Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2005, 19:59   #1
szamot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2005
Postów: 36
Domyślnie [Mk3] dymi przy rozruchu

czy już ktoś coś podobnego miał Mondzio dymi (na niebiesko przez ok 5 sekund) przy rozruchu po nocy przebieg ok 125000 km zacząłem sprawdzać olej ale wszystko ok .

szamot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2005, 20:12   #2
pieciag
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2004
Skąd: Braniewo
Postów: 90
Domyślnie

Niebieski dym świadczyłby o niespalaniu całkowitym paliwa, więc przypuszczam, że któraś końcówka wtryskiwacza trochę leje i to cały powód.
pieciag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2005, 21:05   #3
gawron
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2004
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo
Silnik: 20 TDCI 130
Rocznik: 2006
Postów: 64
Domyślnie

czołem
a ja bym typował iz siadła świeca żarowa w którymś cylinderku.W tym co jest niesprawna paliwko się nie pali- to i kopci .Po kilku sekundach mieszanka zapala sie już wtym cylindrze i wszystko wraca do normy.jeżeli dymu nie ma na ciepłym silniku to jest to BANKowo taka usterka.No chyba że nie... :-))Tak miałem kiedyś w polonezie 1.9 D
gawron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2005, 21:10   #4
pieciag
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2004
Skąd: Braniewo
Postów: 90
Domyślnie

A fakt, to chyba jeszcze bardziej możliwe.
pieciag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2005, 19:13   #5
szamot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2005
Postów: 36
Domyślnie

jeszcze raz prosze o pomoc Mondeo MKIII TDCI 130 km przebieg 130 tyś km przy odpaleniu po nocy dymi na niebiesko przez ok 5 sek następnie troche obroty falują przez kilka następnych sekund potem jest ok . Znajomy mechanik po sugestjach kolegów ( o świecach ) powiedział że to mało prawdopodobne i że może to być przez to że przy zimnym rozruchu komputer podaje przyśpieszoną dawke paliwa i może to przez to olej jest nadal ok . Powiem jeszcze że po tym jak wymieniłem EGR ( był zgłaszany na gwarancji ale zamiast mi go wymienić to go umyli ) mondzio przestał stawiać zasłony dymne .
szamot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2007, 10:09   #6
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie

Witam, jestem od niedawna posiadaczem mondziaka TDDI, no i rownież niedawno zaskoczyl mnie wlasnie dymem przy odpaleniu. Bonusowo czasem szarpnie pare razy, tj. spadnie z obrotow delikatnie, po czym nastepuje rowna praca silnika. Nie zdaza sie to notorycznie, i nie trwa dlugo. np dzis odpalilem, wlasciwie nie szarpal , ale lecial dym trudno mi powiedzec jakiego koloru.. czy bialy czy niebieski - cos pomiedzy, nie mniej jednak polecial tak z 3 min, zgasilem motor, odpalilem i czysciutko dodalem gaziu, i nadal czysciutko. Moze juz ktos rozwiazal ten problem ? czy to wtrysk ktorys, czy swieca, czy turbo ? ile generalnie moga kosztowac wtryski do TDDI 115 ? szukalem na stronie motorcraftu , ale sa tylko do tdci..
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2007, 10:30   #7
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie

zamiast kupowac wtyrski do TDDi zaopatrz sie w zestaw naprawczy Boscha ( cena okol0 300 pln ) za szt. watpie by to byly wtryski. pewnie to swieca albo egr.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2007, 11:51   #8
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie

Hmmm mechanik ze mnie zaden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak tegomechanizmu naprawczego sie uzywa, jest dot ego jakas instrukcja ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - 300zl to chodzilo o ten zestaw? czy o wtrysk. ?
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2007, 16:59   #9
kiceksc
ford::advanced
 
Imię: Bony
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 322
Domyślnie

szamot, mój też dymił na niebiesko -> poszły wszystkie wtryski, zrób próbe przelewową i będzie wszystko jasne.
gawron, dziwne, u mnie ani jedna świeca nie działa i nie dymi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A do świec już przymierzam się od dłuższego czasu i jakoś zebrać się nie moge... Pali za pierwszym muśnięciem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha EGR zaślepiony.
__________________
Mondeo MkIII 2002 2.0 TDCI 130KM
Uniden 520xl + Hustler 1C-100

Saab 900NG B204L 304KM/431Nm
kiceksc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2007, 17:23   #10
ajpo
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 16-02-2007
Skąd: Ostróda
Model: mk3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie

co to jest te egr
u mnie poszły dwa wtryski 3 padł całkowicie juz na wykończeniu, w aso chą odemnie, razem z jakimis przewodami - podobno jednorazówki trzeba je wymieniać razem z wtryskami, 3800 zł
dodam że teraz tez mi przy odpalaniu dymi na niebiesko .
Moze ktoś zna miejsce gdzie można wymienic taniej
z góry dziękuje

[ Dodano: 2007-06-04, 18:26 ]
chodzi o 4 na wykończeniu
__________________
ajpo
ajpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.