Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2005, 09:44   #1
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie Chińczycy już w Polsce! - Landwind

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał interia.pl
Chińczycy już w Polsce!
08.09.2005 16:45 (aktualizacja 18:06)

No i stało się. W Polsce można już kupić chińskie samochody. Konkretnie landwinda, czyli "podróbkę" opla frontery.

Ceny zaczynają się od 82 tys. zł za napędzaną na tylną oś wersję z silnikiem 2.0-litrowym a kończą na 115 tys. zł za 2,8-litrowego Diesla 4WD. Czyli zdecydowanie taniej od podobnych aut tego segmentu.

Importer tych samochodów na Polskę, firma Landwind, sp. z o.o. chce w przyszłym roku sprzedać 6000 sztuk tych samochodów. Czy to się jej uda?

Landwinda produkuje koncern Jiangling Motors z miasta Nanchang. Jest on jednym z około 50 wytwórców aut w Państwie Środka. Historia firmy sięga roku 1952, kiedy to powstała firma zajmująca się naprawą pojazdów ciężarowych. Na początku lat 90 firma podjęła współpracę z Isuzu a następnie z Fordem.

Właścicielem JMC jest Ford w 30%, a w 12% Isuzu (należące z kolei do General Motors i Opla).

Landwind jest samochodem terenowym produkowanym na podzespołach Opla Frontery. To, co najważniejsze w samochodach terenowych - silniki i przekładnie, w tym do napędu na cztery koła - pochodzą z importu. Silniki dostarczają japońskie koncerny Mitsubishi (2.0 i 2.4 litra benzyna) lub Isuzu (2.8 litra diesel).

Z zewnątrz Opel, wewnątrz Mao

Pierwszym rynkiem w Europie, na którym zadebiutował produkt koncenu JMC, była Holandia. Sieć dealerska stworzyła tam firma Peter'a Bijvelds'a.

W ciągu trzech pierwszych tygodni przyjmowania zamówień zgłosiło się ponad 300 chętnych do zakupu takiego pojazdu.
No prosze ford maczał polauchy w tym wynalazku.

misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2005, 12:49   #2
ralfo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2005
Skąd: Myslovitz
Postów: 102
Domyślnie

nie kupilbym auta za tak abstrakcyjna cene
od firmy ktora produkcja aut zapene zajmuje sie kilka lat
a ponadto sa to auta ktore w Europie w sprzedazy byly juz daawno
vide Opel Frontera

a oni jeszcze oferuja wersje z napedem tylko 2WD

kompletna porazka


jak cos padnie to ciekawe ile trzeba bedzie czekac na czesci

sadze ze ludzie nie dadza sie nabrac na chinska tandete
ale kto wie


dla mnie takie auta sa synonimem tandety w najgorysz tego slowa znaczeniu
bez wzgledu na cene
__________________
"... bierz życie jakim jest i pomyśl, że na drugie nie masz szans ..."
ralfo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2005, 14:02   #3
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

bez dramaturgii


Cytat:
Napisał ralfo2
od firmy ktora produkcja aut zapene zajmuje sie kilka lat
historia firmy jak widac wyzej to polowa wieku. Od poczatku zajmuje sie motoryzacja.

Cytat:
Napisał ralfo2
jak cos padnie to ciekawe ile trzeba bedzie czekac na czesci
mysle ze dlatego ze wykorzystane sa w nim podzespoly m.in. frontery nie bedzie problemu z czesciami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A silniki ISUZU to dobre motory.

Ja prawdopodobnie tez nie kupilbym takiego samochodu, ale ktos kto strasznie chcialby miec "terenowy" samochod bedzie go mial za 1/3 ceny.

chyba najbliza cenowa alternatywa moglaby byc [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , choc ta w najtanszej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Jednak ten samochod i wyglada przyzwoicie i take nie najgorzej jest wykonany.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2005, 19:20   #4
ralfo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2005
Skąd: Myslovitz
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
ale ktos kto strasznie chcialby miec "terenowy" samochod bedzie go mial za 1/3 ceny.

chyba najbliza cenowa alternatywa moglaby byc kia sorento , choc ta w najtanszej wersji kosztuje 140 000 pln . Jednak ten samochod i wyglada przyzwoicie i take nie najgorzej jest wykonany.
znacznie lepsza i tansza jest Suzuki Grand Vitara
juz za ok 60 tys jest wersja 3d
auto zrobione na ramie z reduktorem i dolaczanym napedem 4x4

jest tez Hyundai Tucson choc to w sumie SUV
Hyundai SantaFe, Kia Sportage, toyota RAV4

wszystkie te auta kosztuja w okolicach 60-120 tys wiec cenowo podobnie a nawet taniej
i sa znacznie nowoczesniejsze od chinskiego wynalazku opartego na starym ISUZU Rodeo

trudno mi uwierzyc ze ktos bedzie chcial to kupic
no ale kto wie
rynek to zweryfikuje
__________________
"... bierz życie jakim jest i pomyśl, że na drugie nie masz szans ..."
ralfo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2005, 19:28   #5
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,512
Domyślnie

Ja już bym wolał Tarpana.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2005, 01:33   #6
bb
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2005
Skąd: krk
Postów: 65
Domyślnie

