Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2009, 11:07   #1
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Cool Fiesta Mk6 żywotność 1.4 TDCI

Witam.
Czy ktoś z Was wie może jaka jest żywotność 1.4 TDCI? Ile (przynajmniej teoretycznie) powinien wytrzymać do kapitalki? Wiem że to zależy od wielu czynników, ale jakiś standard i średnia chyba jest. Tak np. 1,3 CDTI lub M-Jet z Opli i Fiatów są przewidziane podobno na 300 tyś. km. A czy wiecie jak to jest z 1,4 TDCI? Bo szukam takiego dla mojej dziweczyny, a trochę boję się aut z przebiegiem 170-200 tyś. przy tak małym silniczku.
Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 28-08-2010 o 07:09
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 11:32   #2
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał p.s. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak np. 1,3 CDTI lub M-Jet z Opli i Fiatów są przewidziane podobno na 300 tyś. km
bez przesady...
ja swojego 406 2.0HDi sprzedałem z 300.000 koledze
ex mondeo poszło z 278.000

silnik wytrzymuje w normalnej eksploatacji i 500.000km
jak ktoś olewa podstawowe sprawy oraz zaniedbuje "objawy" to może i 200.000 nie zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 13:00   #3
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez przesady...
ja swojego 406 2.0HDi sprzedałem z 300.000 koledze
ex mondeo poszło z 278.000

silnik wytrzymuje w normalnej eksploatacji i 500.000km
jak ktoś olewa podstawowe sprawy oraz zaniedbuje "objawy" to może i 200.000 nie zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem, że zależy od obsługi. Ale nie o to mi chodzi. Każdy silnik nawet przy prawidłowej obsłudze kiedyś bdzie wymagał kapitalki. I np. w 1,3 CDTI; 1,3 JTD; 1,3 M-Jet ta granica to 300 tyś. km. Wiem, że np. 1,9 TDI to chyba jest 500 tyś. km. Na tyle te silniki są przewidziane.

A ile jest w przypadku 1,4 TDCI??
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 15:53   #4
andij
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

Prod. XII 2002, rej 2003 , według faktur i k.s oraz znaków na niebie:-), padnięte wtryski przy ok. 160.000 km. Dodam, eksploatacja w NL.
Wtryski Simens, nie ma możliwości regeneracji a nowy ca.1200 zł + montaż za sztukę (wymienia się komplet).
Przemyśl.
andij jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 20:48   #5
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał andij Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prod. XII 2002, rej 2003 , według faktur i k.s oraz znaków na niebie:-), padnięte wtryski przy ok. 160.000 km. Dodam, eksploatacja w NL.
Wtryski Simens, nie ma możliwości regeneracji a nowy ca.1200 zł + montaż za sztukę (wymienia się komplet).
Przemyśl.
cóż, to chyba pech, złe paliwko, albo dużo większy przebieg niż 160 tyś. Wiem że nowe diesle są ryzykowne, ale to się tyczy wszystkich. jeżdżą przecież po 300 tyś. i nic... różnie bywa. Ryzyko jest wkalkulowane.

Ale co z tą żywotnością... (tak wg. statystyk producenta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 07:33   #6
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał p.s. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale co z tą żywotnością... (tak wg. statystyk producenta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
zadzwoń do serwisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) serwis prawdę Ci powieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

hahahaha że musisz już wymieniać wszystko (czyt. chcemy na tobie zarobićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 08:46   #7
andij
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał p.s. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cóż, to chyba pech, złe paliwko, albo dużo większy przebieg niż 160 tyś. Wiem że nowe diesle są ryzykowne, ale to się tyczy wszystkich. jeżdżą przecież po 300 tyś. i nic... różnie bywa. Ryzyko jest wkalkulowane.

Ale co z tą żywotnością... (tak wg. statystyk producenta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Jak napisałem, przebiegi potwierdzone fakturami (przeglądy, naprawa etc.),co to paliwa, to nie można mieć 100 % gwarancji ale z doświadczenia wiem, że w NL to nie ma takich zwyczajów jak w PL :-)
andij jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 10:37   #8
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał andij Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak napisałem, przebiegi potwierdzone fakturami (przeglądy, naprawa etc.),co to paliwa, to nie można mieć 100 % gwarancji ale z doświadczenia wiem, że w NL to nie ma takich zwyczajów jak w PL :-)
no to kolego współczuję wpadki z wtryskami. Ale to nie znaczy że całys silnik jest przewidziany na 160 tyś. Życzę pomyślniejszej dalszej eksploatacji
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 10:42   #9
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał macka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zadzwoń do serwisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) serwis prawdę Ci powieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

hahahaha że musisz już wymieniać wszystko (czyt. chcemy na tobie zarobićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
liczyłem na poważne komentarze poważnych ludzi...
serwis nic nie powie, bo to są informacje nie do upubliczniania, bo nikt by aut zbliżających się do przebiegu granicznego nie kupił i mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na image marki
(a każdy model silnika ma jakiś statystyczny przebieg graniczny po którym wymagana jest kapitalka)
coś zaczynam niestety wątpić, że się dowiem...

ale może jednak ktoś (poważny) ma jakieś realne wiadomości na temat żywotności
1.4 TDCI albo HDI (bo to przecież bliźniaki)
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 17:11   #10
gieniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: żywotność 1.4 TDCI

fiesta 1,4 TDCI 2002 r., 260 tyś, 200 tyś we Francji, 60 tyś w Polsce,
wymieniłem podkładkę pod wtryskiwaczem, listwe zasilającą wtryskiwacze(przepalony kabel), łożysko w tylnym kole. Filtry i oleje, paski oczywiście na bieżąco. Ostatnio głośniej pracuje, więc coś znowu będzie do naprawy, Ogólne wrażenia OK
gieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.