Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2014, 17:02   #61
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Popełniłem dziś wymianę tylnych odbojów, bo były w stanie jak na zdjęciach.

Z kwestii, które nie były chyba poruszone w wątku - do wykręcenia tłoka z poduszki potrzebna jest wygięta oczkowa 13-ka i jakieś szczypce do skontrowania tłoka (końcówka jest fazowana i da się czymś złapać). Jakby ktoś potrzebował momenty to: śruby poduszki - 30 Nm, śruba amor/belka - 115 Nm (dolną śrubę jedynie łapiemy paroma obrotami a dokręcamy do końca koniecznie po opuszczeniu auta na ziemię). Moje nowe odboje to KaYaBa za 47PLN

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Tylko floty!

Ostatnio edytowane przez Skolmi ; 06-04-2014 o 06:59 Powód: doprecyzowanie/zmiana serwera zdjęć
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 12:26   #62
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Też jestem tuż po wymianie. Założyłem taki zestawik:
Amortyzatory DELPHI DG9126
osłony/odboje KAYABA 915 400
oryginalny zestaw mocowania amortyzatorów tył nr finis części: 1256259

Ustały wszelkie stuki dochodzące z tylnej części zawieszenia.
Niestety dopadł mnie taki sam problem jak sebo2876, zapieczona tuleja. Walka z wyciąganiem prawego amorka trwała 3 godziny, ale za to satysfakcja większa, że obyło się bez ofiar w sprzęcie i ludziach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Nowe śruby są ocynkowane i chyba problem po raz drugi nie wystąpi ( zakładając, że auto "dożyje" 2 wymiany amorków"

Uzupełniając uwagi Skolmi, warto 2h przed założeniem postawić pionowo amorki zgodnie ze starą szkołą, a już na pewno tuż po założeniu nie testować na dziurach działania. I nie wierzcie opiniom , że przy amortyzatorach tzw. gazowych nie ma to znaczenia. W naszych 'gazówkach' też jest olej, a nazwa 'gazowe' jest stąd, że zastosowano w nich komorę gazową zapobiegającą spienianiu oleju. Prawdziwe gazowe zawieszenie to zawieszenie za kilka tyś. zł.

Ostatnio edytowane przez romekw ; 03-04-2014 o 13:35 Powód: errata ;)
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 12:54   #63
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Witam wszystkich!

Znowu padły mi tylne amortyzatory KAYABA po przejechaniu 20 tys. km:

montaż (razem z nowymi osłonami, odbojami): 18.01.2013r. - stan licznika 86.660km - zamontowałem wówczas także nowe sprężyny i tuleje metalowo-gumowe belki tylnej;

Wylany olej na amorku (prawy tył): 01.04.2014r. - stan licznika 108.310 km

Na tłoczyskach permanentnie odpadają kawałki chromu i wżery powodują rozszczelnienie się uszczelniacza. Zaczyna wyciekać olej - powoli, powoli i na koniec pada cały amorek. Na lewym tylnym jeszcze olej nie cieknie, ale chrom z tłoczyska też zaczyna w jednym miejscu się łuszczyć. Po prostu szlag człowieka chce trafić. Oddałem te kayaby do reklamacji - ciekawe, czy uznają...

Oczywiście - zgadzam się z przedmówcą - KAYABA ma nazwę Gas-A-Just (niby gazowe), a jest w nich olej. Gaz ma zapobiegać spienianiu oleju (czynnika roboczego) w amortyzatorze.

