Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2011, 18:30   #101
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Re: Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli ta grzalka jest elektryczna ?jak to dziala ide wczesniej do grazu podlanczam do gniazdka na kilka minut i grzeje silniczek?
Grzalka z tego co pamietam ma 600W i u mnie wyglada to tak ze w domowym gniazdku 230V mam wpiety timer i mam go ustawionego za zalacza sie 2-3 godziny ( w zaleznosci od panujacej temperatury na dworze ) przed planowanym rannyn wyjazdem do pracy, rano tylko odpinam zielony przewód od gniazdka ktore jest w samochodzie i w droge a silnik juz jest wstepnie rozgrzany zanim wyjade na szose Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze jest kiedy jade do znajomych na wiecej niz pare godzin i prosze o wiaderko pradu, patrza na mnie jak na idiote kiedy podlaczam 230V pod zderzak hehe za to ja sie smieje z nich kiedy wyjezdzam i mam cieplutko.

kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 18:32   #102
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ta dziala na jakiej zasadzie ciagnie prad z aku ? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest grzałka powietrza z dmuchawy. Teoretycznie powinna działać tylko przy włączonym silniku bo ma pewnie 1 kW lub więcej.
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 18:35   #103
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Re: Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał kawiecDIY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzalka z tego co pamietam ma 600W i u mnie wyglada to tak ze w domowym gniazdku 230V mam wpiety timer i mam go ustawionego za zalacza sie 2-3 godziny ( w zaleznosci od panujacej temperatury na dworze ) przed planowanym rannyn wyjazdem do pracy, rano tylko odpinam zielony przewód od gniazdka ktore jest w samochodzie i w droge a silnik juz jest wstepnie rozgrzany zanim wyjade na szose Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze jest kiedy jade do znajomych na wiecej niz pare godzin i prosze o wiaderko pradu, patrza na mnie jak na idiote kiedy podlaczam 230V pod zderzak hehe za to ja sie smieje z nich kiedy wyjezdzam i mam cieplutko.
Zazdroszczę posiadania prądu w garażu. Ja niestety na taki luksus nie mogę sobie pozwolić. Tego typu rozwiązanie powszechnie jest stosowane w samochodach przeznaczonych na rynek Szwecki czy Norweski. Kolega miał skode octawie z takim fabrycznym podgrzewaniem.
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 18:46   #104
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

moze i ja sie skusze,czyli 2 godz przed trzeba uruchomic?i ile musisz jechac zanim temp skoczy na ok90 w takim temperaturach jak teraz 0-4.jak to wyglada w podlaczeniu duzo roboty?
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 18:49   #105
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zazdroszczę posiadania prądu w garażu. Ja niestety na taki luksus nie mogę sobie pozwolić. Tego typu rozwiązanie powszechnie jest stosowane w samochodach przeznaczonych na rynek Szwecki czy Norweski. Kolega miał skode octawie z takim fabrycznym podgrzewaniem.
Posiadac to moze i jest no nawet fajny i duzy ale caly zagracony, ostatnio to nie wiedzialem czy upcham opony letnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., przedluzacz ciagne do samochodu ktory stoi pod chmurka.

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze i ja sie skusze,czyli 2 godz przed trzeba uruchomic?i ile musisz jechac zanim temp skoczy na ok90 w takim temperaturach jak teraz 0-4.jak to wyglada w podlaczeniu duzo roboty?
Nigdy nie sprawdzalem ale silnik ( tzn plyn chlodniczy bo to on jest grzany a ze jest pelno kanalikow to cieplo idzie na caly silnik ) przy uruchomieniu ma podobno 40-50sC wiecej od otoczenia wiec zle nie jest.( gdzies kiedys wyczytalem w necie dane tej grzalki )
Motaz jest prosty zajal mi okolo godzinki wraz z podniesieniem autka i zlaniem plynu chlodniczego.

Obecnie jeszcze jej nie wlaczam bo jest zbyt cieplo, autko podpinam pod gniazdko tak przy -5sC i wiecej.

