Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2013, 14:53   #521
MateuszS
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK5 Titanium X
Silnik: 2,0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał tombara_kolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może gdyby wkłady były srebrne było by lepiej ale to rzecz gustu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witam, są srebrne
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

MateuszS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 20:10   #522
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Po pierwsze jak by były ze 300-400 tańsze to spoko, a po dwa to chciałbym zobaczyć jak one świecą w dziennych warunkach bo w kompletnej ciemności to i świeczka daje dobry efekt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,a pisze to bo raz widziałem te lampy na ebay-u angielskim i w pochmurny dzień to z bliska kiepsko było to widać te ładne led-y Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 21:05   #523
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Ja widziałem takie światła (chińczyki) na allegro za 999złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 07:22   #524
medyk88
ford::advanced
 
Avatar medyk88
 
Imię: mICHAŁ
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: WWA
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 212
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

szkoda tylko że to nie ma skrętnej soczewki
medyk88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 12:44   #525
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Może ktoś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. by sobie w końcu zafundował takie światła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2013, 11:41   #526
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja widziałem takie światła (chińczyki) na allegro za 999złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak są Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale jak dobrze poczytasz to są dwie wersje tych lamp, a różnią się tym że w jednej kierunkowskaz jest z paska ledowego, a w drugich za kierunek odpowiada zwykła żarówka tak jak w standardowych reflektorach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 08:55   #527
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy ktoś to już używał? Może jakieś opinie?
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 16:43   #528
tdl
ford::average
 
Avatar tdl
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-09-2011
Skąd: Limanowa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 171km/426Nm by V-tech
Rocznik: 2010
Postów: 76
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał savo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcę zmienić światła dzienne. Znalazłem takie LEDy mocowane w miejscu przeciwmgielnych: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] cena trochę powala, ale nie jest tragicznie.
Czy któryś z kolegów może coś powiedzieć o tych LEDach? Warte zakupu?
Cytat:
Napisał kopydleusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim - nielegalne.

Lepiej dorzuć osobne światełka - nikt się wtedy nie przyczepi na przeglądzie.
zastanawia mnie jakby kupic takie swiatelka wyjac przednia szybke halogenu i to co jest srebrne pomalowac np w kolor karoseri i zostawic takie ledy bez przedniej szybki halogenu czy wtedy to bedzie legalne?
tdl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 10:15   #529
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

czy te diody w reflektorach są do jazdy dziennej czy tylko jako pozycyjne
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 09:43   #530
zember
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Model: Mondeo Titanium 5d TANGO
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie DRL - Moje doświadczenia z montażu

Może komuś przyda się opis moich doświadczeń przy montażu.
1. Wybór lamp
Kupiłem Lampy NSSC model 506HP i póki co bardzo ten model polecam z dwóch powodów. Świecą naprawdę mocno i nawet w słoneczny dzień światła są dobrze widoczne, czego nie mogę powiedzieć o niektórych lampach które widuję na ulicach. A po to one są, aby poprawić naszą widoczność a nie ją pogorszyć. NSSC dla mnie jest marką gwarantującą dobrą jakość lampy i mocne światło. Drugą zaletą modelu 506HP jest skośność kloszy. Dzięki temu lampy zamontowane w kratce zderzaka (który przecież jest zaokrąglony) powierzchnię klosza mają równo z kratką, ale światło pada dokładnie na wprost. Często widzę jak lampy DRL zamontowane na płasko do zderzaka przez co świecą najmocniejszym światłem na boki a nie na wprost. Takie rozwiązanie jest do bani. LEDy mają to do siebie że najmocniejsze światło pada na wprost i nie można ich sobie tak poprostu przykręcać do boków zderzaka.
2. Miejsce mocowania
Zderzak, dolny grill na wysokości fabrycznych czujników parkowania. Trzeba było wyciąć po dwie poprzeczki z każdej strony. Plastik grilla jest wyjątkowo miękki i wycięcie zrobiłem brzeszczotem trzymanym w ręce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Potem obróbka tarnikiem i pilnikiem. Lampy mogły być o 5mm krótsze, wtedy weszłyby łatwo, a tak są trochę na wcisk z powodu tych czujników, ale da się przeżyć.
3. Mocowanie lamp
Do zamocowania lampy użyłem wspomnianego już na forum silikonu. Nie jest to super mocowanie z którego byłbym jakoś szczególnie zadowolony ale trochę nad tym myślałem i nic lepszego nie wymyśliłem. Kurcze, tam za bardzo nie ma do czego przykręcić uchwytu. Musiałby być przykręcony do kratki, ale wspomniane lampy z uwagi na te skosy są dość głębokie i fabryczny uchwyt po przykręceniu do kratki spowodowałby wystawanie lampy o jakieś 2 cm poza powierzchnię kratki. Można próbować zrobić własny uchwyt ale zabawy będzie dużo a efekt w sumie podobny. Mam tylko obawy o trwałość tego mocowania silikonowego. Ale w razie czego będę poprawiał.
Silikon nakładałem po wsunięciu lamp na miejsce i unieruchomieniu opaską zaciskową. W zawiązku z tym że lampy mają od góry i dołu tylko 2-3 mm odstępu od kratki to silikon nakładałem ... słomką do napojów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kilkucentrymetrowy kawałek słomki nasunąłem na szpicę tuby silikonu i połączyłem je taśmą klejącą. Słomka łatwo wsuwała się w silikonowaną szczelinę bo ulegała lekkiemu spłaszczeniu.
Mocowanie lamp to był najbardziej pracochłonny element całej pracy. Udało się bez zdejmowania kratki i osłony pod zderzakiem! Sprawne paluszki wystarczyły, hehe. Kabelek przymocowałem pod grillem do kabla do czujników parkowania.
4. Podłączenia
Dzięki postowi "Alecki" miałem rozwiązanie podane na tacy i nie musiałem szukać kabelków i sygnałów! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. +12 po stacyjce wziąłem ze skrzynki bezpieczników przy akumulatorze. Styk F44 jest opisany w dokumentacji następująco:
Cytat:
F44– 20A – [2.5 Duratec-ST] Vacuum pump (15 feed);
Nie mam silnika 2.5 więc był on nie wykorzystany. I działa bardzo dobrze, nawet przy systemie bezkluczykowym Ford Power jak u mnie. Czyli zapłon podaje napięcie, wyłączenie zapłonu gasi i nie ma przerwy napięcia w momencie pracy rozrusznika.
Sterownik świateł dałem pod lewą lampą, którą i tak musiałem wyjąć żeby pobrać sygnał do świateł pozycyjnych. Tam też znalazłem wolną śrubkę do której podpiąłem masę. Uwaga: Nie wolno korzystać z "masy" dostępnej w skrzynce bezpieczników bo to nie jest masa.
Sygnał świateł pozycyjnych, tak jak było wcześniej pisane: lewa lampa styk nr 12. Wciąłem się nie przy samej wtyczce tylko w połowie wiązki, rozplątałem ją znalazłem odpowiedni kabelek, zdjąłem izolację i przylutowałem swój.

Efekt całkiem fajny tzn. wygląda tak mało obciachowo jak to możliwe, a dzięki temu nie będę świecił ksenonami i spryskiwał lamp w dzień! Zachęcam do montażu, jeżeli ktoś się waha. Zajęło mi to dwa wieczory.
pozdrawiam
zember jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , lampy do jazdy dziennej , led



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.