Ja rozniez stane w obronie tego samochodu , wkoncu jest wytwarzany na sparwdzonych materialach ciekaw jestem czy jest w miare dobrze to wszytko poskladane

co do konkurencji to vitara jest mniejsza , a sorento bardziej luksusowe z zalozenia a rafiki i nne tuscany to faktycznie czystej krwi asfaltowe pojazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mysle ze bezposrednim konkurentem jest troche drozszy nissan terrano II wsumie wytwarzany w fabryce w hiszpani ... niegrzeszy niezawodnoscią jak na japonskie auto takze nie byl bym taki surowy w poczatkowej ocenie tego chinskiego pojazdu ( choc niemozna wykluczyc ze bedzie wielaka lipa )
ale fakt faktem kupil bym raczej vitare 5d mimo ze troszeczke mniejsza , chyba ze ten chinski pojazd byl by 20 tys tanszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i trzeba sobie zadac pytanie po co sie kupuje taki smaochod jak dla szpanu i do tego zeby dojechac polna drogą do domku letniskowego to lepiej "suva" bo jazda czesto po asfaltaowych dziurawych drogach samochodem z rama sztywnym mostem z tyłu nienalezy do przyjemnosci , a jak w teren to tego chisnkiego sprzeta mozna nietrudo wyliftowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zrteszta vitarke tez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
__________________
Bartek
JapanCarsFun
bb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2005, 11:32   #7
ralfo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2005
Skąd: Myslovitz
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał bb
co do konkurencji to vitara jest mniejsza
Vitara moze i mniejsza ale w zwyklej wersji
bo XL-7 juz mniejsza nie jest
ma miejsce dla 7 osob i pod maska V6
i kosztuje podobnie jak najdrozsza wersja tego chinczyka

ja tam bym wolal Vitare tansza i sprawdzona
i znacznie nowoczesniejsza

a jak ktos chce naprawde auto w teren to kupuje Nive, Wranglera albo Land rovera Defender, Nissana Pickup, Toyote Hilux, Mitsubishi L200
albo trzeba przerobic nieco Terrano, Vitare itp auta

wg mnie chinczyk nie jest specjalnie konkurencyjny cenowo
__________________
"... bierz życie jakim jest i pomyśl, że na drugie nie masz szans ..."
ralfo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2005, 20:22   #8
bb
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2005
Skąd: krk
Postów: 65
Domyślnie

czy ja wiem czy bardziej nowoczesna ?? rama , most z tylu dołączany napęd ... zadna filozofia i cale szcezscie dlatego lubie ten samochod , a co do nivy to niewiem czy wiecie ale wedł mnie to pierwszy suv na świecie i w dodatku jezdzacy jak prawdziwa terenowka , od poczatku (lata 70'!! ) miala spirale , samonosne nadwozie , niezalezne zawieszenie z przodu i jak ladnki czy subarki staly naped z centralna blokadą !! świetny smaochod , poronując seryjnego wranglera i seryjną nive jest ona duzo bardziej mobilna w terenie ( wiem z doswiadczenia sporoooo kilometrow w terenie nia przejechałem i mam do niej sentyment ) ale niestety jakos wykonania porazajaca samochod sie sypie , no i brak ramy w ciezkim terenie daje czasami znac ( mozna wyrwac poł tylu wyciągaja nivke z blota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) no i trzeba sie nakombinowac zeby ją podniesc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do ceny tego chinczyka to tak jak pisałem gdyby byla 20 tys nizsza to ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bartek
JapanCarsFun
bb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2005, 20:36   #9
ralfo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2005
Skąd: Myslovitz
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał bb
czy ja wiem czy bardziej nowoczesna ?? rama , most z tylu dołączany napęd ... zadna filozofia i cale szcezscie dlatego lubie ten samochod , a co do nivy to niewiem czy wiecie ale wedł mnie to pierwszy suv na świecie i w dodatku jezdzacy jak prawdziwa terenowka , od poczatku (lata 70'!! ) miala spirale , samonosne nadwozie , niezalezne zawieszenie z przodu i jak ladnki czy subarki staly naped z centralna blokadą !! świetny smaochod , poronując seryjnego wranglera i seryjną nive jest ona duzo bardziej mobilna w terenie
mowiac o nowoczesnosci Vitary mialem na mysli wyglad i technologie
bo obecna Grand Vitara weszla na rynek pod koniec lat 90tych
teraz wlasnie wchodzi na rynek jej nastepca
rama reduktor i blokady to podstawa kazdej prawdziwej terenowki

a co do Nivy to w proporcji cena/mozliwosci terenowe wymiata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mialem okazje jezdzic Niva bo mielismy taka w firmie noowke
1.7i i jezdzilo sie tym w terenie super
wjezdzala wszedzie gdzie trzeba bylo

a z reduktorem na mokrym asfalcie dalo sie zerwac przyczepnosc wszystkich czterech kol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ehh to byly fajne czasy
__________________
"... bierz życie jakim jest i pomyśl, że na drugie nie masz szans ..."
ralfo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2005, 23:44   #10
bb
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2005
Skąd: krk
Postów: 65
Domyślnie

... i malo kto jest wstanie sobe wyobrazic jak nivka po zakretach chodzi , podnosi sie tylko wenetrzne przednie kolo dla przykladu takie szalenstwa mevricem ( terranoII) sa niemozliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (sprawdzone ) szcunek dla nivy to samochod naparwde wszechstronny ktory wyprzedzil swoja epoke o dobre 20 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bartek
JapanCarsFun
bb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.