Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2009, 06:35   #51
Alfioso
ford::average
 
Avatar Alfioso
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi duzo pali

kristo23 odpuść mu, Mondeo TDDI po prostu tyle pali. Ja wydałem sporo kasy na nowe rozpylacze do wtrysków i parę innych rzeczy szukając jak się okazało dziury w całym, a spalanie jakie było takie jest. Nie powtórz mojego błędu, jeśli Ci auto z tym spalaniem nie podchodzi to sprzedaj. Na autocentrum podałem spalanie 6,1/6,8/10,6 i tyle jest.

Alfioso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 22:18   #52
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi duzo pali

To prawda one takie są. Palą w mieście powyżej 8litrów i dodatkowo są głośne. Ale i tak cichsze niż vW golf III 1,9 tdi jaki miałem to był dopiero traktor. Więc cieszę się że jest cichszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukaj zalet ot to jest rozwiązanie
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 22:57   #53
jajcyk
ford::average
 
Avatar jajcyk
 
Zarejestrowany: 20-03-2009
Skąd: Świebodzin
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi duzo pali

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech zgadnę-wałki rozrządu mu padają w tym złomie i chce się pozbyć kłopotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To już dawno do wymiany, tylko auto ma już ponad 300 tys przebiegu.Jeździ na Mobil-u 5w30, a wiesz skąd wzięły się pękające wałki? Większość, jak ma duży przebieg, jeździ na mineralnym i dostają wałki(po 2001 FL już problem nie występuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). A u niego się to trzyma jeszcze dzięki temu, że dobry olej leje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale pojeździł Focsem i Forda mu się zachciało. Tylko to jak: " Zamienił dziadek siekierkę na kijek ".
__________________
Był Ford TDDI
Jest Fiat JTD
jajcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 23:40   #54
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi duzo pali

Cytat:
Napisał Suchar27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale i tak cichsze niż vW golf III 1,9 tdi jaki miałem to był dopiero traktor. Więc cieszę się że jest cichszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukaj zalet ot to jest rozwiązanie
Miałem okazję jechać Audi A6 z silnikiem 2.0TDi i powiem szczerze,że mój focus jest cichszy.
Klekot straszny z tych silników. Może właśnie dlatego przymierzam się do zakupu Mondeo(od 2006r.)-będzie taniej,ciszej i dużo młodszy egzemplarz, a zaoszczędzona suma pewnie pójdzie we wtryski w późniejszym okresie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 19:00   #55
danul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Duże spalanie :/

Witam.
Samochód mam od października 2009. Wtedy jeździłem głównie po mieście czasami wypad do większego miasta, w dwie strony jakoś 100km. Spalanie wychodziło 7.3-7.4 l/km.


Ostatnio co były takie mrozy (-25) i dużo śniegu po zalaniu do pełna i małych obliczeniach wyszło prawie 11l/km!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj zalałem znowu do pełna i wyszło 10.2l/km.
Teraz jeżdżę głównie po mieście bez wypadów ale nie sądzę, żeby tyle palił w trybie miejski.
Czy to jest normalne, czy lecieć do mechanika?

Pozdrawiam
danul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 20:15   #56
redmann
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 14-09-2009
Skąd: Kraków
Model: MONDEO MK5 KOMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Duże spalanie :/

czesc normalne to na pewno nie jest
jezeli bardzo go cisniesz przy zimnym silniku, to bardzo wzrasta spalanie
jezeli Ci nie kopci na czarno, to ok, a jak kopci to trzeba to sprawdzic u mechanika
teraz temp siegaja max -8 w nocy, wiec szybciej sie bedzie grzal silnik i nie powinien tyle palic
jak nie zmieniles ostatnio drastycznie stylu jazdy to zacznij od sprawdzenia cisnienia opon a skoncz na wtryskach
za malo podajesz objawow poza wzrostem spalania
mozesz jeszcze pojechac na inna stacje - zalac do pelna no shell vpower diesel i dolac stp do czyszczenia wtryskow
podaj wiecej danych zeby sprawdzic co i jak
u mnie mozesz zobaczyc statystyki jakie jest zuzycie paliwa i jakie bylo w najwieksze mrozy
pozdro
redmann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 20:18   #57
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Duże spalanie :/

Jak to jest duże spalanie to ja jestem chinski gajowy jest zima ,masz male przebiegi czemu się dziwisz.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 20:49   #58
danul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Duże spalanie :/

Czarna chmurę to mam tylko jak go odpalę. i to tylko jak muszę pochechłać parę sekund :/

A tak to wszystko oki, chyba...
danul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 11:12   #59
annitom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: lubuskie
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Duże spalanie :/

Siemanko moje TDDI też w ostatnim czasie pali ok. 9l w mieście, a na trasie 6 - 6,5 więc chyba nie ma tragedii
annitom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 12:23   #60
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Duże spalanie :/

Cytat:
Napisał danul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Samochód mam od października 2009. Wtedy jeździłem głównie po mieście czasami wypad do większego miasta, w dwie strony jakoś 100km. Spalanie wychodziło 7.3-7.4 l/km.


Ostatnio co były takie mrozy (-25) i dużo śniegu po zalaniu do pełna i małych obliczeniach wyszło prawie 11l/km!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj zalałem znowu do pełna i wyszło 10.2l/km.
Teraz jeżdżę głównie po mieście bez wypadów ale nie sądzę, żeby tyle palił w trybie miejski.
Czy to jest normalne, czy lecieć do mechanika?

Pozdrawiam
Panowie jeżeli jeździcie na małych odległościach do 10 km to nie ma co się dziwić, że auto tyle pali, mój w zimie na pełnym baku przejeżdżał nieco ponad 500 km. Duże auto, dużo pali. Powyżej 9 jeszcze nigdy mi nie spalił, ale skoro obliczyłeś, że wychodzi Ci 11, to spróbuj nim przelecieć się gdzieś w trasie, wtedy komp się przestawi na mniejsze spalanie i powinno się wszystko unormować. Ja tak bynajmniej robiłem i wszystko było ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BÓG, HONOR, OJCZYZNA I FCP
Black Panther
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.