Ostatnio edytowane przez kawiecDIY ; 26-11-2011 o 19:30
kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 20:08   #106
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Jak wielu z Was interesuje się tematem dogrzania swojej foczki. Po przeczytaniu wielu postów na tym forum mam nadal wątpliwości czy temperatura w mojej foce jest normalna czy może mam uwalony termostat. Dziś przy temp. zewn, 5-7 stopni zrobiłem około 50km, momentami do 120km/h. Wpatrywałem się całą drogę we wskazówkę i maks jaki udało mi się osiągnąć bo dość dynamicznym odcinku (wyprzedzanie itp) to milimetr, może dwa poza kreskę w połowie między 60 i 90 czyli chyba jakieś 76-77 stopni. Czy zanim kupię i zaślepię ten przewód z termostatu nie powinienem wymienić samego termostatu? Co o tym sądzicie. Dodam, że nie robiłem jeszcze żadnych modyfikacji w tej materii, mam wszystkie osłony pod silnikiem i po przeczytaniu wielu postów na forum nie zdecydowałem się zasłaniać chłodnicy. Nie wnikam już w kwestię jak szybko robi się ciepło ale zbyt niska temperatura silnika też dobrze mu nie robi zwłaszcza na krótkich dojazdach do pracy.

Ostatnio edytowane przez marcysia ; 26-11-2011 o 20:30
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 20:22   #107
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Re: Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał marcysia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wielu z Was interesuje się tematem dogrzania swojej foczki. Po przeczytaniu wielu postów na tym forum mam nadal wątpliwości czy temperatura w mojej foce jest normalna czy może mam uwalony termostat. Dziś przy temp. zewn, 5-7 stopni zrobiłem około 50km, momentami do 120km/h. Wpatrywałem się całą drogę we wskazówkę i maks jaki udało mi się osiągnąć bo dość dynamicznym odcinku (wyprzedzanie itp) to milimetr, może dwa poza kreskę w połowie między 60 i 90 czyli chyba jakieś 76-77 stopni. Czy zanim kupię i zaślepię ten przewód z termostatu nie powinienem wymienić samego termostatu? Co o tym sądzicie. Dodam, że nie robiłem jeszcze żadnych modyfikacji w tej materii, mam wszystkie osłony pod silnikiem i po przeczytaniu wielu postów na forum nie zdecydowałem się zasłaniać chłodnicy. Nie wnikam już w kwestię jak szybko robi się ciepło ale zbyt niska temperatura silnika też dobrze mu nie robi zwłaszcza na krótkich dojazdach do pracy.
Nastepnym razem jak bedziesz jechal to wejdz w tryb serwisowy i przeskocz na temperature silnika jesli osiagniesz po okolo 6-8 km temperature 100sC lub wiecej to wszystko jest ok, wskazowka na zegarach jest to tylko taka tam informacja, z tego co kojarze Opel Astra chyba nawet jej nie ma ( tak mi sie wydaje ) pozatym na zegarach nie jest pokazywana temperatura silnika tylko plynu chlodzacego.

Ostatnio edytowane przez kawiecDIY ; 26-11-2011 o 20:26
kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 20:32   #108
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Dzięki za szybką odpowiedź. A mógłbyś jeszcze laikowi podpowiedzieć jak wejść w ten tryb serwisowy i jak z niego wyjść?
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 20:46   #109
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Re: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Wcisnij i trzymaj przycisk w manetce kierunkowskazow SET/RESET , przekrec kluczuk w pozycje II - caly czas trzymajac przycisk - az pojawi sie na wyswietlaczu TEST kiedy juz ci sie on wyswietli pusc SET/RESET nastepnie pojedynczo przyciskajac SET/RESET bedziesz przeskakiwal o kolejne info. Wyjscie z trybu serwisowego nastapi jesli wcisniesz i przytrzymasz SET/RESET przez pare sekund lub wylaczysz zaplon badz po prostu wyciagniesz kluczyk.
Jesli nie posiadasz kompa i przycisku SET/RESET w manetce wtedy wciskasz na zegarach kasownik kilometrow, dalej postepujesz tak samo.
kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 21:20   #110
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Wielkie dzięki. Jutro rano to sprawdzę i dam znać jak poszło. A w temacie dogrzewania - co myślicie o takim gadżecie? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Wydaje mi się, że chyba to wykorzystuje temperaturę spalin do podgrzania płynu tylko jeśli tak jest to zastanawiam się co w się dzieje w upalne dni?
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.