Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2009, 10:04   #1
Mikrofon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Nieregularne obroty na zimnym silniku

Witam serdecznie.Mam nastepujacy problem - przy odpalonym zimnym silniku obroty sa strasznie nieregularne [ auto z gazem lecz objawy na gazie jak i beznyznie ( benzyna objawy troszke mniejsze) ] nastepnie po ruszeniu i pierwszym zachamowniu oboty ida strsznie w dol silnik prawie przygasa ( czasami calkiem zgasl ) dzieje sie tak do momentu az silnik sie rozgrzeje i wejdzie na swoja temp.Jednak i tak po rozgrzaniu sie silnika obroty sa nierownomierne.Zaprowadzilem samochod do elektryka samochodowego nic oni nie wiedza do gazownika zostala wymieniona membrana nic ostatnio wymieniony silniczek krokowy nic i teraz uslyszalem wymiane wtryskiwaczy ( 600 zl sztuka ) z tym ze przegladajac czesci uzywane mozna kupic komplet do 400 zl.Auto bylo rowniez w serwisie blad PO301 dorzucam totke wydroku ( przeskok w 1 cylidrze oraz zapchany uklad wydechowy ) po uslyszeniu ceny podziekowalem.Co radzicie prosze o jakas rade.Dziekuje i serdecznie pozdrawiam Piotrek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg serwis forda 1.jpg (48.2 KB, 117 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez 1olek ; 03-05-2014 o 18:44
Mikrofon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 13:40   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

Kolego skoro masz zapchany uklad wydechowy to go odepchaj (pewnie katalizator do wymiany) i zobacz czy sie poprawilo.
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 14:09   #3
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

Mikrofon jeżeli masz taki sam objaw na benzynie jak i na gazie to nie bedzie to wina wtryskiwaczy
jeżeli jest błąd że wina zapchanego układu wydechowego to bedzie tak jak pisze 1olek
ewentualnie może to być wina silniczka krokowego (zawór bocznikowy) spróbuj go wyczyścić i przesmarować
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 15:32   #4
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

witam,po301 to kod wypadanie zaplonu w tym przypadku I cylindra proponuje sprawdzic swiece,przewod i cewke,Odkrec cewke jest przykrecana na 4 srubki i zobacz czy pod nia nie ma takiego jakby osadu okopcenia jezeli jest to masz cewkw do wymiany,pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 20:20   #5
Mikrofon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

Dzieki wszytskim za odpowiedzi bede dzialal i dam znac Pozdro dla Fordowiczow

Ford g... wort ale jezdzisz jak LORD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez motorek26 ; 07-03-2009 o 20:39
Mikrofon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 21:34   #6
Mikrofon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

Zapomnialem dodac cewke juz sprawdzalem mialem mozliwosc wymienienia na nowa i wrazie niepowodzenia zwrot. pozdro
Mikrofon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2009, 18:24   #7
Hari7777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2008
Model: Mondeo III hatchback
Silnik: 1,8 Duratec 125 KM
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

Hej. Mam obecnie bardzo zbliżone objawy w swoim Mondeo.
Jesli chodzi o wydech to fałszywy trop-już to przerobiłem.
Dzieki opisowi Mikrofona wykluczam cewke i silniczek krokowy.
Wymieniłem kable i swiece (Motocraft) i bez większych zmian. Dziś troszke poszperałem w necie i podejrzenie padło na czujnik predkosci VSS. Odłączyłem go i falowanie prawie zanikło (teraz nie wiem jaką predkoscia jadę ale to mi fotoradar powie). Próbowałem też oczyścić ten czujnik ale nic z tego. Mam zamiar jutro wymienic go na nowy i zrestartować kompa- dam znać co to dało (mam nadzieje,że w sklepie dostanę go od ręki).
Hari7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 16:58   #8
Mikrofon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

Hari moze nam sie uda ;] Zapomnialem dodac iz przy postoju odczuwam rowniez drgania na sprzegle - oczywiscie silnik pracuje nierownomiernie.Cewke, kable sprawdzalem nic.Hari a wybila Tobie tez pomaranczowa lampka od silnika ?? Daj znac jak bedziesz cos wiecej wiedzial Pozdrawiam
Mikrofon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 19:59   #9
Hari7777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2008
Model: Mondeo III hatchback
Silnik: 1,8 Duratec 125 KM
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

Hej. Wymieniłem czujnik prędkości - Sukces!!! Po wymianie obroty na benie się uspokoiły (na gazie też nie jest źle ale jeszcze jak w czasie jazdy wrzuce na luz to spadnie do 500, wrosnie do 1000 i stanie na jakieś 750 obrotów). Zresetowałem też komputer.
Moje obiawy były takie jak u ciebie, czyli: falowanie obrotów, czasem zapalała się już kontrolka akumulatora ale nie gasł, albo gasł jak wrzucałem w czasie jazdy na luz. Jedynie jak w czasie jazdy wrzuciłem na luz i przyhamowałem to obroty wracały do normy (chociaż chciał zdechnąć). Kontrolka silnika paliła mi się cały czas. Teraz po restarcie juz nie świeci - ciekawe czy znów się nie zapali...
Jak byłem w ASO to stwierdzili zapchany katalizator - podmieniłem z działającego mondka i bez zmian. Inny mechanior stwierdził, że to pierwsza sonda albo silnik krokowy-sprawdzałem... to nie to...
Najlepsza metoda, żeby sprawdzić ten czujnik to go odłączyć i sie przejechać. U mnie wtedy pracował w miare normalnie (nie gasł i na benie bez falowań).

Sprzęgło mi nie wariowało - dziwna sprawa..., no chyba, że od wibracji nierównej pracy silnika...
Powodzenia!!! 3mam kciuki
Hari7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 21:13   #10
Mikrofon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: SILNIK FORD MONDEO 1,8 BENZYNA DURATEC HE 2001 ROK - prosze o pomoc

Hari super ;] Jesli mozesz mi powiedziec gdzie znalezc ten czujnik i czy moge sam do odlaczyc bo za bardzo sie nie znam- bylbym bardzo wdzieczny.Mam nadzieje ze u mnie bedzie to samo Pozdrawiam
Ford g... wort ale jezdzisz jak LORD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. heheh
Mikrofon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.