Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2017, 08:15   #1
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Question Woda, podszybie - tajemniczy element i pytanie czy dobrze zrobiłem? (uwaga długie)

Dzień dobry,
Zbliża się weekend i naszła mnie myśl czy aby dobrze zrobiłem „zaklejając” silikonem pewien element w chyba podszybiu. Ale po kolei Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry przepraszam za być może brak fachowego słownictwa bo pewnie każdy ze wspomnianych niżej elementów ma swoją nazwę.

Po większych deszczach zauważyłem, że woda zbierająca się z przedniej szyby po otworzeniu maski oprócz tego, że spływa bokami (drożne i czyste) to minimalnie kapała też na środku i to było lekko dziwne – bo niby skąd i jak? Kapała na komorę silnika – wcześniej nasiąkając w taką sztywniejszą „filcową?” osłonę/wytłumienie montowane pod plastikiem. Zdarzyło się też że zauważyłem wodę w okolicy akumulatora (ale to może kilka razy) chociaż tam wg. mnie też być jej nie powinno. To widać na zdjęciu nr 1.

Po kilku tygodniach, a pogoda dopisała zdecydowałem się zobaczyć co skąd i jak… efekty poniżej na zdjęciach od 2 do 7.

Nie wiem tylko czy dobrze zrobiłem zaklejając silikonem na szybko element widoczny na zdjęciu nr 6 oraz 7. Na logikę tylko z tego miejsca mogła lecieć woda i to prosto na wytłumienie i dalej na silnik. Z jednej strony bezsensu, z drugiej może tak miało fabrycznie byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodałem też gumową uszczelkę kupioną w markecie – póki co brak deszczu więc nie powiem czy dobrze czy źle ale może inni mają doświadczenia i wspomogą radą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spis zdjęć:
Foro_1_gdzie_mokro
Foro_2_demontaz
Foro_3_demontaz_inny_widok
Foro_4_demontaz_uszczelka_srodek
Foro_5_demontaz_uszczelka_bok
Foro_6_co_to_jest
Foro_7_co_to_jest_z_bliska
Foro_8_czy_dobra_diagniza-silikon
Foro_9_czy_dobra_diagniza-dodatkowa_uszczelka_gumowa


Bump: cd kolejne zdjęcia do postu wcześniejszego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Foro_1_gdzie_mokro.jpg (94.1 KB, 150 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Foro_2_demontaz.jpg (92.8 KB, 141 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Foro_3_demontaz_inny_widok.jpg (94.7 KB, 128 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Foro_4_demontaz_uszczelka_srodek.jpg (92.2 KB, 124 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Foro_5_demontaz_uszczelka_bok.jpg (90.3 KB, 128 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Foro_6_co_to_jest.jpg (90.3 KB, 126 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Foro_7_co_to_jest_z_bliska.jpg (89.6 KB, 122 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Foro_8_czy_dobra_diagniza-silikon.jpg (96.5 KB, 126 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Foro_9_czy_dobra_diagniza-dodatkowa_uszczelka_gumowa.jpg (99.0 KB, 116 wyświetleń)

duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2017, 06:17   #2
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Question Odp: Woda, podszybie - tajemniczy element i pytanie czy dobrze zrobiłem? (uwaga długi

Mała aktualizacja - o ile środek i to co zakleiłem nadal pozostaje tajemnicą.
O tyle po małych testach z konewką woda (a widać gołym okiem) na 100% leci prawą "spinką" nad akumulatorem.

Pomysł na uszczelnienie spinki?
(sprawdzałem wątek o wężykach silikonowych i odpływach ale wolałbym to zrobić bez takich udziwnień).

ps. Po zaklejeniu silikonem tego środkowego "czegoś" auto działa poprawnie tzn. klima, nawiewy, grzanie itp. Dalej nie wiem do czego to i po co...
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.