Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2008, 19:24   #1
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie [mk3]Ślady oleju w turbinie

Witam
Kilka dni temu pisałem u wycieku z układu intercooler. Dziś odkręciłem układ dolotowy do turbiny i są niewielkie ślady oleju. Łopatki są czyste srebrne nie zabrudzone ale dotykając palcem gdzie nie gdzie były lekko mokre. Dodatkowo zdjąłem rure z układu intercooler i osłupiałem:-| Mam na liczniku niby 140tys km ale nie chce mi sie wierzyć aby rury były w takim stanie!!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie poniżej przedstawia miejsce z którym poprzez rurę łączy się miejsce na poprzednich zdjęciach.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ochyda :563:

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 20:10   #2
eS.
ford::beginner
 
Imię: luk
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Lubin
Model: mk3 2.0 tddi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Re: [mk3]Ślady oleju w turbinie

Ponieważ nie jestem zbyt doświadczony w 'tych' sprawach mogę zapytać, o czym świadczy ta smoła przed turbiną?
eS. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 20:29   #3
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Re: [mk3]Ślady oleju w turbinie

Witam !
Ślady oleju są dopuszczalne. Pytanie zasadnicze, gdzie zaczyna się mówic o nadmiernym zużyciu oleju przez turbinę. Trzeba niestety sprawdzać poziom oleju w silniku. Motor może "chlać" olej poprzez turbosprężarkę i nie będzie żadnych objawów ze strony silnika. Do czasu aż wypompuje cały lub będzie to taka ilość w krótkim czasie, że nawet silnik bezdymnie tego nie spali. Nie jest ważny przebieg. O turbo trzeba niestety dbać. Można ją zarżną nawet po kilkunastu tysiącach. Musisz być przygotowany na naprawę (wymianę) zwłaszcza, że pisałeś o wycieku przy chłodnicy powietrza. Poprzez tą nieszczelność "wyłaziło" powietrze z olejem. Teraz jeśli to uszczelniłeś powinna wzrosnąć moc motoru, ale zarazem turbina będzie "ciężej" pracować co często wpływa przyśpieszająco na jej awarię.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 20:35   #4
annitom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: lubuskie
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Re: [mk3]Ślady oleju w turbinie

Witam wczoraj i dzisiaj też z tym walczyłem i stwierdziłem że to jest wina turbo, sprawdziłem ciśnienie w cylindrach jest po 28 \ 29 na każdym , o dziwo na wylocie do katalizatora jest suchutko, a na dolocie sączy olej, który wlatuje na tłoki i po odpaleniu zawsze zakopci na siwo !
wie ktoś jakie powinno być cisnienie w 2,0 TDDI ? no i najwazniejsze turbinkę właśnie zdemontowałem i powiedzcie gdzie w poznaniu moge to zregenerować . .no i za ile
pozdrawiam
annitom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 21:29   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [mk3]Ślady oleju w turbinie

Wiem że w Poznaniu jak jedziesz na mosine przez starołenke. To przy figurze matki boskiej na poznańskiej jak skręcisz w prawo to kawałek dalej po lewej masz regeneracje turbosprężarek. Za ile to już nie wiem.
Co masz na myśli pisząc "dbać o turbine" ?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 21:47   #6
annitom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: lubuskie
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Re: [mk3]Ślady oleju w turbinie

najważniejsze to nie gasić silnika od razu po "wysokich "obrotach tylko poczekać chwilkę aż zejdzie na wolne obroty i schłodzi turbinkę . . .
p,s,
i pomoże mi ktoś z tym ciśnieneim sprężania w 2,0 TDDI ? jakie powinno być ?
annitom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 23:25   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [mk3]Ślady oleju w turbinie

Cytat:
Napisał annitom
najważniejsze to nie gasić silnika od razu po "wysokich "obrotach tylko poczekać chwilkę aż zejdzie na wolne obroty i schłodzi turbinkę . . .
Tyle to ja wiedziałem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2008, 07:24   #8
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [mk3]Ślady oleju w turbinie

Cytat:
i pomoże mi ktoś z tym ciśnieneim sprężania w 2,0 TDDI ? jakie powinno być ?
powinno być coś około 30 atm.u ciebie jest 29 i jest w równo jak piszesz a to najważniejsze
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2008, 19:47   #9
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [mk3]Ślady oleju w turbinie

Powiedzcie mi czy Wy po zdjęciu pokrywy od filtra powietrza też słyszycie takie głuche pukanie, lekko basowe jakby?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.