P.S. Zamontowałem dziś (05.04.2014r.) dwa nowe komplety Motorcrafta (amor, osłona amora, odbój oraz gniazdo mocujące amorek do karoserii) - zobaczymy, ile wytrzymają...
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 19:54   #64
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Chyba dobrze, że nie zainwestowałem w KAYABY. Postawiłem na markę, którą zakładałem zawsze i nigdy nie było problemu. Na ostatnich jeździłem 7 lat w aucie o charakterystyce podobnej do Fusiona. Za jakiś czas dam znać jak się spisują moje DELPHI.
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 19:29   #65
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Witam. Dziś sprawdzając stan okładzin i bębnów z tyłu zauważyłem że moje amorki są lekko mokre (oblepione czarnym syfem u góry w miejscu w którym wchodzi tłok) pewnie zbliża się ich koniec firma LIP Gas Tec 179.634, po świętach mam przegląd więc wyjdzie czy muszę już wymienić, nic nie stuka nie kołysze. Przy okazji zauważyłem brak odbojów i osłon (przy jednym było kawałek odboju) przebieg 215.000 km ktoś wymienił same amorki oszczędzając na osłonach i odbojach. i tutaj mam pytanie odnośnie tylnych amorków czy zakupić jedno czy dwu rurowe, bo w ofercie są jedne i drugie, cena podobna ok. 56 Euro sztuka +26 euro komplet osłon i odbojów firma Boge (podobno to samo co Sachs), co o tym sądzicie?
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 21:13   #66
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Ja wziąłem dwururowe w wersji gazowej tj. przestrzeń w rurze, która jest zbiornikiem wyrównawczym wypełniona jest azotem 4-5 bar. Moim zdaniem bardziej pasują do auta z dość wysoko umiejscowionym środkiem ciężkości, choć producent zadaje się miał odmienne zdanie bo oryginały wyglądają na jednorurowe. Auto jest teraz troszkę sztywniejsze niż na oryginałach (oczywiście oryginały były już wyrobione). Dziś miałem okazję przetestować je na autostradzie i muszę powiedzieć, że tylko się utwierdziłem w wyborze. Po mieście wielkiej różnicy nie zauważam.

Ostatnio edytowane przez romekw ; 14-04-2014 o 12:06 Powód: mała errata ;)
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2015, 18:32   #67
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Odświeżam temat. Niestety. Mam pytanie - czy ktoś z was zauważył, podczas jazdy, w tylnych amortyzatorach Motorcraft objaw podobny do piszczenia ("ćwierkania") wysokich tonów?

W zeszłym roku założyłem do tyłu komplet amorów, odbojów i osłon tej firmy (przebieg na tych amorach to: 24.740km) i w tym tygodniu zauważyłem, że w prawym tylnym amorku podczas jazdy występuje dziwny odgłos podobny do dźwięków opisanych powyżej - coś tak jakby guma obcierała o metal (piszczenie, ćwierkanie). Wydaje mi się również, że prawy tył tak jakby zrobił się bardziej miękki niż lewy tył (próba z naciskaniem każdej ze stron samochodu, na postoju). Amorek póki co jest suchy - badałem i zero wycieku.

Co to może być - czy ten amortyzator zaczyna powoli "padać"?

Dodam, że ćwierkanie zaczyna się po przejechaniu paru kilometrów - gdy amorek się "nagrzeje". Na zimno ćwierkania nie ma.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 03-03-2015 o 18:42 Powód: dodanie informacji o pracy amorka
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2015, 08:35   #68
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Stawiam na górne mocowanie amortyzatora (łożysko metalowo-gumowe). Dam znać, czy ćwierkanie ustało po wymianie tego elementu, bo ponoć właśnie on może dawać takie objawy, jak opisałem powyżej.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 07-03-2015 o 10:00
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2015, 10:00   #69
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Tak jak myślałem - faktycznie padło górne mocowanie amortyzatora. Po wymianie tego elementu na nowy cisza i spokój.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2015, 11:53   #70
domel82
ford::beginner
 
Avatar domel82
 
Imię: Domin
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: Fusin
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

ktoś może ma założone amory monroe ?
wyciągnołem wczoraj jeden amortyzator żeby zobaczyć w jakim jest stanie, poduszka jesk ok, odbój do wymiany bo się już skruszył, a amor po wciśnięciu do środka sam odbija i wychodzi od razu do góry także też jest do wymiany i planuje komplet tylnich wymienić.
ale widze że producentów jest co najmniej 3 fordowskie ok 440 zł za parę z poduszkami i odbojami także dobra cena nawet za cały komplet.
alegro forma GH i KRAFT ok 200 zł za komplet + poduszki.
i jeszcze monroe 359 zł za amory i odboje do tego koszt poduszek ok 120 zł.
czyli oryginały wychodzą w cenie monroe.
domel82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
amortyzator tył fusion , odboje fusion



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.