroluje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Moze ktos jeszcze ma jakies doswiadczenia z 911 Mobila?
A swoja droga ciekawe jak to producent zmienia zdanie z czasem - kiedys pod zadnym pozorem nie wolno bylo zamieniac tych plynow a teraz...... jest to wskazane!! CIEKAWOSTKA hehe To wyglada jak spacer na latwizne.
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2004, 18:21   #15
mariusx
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-07-2004
Postów: 246
Domyślnie

Jeszcze nieszczelności nie znalazłem(brak czasu) - ale kupiłem płyn(koncentrat) w ASO Forda - cena znośna 20 pln/litr, ale za to "ważność" wynosi 10 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., podczas gdy konkurencja zaleca wymianę co 3 lata, czyli chyba się opłaca.
__________________
MkI/94/115PS zetec+spryskiwacze świateł
mariusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2005, 20:38   #16
panefoki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2005
Skąd: GLIWICE
Postów: 20
Domyślnie

mam pytanko.a ile wchodzi tego płynu chłodniczego?mam zamiar zalać go Glixolem z Organiki 5l-27 zł. posiada certyfikaty i inne tam pierdoły. w końcu płyn to płyn. a co wy myślicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podaje strone tego płynu. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Pozdrawiam.acha żeczywiście nie można zapowietrzyć układu???? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panefoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2005, 20:54   #17
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

,panefoki, nie lej tego. Sam glikol to nie wszystko. Pozostaja pozostałe dodatki.
Dziwie Ci się , masz uatko za kilkanaście tysięcy, a żal Ci 4x14zł na płyn i 2.50 na wode destylowana. zwłaszcza , że na 10 lat spokój.

Wchodzi ok 7litrów, płyn fordowski 4 litry + pozostałość wody destylowanej. Płyn bedzie miał co prawda niższą temp zamarzania niż -35st.C ale zasze jest ta rezerwa gdyby weszło wiecej wody.
Płyn fordowski miesza się w stosunku 1:1.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2005, 08:28   #18
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

Cytat:
Napisał panefoki
acha żeczywiście nie można zapowietrzyć układu????
jak sie zapowietrzy to go odpowietrzysz i po sprawie. A na pewno sie zapowietrzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wymianie plynu, uruchamiasz auto... silnik pracuje, nagrzewa sie. DO odpowietrzenia zostawiasz otwarty zbiornik wyrownaczy plunu chlodzacego. Jak silnik bedzie cieply, w ukaldzie zacznie krazyc plyn. A w zbiorniczku wyrownwczym bedziesz widzial babelki powietrzy wychodzace z ukladu, jak przestana sie pojawiac tzn ze odpowietrzyl sie uklad.

Slawko ma racje co do samego plynu
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2005, 19:30   #19
panefoki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2005
Skąd: GLIWICE
Postów: 20
Domyślnie

A co myślicie o PETRYGO?Kolega ,suhotnik, pytał juz oto ale nie zauwazyłem jakieś odpowiedzi!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panefoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2005, 15:20   #20
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

ja zawsze do każdego auta lałem shella-na poczatku roku zaarz po sprowadzeniu mondiego jak byłem w serwisie forda sprawdzali mi wiele rzeczy min płyn i powiedzieli ze do -30 jest.
w ciagu roku maiłem małe ubytki z dolnej ryrki pod silnikiem i musiałem troszke dolac wody dest.
na zime planowałem kupic litr koncentratu shella i dolac do tego co mam-ponoc jest on mieszalny z kazdym płynem.
ale taerz zaczałem sie zastanawiac czy moge tak zrobic bo nie wiem jaki mam płyn w układzie?czy mozna to jakos sprawdzic?czy moge tego shella 1 litr dolac zeby zrobic lepsza temperaturke zamarzania?
czy mzoe litr forda koncentaru dokupic i dolac do tego co mam?
no bo po co spuszczac paprac itd jezeli"na oko"ten płyn jest czysty nie am osadów nie jest mętny-a skoro ford daje 10lta gwarancji a auta ma 12,a niemozliwe jest zeby niemiec od nowosci nie wymienił tego płynu-zwłaszcza ze mam ksiazke serwisowa i regularne wpisy az do 99 roku,wiec nawet jesli jest to orginał fordowski to powinien byc ok!i tylko bym mu podwyzszył tem zamarzania!!!
co myslicie??

niezle namieszłem ale chyba wiadomo o co chodzi?!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.