Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2009, 17:24   #1
XCin
ford::beginner
 
Imię: Cinek
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 (145KM) Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Nie ma mocy.

Witam. Mój Dieselek nie ma mocy. Jak włącze klime to już mogę zapomnieć o ruszeniu autem, a bez klimy dopiero od 2.5 tys obrotów zaczyna jechać (na każdym biegu). Podczas jednostajnej jazdy są odczuwalne krótkie przyspieszenia auta jakby się coś odblokowywało na 2s i znowu muł. Wydawało mi się, że to filtr paliwa (Mondziaka kupiłem dość niedawno, więc nie wiem jaki jest stan filtra), ale mechanik powiedział, że to wina pompy paliwa. Rano mam delikatne problemy z odpaleniem, ale nie muszę męczyć. Jak jest ciepły to już bez problemu. Chciałbym się przekonać, lub usłyszeć inne rady.
Nie jestem z mechaniki "the best", więc proszę o dość dokładne opisy.

Pozdro.


Ostatnio edytowane przez XCin ; 17-08-2009 o 17:34
XCin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 17:28   #2
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

Zacznij od wymiany filtra paliwa i powietrza.Rozumiem że zapala ok,tylko nie chce jechać.A jak jest bez klimy?
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 11:13   #3
wytryh
ford::average
 
Avatar wytryh
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Poznań przedmieście
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 89
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

dołączam się do tematu, mój też jest taki jakiś mułowaty ale zdarza się jak jadę na 3 spokojnie jak nagle sam przyspieszy jak rakieta i znów muł, wymienione wszystkie filtry. A co do odpalania to jak jest zimny to pali na cyk ale jak się rozgrzeje to muszę pedał wciskać, b inaczej to nie da rady, pozdro
wytryh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 11:55   #4
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

Cytat:
Napisał wytryh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dołączam się do tematu, mój też jest taki jakiś mułowaty ale zdarza się jak jadę na 3 spokojnie jak nagle sam przyspieszy jak rakieta i znów muł, wymienione wszystkie filtry. A co do odpalania to jak jest zimny to pali na cyk ale jak się rozgrzeje to muszę pedał wciskać, b inaczej to nie da rady, pozdro
objawy takie, jak na włączonej klimatyzacji. Kolego popraw profil nie ma TDI, jest TD!
__________________
maciekevi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 11:57   #5
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

zacznij od wymiany filtrów paliwa, i może skorzystaj z jakiś dodatków do paliwa, dostępne na stacjach benzynowych. Może wtryski nie dozują odpowiedniej mieszanki, może zawory nie mają odpowiedniej kompresji. Ale zacznij od najprostszych rzeczy, i kolejno eliminuj podejrzenia.
__________________
maciekevi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 12:31   #6
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

Sprawdzić booster, to też mało skomplikowana czynność - wystarczy wężyk odłączyć.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 14:06   #7
maciekevi
ford::advanced
 
Avatar maciekevi
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 212
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzić booster, to też mało skomplikowana czynność - wystarczy wężyk odłączyć.
Pozdrawiam
to odpowiada tylko od doładowania turbo. Auto nie koniecznie musi byc mułowate właśnie z tego powodu. Ale sprawdzic można.
__________________
maciekevi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 14:22   #8
XCin
ford::beginner
 
Imię: Cinek
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 (145KM) Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

Filtry kupione. Czy jest duży problem z wymianą filtra paliwa? Mam ten model filtra wkręcany bez rurek.
1. Jak wymienić?
2. Co to jest ten "booster" i gdzie on się znajduje?
Pozdro.

Ostatnio edytowane przez XCin ; 18-08-2009 o 14:47
XCin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 14:35   #9
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

Cytat:
Napisał maciekevi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to odpowiada tylko od doładowania turbo. Auto nie koniecznie musi byc mułowate właśnie z tego powodu. Ale sprawdzic można.
Nie chodziło mi o przyczynę "mułowatości", lecz raczej o powód niekontrolowanego sporadycznego i spontanicznego chwilowego przyrostu mocy/obrotów.

Może nie, ale sprawdzić nie zaszkodzi, nawet po to, aby wyeliminować tę przyczynę.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 14:40   #10
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Nie ma mocy.

Cytat:
Napisał XCin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtry kupione. Czy jest duży problem z wymianą filtra paliwa? Mam ten model filtra wkręcany bez rurek. Jak wymienić?
Pozdro.
Nie bardzo wiem, o jakim filtrze piszesz? Jeśli chodzi o filtr paliwa, to najczęściej występuje w obudowie ze zintegrowaną ręczną pompką paliwa i wymienia się sam wkład - prosta operacja.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.